FK Litoměřicko A vs FK Varnsdorf

Datum a čas konání: 15.8.2018 18:00
Rozhodčí: Matějček Milan - Vlasjuk Pavel, Černý Ondřej

Příprava č. 6, FK Litoměřicko - Slovan Velvary 2:2

Zápasem se Slovanem Velvary jsme vstoupili do druhé poloviny přípravných utkání v rámci zimní přípravy na jaro 2018. Střetnutí s prvním „B“ divize přineslo mnohdy až urputný boj a jevilo známky napjatého mistrovského duelu. Těsně před přestávkou jsme se ujali vedení, když se zpoza šestnáctky trefil Vladyslav Marchuk svým premiérovým gólem v litoměřickém dresu. Velvarskými bojovníky branka do šatny neotřásla a hned po přestávce vyrovnali, aby po patnácti minutách otočili skóre ve svůj prospěch. Po proměněné penaltě Štěpánem Kacafírkem deset minut před koncem se již stav nezměnil a s celkem vedeným trenérem Janečkem jsme se rozešli smírně 2:2.

V prvních patnácti až dvaceti minutách zápasu bylo k vidění množství soubojů, rozhodčí utkání zpočátku hru pouštěl, aby po několika zákrocích přesahující rámec pravidel svůj přístup přehodnotil a od své benevolence poustoupil. Následkem pak byla fotbalovější hra, byť s podrážděnějším příchutí. Do vedení jsme šli těsně před pauzou, když se po zablokovaném pokusu dostal míč k Vladyslavu Marchukovi a ten střelou za hranicí pokutového území rozvlnil síť Jiřího Měsíčka, které dobře známe z působení u nás. Kdo se domníval, že by branka do šatny Velvarské srazila na kolena se mýlil. Chvilku po zahájení druhé pětačtyřicetiminutovky se Radek Dvořák snažil v tísni řešit situaci fotbalově, ovšem jeho přihrávku soupeř vystihl a srovnal na 1:1. V 54. minutě Velvarští, v jejichž dresu nastoupili i bývalí hráči Litoměřicka, zmiňovaný Měsíček, Tonda Holub a Honza Kalaš, dokonali obrat a po proměněném trestném kopu šli do vedení. Vzhledem k tomu, že se naši hráči rozhodně nechtěli smířit s myšlenkou, že by zápas prohráli, byli jsme ve zbývající části utkání my, kdo třímal otěže v rukou. Několik slibných příležitostí skončilo střelou mimo tři tyče nebo svůj tým podržel brankář. V 80. minutě nařídil rozhodčí v náš prospěch, k velké nelibosti hráčů Velvar s posouzením situace, pokutový kop za ruku. Exekuce penalty se chopil Štěpán Kacafírek a bezpečně ji proměnil. Následující minuty již neměly vliv na skóre a poprvé v přípravě jsme se rozešli se soupeřem smírně.

Šestý přípravný zápas jsme odehráli ve složení: Ordelt (46’ Starczewski) - Šimkovský, Šustr (75´ Štancl), MaršálekDvořák (85’ Aubrecht) – Valenta (46´Trýzna), Husenský (75’ Frank), Marchuk (57’ Zbudil), Hanuš (72’ Zajac) - Surmaj (57’ Zdržálek) - Kacafírek

Rychlý sled zápasů ukončí v sobotu čtvrté utkání v jedenácti dnech měření sil s Baníkem Souš na jeho hřišti. Hrát se bude v sobotu 3. února od 11:15. Baník, který je rovněž účastníkem skupiny B v divizi a patří mu po podzimu třetí příčka s odstupem pěti bodů právě na vedoucí Velvary, hrál v rámci zimní přípravy v Brozanech a remizoval 4:4. O dvougólový náskok přišel v posledních pěti minutách. Předpokládáme, že nás čeká další těžký souboj, s velkou vypovídající hodnotou především pro trenérskou dvojici Müller, Kratochvíl. Podnětné poznatky získá jistě i trenér domácích Petr Johana, kterého známe z hráčského působení například v Liberci, ve Spartě a v Mladé Boleslavi.

SK Zápy

1 gól

Michal Macháček

16.08.2018 Dominik Šustr (22)