FK Jílové vs FK Litoměřicko A

Datum a čas konání: 5.8.2018 17:00
Místo: Jílové u Děčína

Velmi dobrý výkon v druhé půli, Varnsdorf si však výhru pohlídal

První utkání v rámci zimní přípravy odehráli naši hráči ve středu 10. ledna, na českolipské umělce jim byl soupeřem druholigový FK Varnsdorf. V průběhu prvního poločasu, ačkoliv jsme nezačali vůbec špatně, získali Varnsdorfští tříbrankové vedení. Ve druhých 45 minutách předvedl náš celek lepší a fotbalovější výkon. Kluci se tlačili do zakončení, vytvářeli si šance, vyjma gólu Radka Dvořáka ze 71. minuty, však bez brankového efektu.

V utkání dostali příležitost téměř všichni hráči, kteří podstupují zimní přípravu. Jediným, kdo do zápasu nezasáhl, byla naše staronová posila Štěpán Kacafírek. Pro některé hráče byl středeční souboj s týmem trenéra Zdenka Frťaly premiérovým v našich barvách, stejně na tom byl i nový asistent trenéra Miroslav Kratochvíl.

Právě jeho jsme požádali zároveň o premiérové hodnocení: „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a favoritovi jsme byli důstojným soupeřem. Bohužel po obdržené brance v úvodu utkání jsme soupeři trochu více vyklidili pole a ten po našich chybách vedl v poločase zaslouženě 0:3. Do druhého poločasu vstoupila obě mužstva v pozměněných sestavách a my začali mít více ze hry. Dobrý výkon jsme korunovali v 71. minutě brankou Dvořáka po vydařené kombinaci a snížili na průběžných 1:3 a drali jsme se nadále k brance soupeře. Přicházely i potřebné gólové příležitosti, ale zůstávaly neproměněné. Největší asi byla gólová hlavička Šustra. V závěru nám již docházely síly a soupeř kontroloval hru do konečného hvizdu. Naše hra byla celkem koukatelná, nikdo vyloženě nezklamal. V prvním poločase se projevila síla soupeře. Je stále co zlepšovat a pokud budeme nadále takto na sobě pracovat a do tréninku dávat vše, věřím, že v soutěžních utkáních budeme konkurenceschopní a pro naše soupeře nebezpeční. Z kluků je cítit zřetelný potenciál.“

Dalším zimním protivníkem nám bude již tuto sobotu, tedy 13. ledna, mužstvo SK Štětí, v jeho řadách působí náš bývalý trenér Karel Zuna, a hráči David Šraga s Markem Faustem. Na pocity před vzájemným zápasem jsme se zeptali druhého jmenovaného: „Na utkání se velmi těším, ani jsem nečekal, že si zahraji proti mužstvu, ze kterého jsem do Štětí přišel. Myslím, že to bude oboustranně dobrý zápas.“ Předpokládáme, že se jedná o fanouškovsky zajímavé střetnutí, proto pozvánku na tento souboj ještě doplníme informací, že se hraje od 11:00 na umělé trávě v Brozanech.