FK Litoměřicko A vs FK Varnsdorf

Datum a čas konání: 15.8.2018 18:00
Rozhodčí: Matějček Milan - Vlasjuk Pavel, Černý Ondřej

Příprava č.2, výhra se Štětím 3:0

Druhý zápas zimní přípravy 2018 odehráli naši borci A-týmu na umělé trávě v Brozanech v sobotu 13. ledna, soupeřem byl motivovaný celek SK Štětí, se kterým se v krajském přeboru potkává naše béčko. První poločas jsme i přes množství příležitostí vyhráli jen 1:0, utkání jsme rozhodli dvěma brankami v závěru a zvítězili tak 3:0. Na všech gólech se podílel David Surmaj, dva vstřelil sám, na třetí nahrával Radku Dvořákovi.

Jak jsme předem informovali, v řadách po podzimu třetího mužstva ústeckého přeboru hraje i David Šraga, Marek Faust, oba ještě v nedávné minulosti hájící žlutomodré barvy Litoměřicka. S trenérského postu velí Karel Zuna, náš bývalý kouč. O pikantnost duelu a motivaci především pro kluky ze Štětí bylo postaráno. Po celý zápas jsme se museli vyrovnávat s tvrdou hrou soupeře, který tím projevoval svoje odhodlání znepříjemnit nám 90 minut fotbalu. Však i rozhodčí Vlašič několikrát upozorňoval fotbalisty v červenočerných dresech, že některé jejich zákroky se dostávají za hranu únosnosti. Do vedení jsme šli v šestnácté minutě, kdy Štěpán Kacafírek, hrající po návratu svůj první zápas, sklepl na Davida Surmaje, ten svoji šanci využil k první brance utkání. Řada našich příležitostí zůstala nevyužita, do druhé půle jsme si tak přenášeli jednobrankové vedení.

Druhý poločas v podstatě navázal na prvních pětačtyřicet minut, hru jsme převážně kontrolovali, míč měli většinu času na svých kopačkách, ale houževnatě bojující tým ze Štětí jsme dorazili až v závěru střetnutí. Deset minut před koncem se podruhé prosadil David Surmaj, když zužitkoval pěknou Dvořákovu pobídku. V poslední minutě si oba zmiňovaní hráči prohodili role a po přihrávce Surmaje stanovil konečné skóre Radek Dvořák, který se trefil v obou prozatím odehraných přípravných zápasech. Velmi podařeným výkonem se prezentovala nová posila našeho klubu Lukáš Maršálek, jehož posledním klubem byla druholigová Olympia Ptaha.

Hlas z lavičky praví ústy asistenta Miroslava Kratochvíla: „Po celý zápas jsme se snažili držet míč a tlačit se k soupeřově brance, po kombinačních akcích jsme si vytvářeli i dost příležitostí ke skórování, ale nedařilo se nám je proměňovat. Musím konstatovat, že nás přátelské utkání hodně bolelo, soupeř hrál někdy až na hranici pravidel a výsledkem bylo i zranění několika našich hráčů. Věřím, že ve středečním zápase s juniorkou Slávie bude převažovat technická hra nad nečistou.“

Jak předesílá Miroslav Kratochvíl, ve středu 17. ledna je na UMT v areálu SC Xaverov v Praze 9 - Horních Počernicích v pořadí již třetí příprava, tentokrát s juniorským týmem Slávia Praha. Výkop utkání je domluveno na 15:00.

FK Litoměřicko – SK Štětí 3:0 (1:0)

Branky: 2x  Surmaj, Dvořák

Základní sestava: Starczewski – Šimkovský, Šustr, Maršálek, Dvořák – Zbudil, Trýzna, Husenský, Hanuš – Surmaj – Kacafírek

V průběhu zápasu zasáhla do hry celá lavička: Ordelt, Zdržálek, Zajac, Valenta, Frank