Datum a čas konání: 30.5.2018 17:00
Místo: Městský stadion, Novoměstská, Chrudim - tráva
Rozhodčí: Vojtěch - Šob, Haleš Delegát: Dobšík

Příprava č. 5, FK Litoměřicko - SK Motorlet 3:2

Po středečním zápase s Ústím nad Labem a pátečním ukončení soustředění v Heřmanicích nás hned v sobotu 27. ledna čekal ve svém areálu v pražských Jinonicích SK Motorlet. V 10:00 začalo utkání na umělé trávě v prostředí, které je částečně domácí i pro nás, vzhledem k tréninkům, které zde absolvuje náš A-tým v rámci zimní přípravy. Poměrně rychle, a to do 21. minuty, jsme si vybudovali třígólové vedení, které z poslední akce prvního poločasu domácí korigovali. Ve druhé půli přes šance na obou stranách dopravilo míč do sítě jednou domácí mužstvo a pátý přípravný zápas skončil výhrou 3:2 pro nás.

Do utkání jsme vlétli velmi aktivně a naše rychlá hra činila domácímu Motorletu potíže, přesto jsme se v úvodu nedokázali vyvarovat několika nepřesností, které jsme dvakrát ustáli jen za pomoci brankové konstrukce. Proto taky až akce ze třinácté minuty, na jejímž konci byl Marek Hanuš, otevřela skóre. To jsme za pár minut navýšili dvěma slepenými góly, nejprve se ve 20. minutě poprvé v dresu Litoměřicka prosadil Lukáš Maršálek a o minutu na to Radek Dvořák. Následující vývoj jsme měli pod kontrolou a druhou část poločasu jsme odehráli v poměrném klidu, ze kterého nás vytrhl až v poslední minutě domácí snajpr Sodoma, když se mu podařilo snížit na 3:1. Do druhých čtyřiceti pěti minut poslali oba trenéři Martinové řadu čerstvých hráčů, domácí Poustka přistoupil k výměně celé jedenáctky, náš Müller prostřídal sedmkrát. Chvíli trvalo, než se nové sestavení ustálilo, i když hra působila neuspořádaně, hráči se snažili plnit trenérovy pokyny a navázat předvedenou hru z první půle. Tempo však mírně opadlo, snad následkem toho, že kluci měli za sebou těžký týden v podobě fyzicky náročného soustředění okořeněného zmiňovaným střetnutím s Armou. K dalšímu našemu zápisu do střelecké listiny nevedla ani jedna z vytvořených příležitostí, do kterých jsme se většinou po kombinačních akcích dokázali dostat. Pokusy Surmaje, Aubrechta, Zdržálka a dalších síť domácí branky nerozvlnily. To se pět minut před koncem povedlo Motorletu, když naše zaváhání s odkopem balónu využil Shahini a zdramatizoval závěr zápasu, ve kterém se však již nic gólového nepřihodilo a výsledkem 3:2 jsme si připsali druhou výhru v přípravě na jaro.

Dnešní soupiska:

Ordelt (46’ Starczewski) - Šimkovský (46’ Aubrecht), Šustr (72’ Štancl), Maršálek (46’ Václavek, 5 6’ Maršálek), Dvořák (64’ Šimkovský) - Trýzna, Husenský (46’ Frank), Marchuk (46’ Valenta), Hanuš (46’ Zajac) - Zbudil (46’ Zdržálek) - Kacafírek (63’ Surmaj)

Pozornému fanouškovu oku neuniklo, že se poprvé v přípravě objevil Martin Štancl, který v našem dresu bude nadále pokračovat a upravujeme tak informaci o ukončení jeho působení. Co případně dalšího nového v našem týmu, o tom se můžete přesvědčit v některém z následujících zápasů. Ten nejbližší je na pořadu ve středu 31. ledna opět v areálu Motorletu, od 17:30 bude naším soupeřem s pětibodovým náskokem vedoucí celek divizní skupiny "B" FC Slovan Velvary. O síle soupeře svědčí i jeho letošní vystoupení v MOL Cupu, když vyřadil České Budějovice 1:0, aby pak svoji pouť Českým pohárem ukončil prohrou 0:1 s dalším druholigovým mužstvem Hradec Králové brankou v závěru střetnutí. Bez zajímavosti není skutečnost, že v modrobílých dresech nastupuje několik hráčů, které známe z působení u nás, namátkou Dominik Vašut, Jirka Měsíček nebo Tonda Holub.  Následovat bude sobotní výjezd k utkání s Baníkem Souš.