TJ Jiskra Domažlice vs FK Litoměřicko A

Datum a čas konání: 26.8.2017 17:00
Místo: Městský stadion Střelnice, Domažlice - tráva

Pohárová potíž, MFK Dobříš

V prvním soutěžním utkání nové sezóny jsme se střetli s MFK Dobříš. V prvním kole MOL Cupu se nám bohužel nepodařilo navázat na loňské putování domácím pohárem a po obdržené brance v 52. minutě z pokutového kopu jsme vypadli hned na začátku.

Přitom jsme od úvodních minut aktivní hrou domácího soupeře přehrávali a byli lepším týmem. Alespoň jednogólové vedení by nám určitě po první půli slušelo, do statistik jsme si však zapsali jen vynucené střídání, když v jednom z podstoupených soubojů utržil po úderu loktem krvavé zranění obočí, později ozdobené čtyřmi stehy, Patrik Valenta. Nahradila ho naše nová posila Radek Dvořák, kromě něj si oficiální debut v našem dresu odbyli Tomáš Jelínek, Jakub Trýzna, Jakub Seidl, David Sumraj, Jiří Heřman a v brance Filip Starczewski.

Druhý poločas ovlivnila situace hned v 51. minutě, kdy za jeden z obranných zákroků nás rozhodčí Musil potrestal penaltou, kterou v následující minutě bezpečně proměnil kapitán domácího celku Talůžek. Od té chvíle byl k vidění souboj o útok neustále se snažící Litoměřicka a pozorné obrany Dobříše, kteří se snažili každou možnou šanci na protiútok využít. Přiznejme, že jsme přežili několik šancí, ze kterých mohli domácí svůj náskok navýšit, k udržení naděje přispěl svými zákroky gólman Starczewski, jednou nás od pohromy zachránilo břevno. Na druhé straně jsme bušili do obrany hostitelů, avšak žádnou z vypracovaných akcí jsme nedokázali gólově vyjádřit. Branková konstrukce jednou pomohla i brankáři Šedivému uhájit čisté konto, které na 500 přihlížejících diváků po závěrečném hvizdu oslavilo společně s cenným postupem do druhého kola.

Premiérově řídil v soutěžním klání z lavičky náš tým Anton Mišovec, k zápasu nám sdělil.: „ Nebudu zastírat, že s výsledkem nejsem spokojený, přijeli jsme do Dobříše pro postup, rozhodlo naše nedůrazné řešení finální části, mnohdy chyběla i větší odvaha v zakončení. Namísto překvapivé střely jsme ještě přihrávali. Před penaltou jsme nezvolili správné řešení vzniklé obranné situace, domácí se pak zaměřili především na uhájení jednobrankového vedení. Svoji otevřenou hrou jsme jim nabídli několik příležitostí, které jsme přestáli, bohužel nedokázali jsme žádnou z mnoha našich akcí přetavit alespoň ve vyrovnání.

Děkujeme MFK Dobříši za přátelské přijetí a sportovně gratulujeme k postupu do další fáze MOL Cupu a v něm atraktivního soupeře. Nezbývá, než se rozloučit s vidinou zopakování loňské spanilé jízdy pohárem, a soustředit se na Fortuna ČFL. Do jejího startu zbývají tři týdny, ve kterých kromě tréninků vyrazíme příští sobotu k přípravnému zápasu s FK Neratovice - Byškovice s výkopem v 10:00.

Sestava: Starczewski - Šimkovský, Seidl, Šlehofer, Hanuš - Trýzna, Jelínek, Kalaš, Valenta, Faust -Surmaj
Náhradníci: Heřman, Štrancl, Frank, Dvořák, Zahálka (b)

FK Králův Dvůr

1. TJ Štěchovice 2 6:1 6