TJ Jiskra Domažlice vs FK Litoměřicko A

Datum a čas konání: 26.8.2017 17:00
Místo: Městský stadion Střelnice, Domažlice - tráva

Seznamte se: s trenérem Antonem Mišovcem

Před výkopem nové sezóny nastal ten správný čas, kdy Vám můžeme představit nové tváře v klubu. Pokud máte zároveň i nového šéfa první lavičky, můžete tento seriál odstartovat rozhovorem s někým jiným? Již více jak měsíc působí ve funkci Ing. Mgr. Anton Mišovec, trenér PRO UEFA licence.

Motto: Fotbal je krásná hra, která mě provází celým mým životem, inspiruje mě k tomu, abych byl s týmem úspěšný.

Antone, dovolte, abych Vás v klubu „mediálně“ přivítal a poprosil, abyste se především našim fanouškům trochu odtajnil. Jak jste se v Litoměřicích objevil?

Zpočátku mě kontaktoval pan Šimkovský, ve skupině s ním a pány Větrovcem a Pýchou pokračovala jednání, která vyústila v angažmá v FK Litoměřicko. Lákala mě možnost postavit si tým i perspektiva ambiciózních plánů klubu. Plus v mém rozhodování hrálo férové a upřímné jednání zmíněných představitelů klubu.

Prozraďte prosím příznivcům něco ze své fotbalové minulosti, všeobecně je známo, že jste si se svým mužstvem úspěšně počínal v Lize mistrů, tedy přesněji mistryň.

Trénování se věnuji již 24 let a opravdu považuji za výrazný úspěch v mé kariéře vystoupení ženského týmu SK Slávia Praha v LM v sezóně 2015/16, kdy nás vyřadil až ve čtvrtfinále její pozdější vítěz Olympique Lyon. Během mého tříletého působení u slávistických děvčat, jsme třikrát vyhráli ligu a dvakrát český pohár. Mistrem ČR se svými týmy jsem dříve byl v kategorii žáků i dorostu, taktéž ve Slávii. Zajímavé štace jsem ovšem absolvoval i mimo Eden, rád vzpomínám například na Chrudim, kde jsem premiérově trénoval třetí ligu. Dalšími adresami byly Slovácko, Baník Ostrava i Příbram, se kterou jsme v sezóně 2007/8 postoupili do první ligy.

Nebuďte přespříliš skromný, domnívám se, že do Vaší vizitky patří i reprezentační zkušenosti, Univerziáda 2015 v Koreji s ženami ČR, a výběr do 17 let v období 2005-7. Jdete ve své práci jen vlastní cestou?

Tyto zkušenosti jsou samozřejmě k nezaplacení, a repre na jakékoliv úrovni je čest pro každého trenéra. Každý kouč je osobnost a originál a musí věřit ve své schopnosti, chce-li se zlepšovat, sleduje a studuje ty nejlepší, mojí takovou inspirací je Alex Ferguson.

Co Vy jako hráč?

Z dnešního pohledu mám zahraniční zkušenosti :-), v mládí jsem hrál v Dubnici i v Bánské Bystrici, moji další kariéru ovlivnilo zranění kolena, v ČR pak kupříkladu Pardubice, Beroun… Byl jsem hráč do ofenzívy, vzhledem k mé postavě jsem plnil roli útočné věže. Útočné pojetí se dnes odráží i i v mém trenérském pojetí, v každém zápase chci hrát na vítězství a vstřelit, co nejvíc gólů.

Můžete krátce zhodnotit letní přípravu?

Vyzkoušeli jsme na 33 fotbalistů, ze kterých po náročných, mnohdy dvoufázových trénincích, vykrystalizovala aktuální podoba kádru. Do toho jsme odehráli sedm zápasů s bilancí 4 – 0 – 3. Bohužel výsledkově se nám nevydařilo utkání prvního kola MOL Cupu v Dobříši. K zdravému jádru z jarní části uplynulého ročníku se přidali novicové ve žlutomodrém dresu, kteří si v přípravě vybojovali možnost reprezentovat klub a město. Vzhledem k většímu počtu nových tváří jsme se zaměřili na souhru a organizaci hry, neopomněli jsme takticko-systémové prvky, důraz jsme pak kladli na přechodovou a útočnou fázi.

V neděli nám v Zápech začne nový ročník, jaký podle Vás bude?

ČFL je a i letos bude velmi vyrovnaná, každý může prohrát s kýmkoliv. Naše cíle a plány bych rozdělil na dvě roviny, výsledkovou a herní. V prvním případě platí, že si budeme stanovovat postupné cíle, když z prvních pěti duelů získáte 15 bodů, těžko kohokoliv věrohodně přesvědčovat, že záchrana bude úspěch a pochopitelně to platí i naopak. Trvalým cílem je pak hrát útočný fotbal, vstřelit co nejvíce gólů a dosáhnout vítězství ve většině utkání. Za dobu, co pracuji v Litoměřicích, vidím, že všichni v klubu chtějí co nejlépe reprezentovat klub, město a region, aby přinesli fanouškům co nejvíce radosti. Chtěl bych příznivce srdečně pozvat na stadion, Vaši podporu potřebujeme, jen spolu můžeme být nejsilnější ...

Děkuji trenére za rozhovor a přeji Vám i nám, ať se daří

FK Králův Dvůr

1. TJ Štěchovice 2 6:1 6