FK Litoměřicko A vs FK Varnsdorf

Datum a čas konání: 15.8.2018 18:00
Rozhodčí: Matějček Milan - Vlasjuk Pavel, Černý Ondřej

Příprava č. 7, FK Litoměřicko - Baník Souš 4:2, velký obrat z 0:2

Sled čtyř zápasů v jedenácti dnech ukončil souboj v Mostu s FK Baník Souš. Utkání se pro nás výsledkově nevyvíjelo zcela ideálně a po32. minutách jsme prohrávali již 0:2. Snížit se nám podařilo ještě do poločasu, po přestávce jsme nastoupili s nadějí a odhodláním se o výsledek poprat, kombinace těchto faktorů se proměnila v dokonalý obrat, když jsme dokázali třikrát dopravit míč do branky domácích a sami již neinkasovali. Velmi dobrým výkonem se i přes dvě obdržené branky dnes prezentoval Filip Starczewski.

Filip plnil roli první gólmana, když Honza Plachý ještě pobývá na soustředění s Teplicemi a Adam Ordelt si v předchozím střetnutí přivodil zranění prstu, které si vyžádalo menší operativní zákrok. V prvních patnácti minutách se hra přelévala především od šestnáctky k šestnátce bez větších příležitostí ohrozit jednu nebo druhou branku. Následovala fáze hry, kdy byli iniciativnější domácí a my jsme byli najednou u všeho o chlup pozdě a nedostali jsme se ke kloudné akci. Po dvou standardních situacích jsme prohrávali 0:2 a zdálo se, že měření sil s dalším divizním celkem tentokrát vůbec nemusí pro nás dobře dopadnout. V něco takového však odmítl tým uvěřit, pět minut před koncem první půle zavelel k obratu Štěpán Kacafírek. Nejprve si přehodil obránce vzápětí i brankáře a pak jen kontroloval míč směřující do sítě. Vykřesal tak naději na lepší výsledek, než naznačoval dosavadní vývoj duelu. V kabině promluvila naše trenérská dvojice s cílem podpořit hráče v jejich snaze zvrátit nepříznivý stav. A to se podařilo i díky Filipovi v bráně, když nás ještě za stavu 1:2 podržel bravurním zákrokem a nedovolil Baníku navýšit skóre. Postupně jsme přebrali režii zápasu do svých rukou, vlastně nohou. Vyrovnání přinesl v 56. minutě kapitán Jakub Šimkovský, když jeho střela z pravé strany zapadla překvapenému nejen brankáři domácích, ale i většině přihlížejících, mezi jeho tři tyče. Do vedení jsme šli v 64. minutě, to se prosadil Dominik Zdržálek, slavící gólem své narozeniny. Do konečné podoby upravil výsledek v 84. minutě Marek Hanuš, když vyprášil síť domácí svatyně z přímého kopu.

Trenér domácích Petr Johana k zápasu sdělil: „Vzhledem k užším rozměrům umělky, bylo utkání ještě kontaktnější než obvykle, ale přesto jsme byli svědky velmi kvalitního zápasu, zásluhou obou celků. Domnívám se, že jsme byli do šedesáté minuty snad i lepší, pak se projevila větší kvalita, šířka kádru a zkušenost FK Litoměřicka, kterému blahopřeji k dnešnímu vítězství.“

Martin Müller, trenér FK Litoměřicko: „Po zápase jsem kluky pochválil a všem poděkoval, protože i v zápase, ve kterém se nám fotbalově absolutně nedařilo, a po dvou standartkách jsme prohrávali 2:0, se dokázali semknout a zápas otočit, v tom je síla našeho mančaftu, a to je důležité pro budoucnost. Musím pochválit i tým kolegy Johany, jeho svěřenci hráli velmi dobře.“

Sedmý duel v zimní přípravě jsme odehráli v této sestavě:

Starczewski (81’ Slanina) - Šimkovský, Šustr (61´ Štancl), Maršálek (69’ Václavek)Dvořák (69’ Zbudil) –Trýzna (74’ Zajac), Husenský (36’ Valenta), Marchuk (46’ Frank), Hanuš  - Surmaj (46’ Zdržálek) –Kacafírek (81’ Aubrecht)

Na pořadu zimního menu následuje zápas, který původně nebyl do plánu zimní přípravy zahrnut. V sobotu 10. února odehrajeme po dvou měsících další přátelské utkání s Arsenalem Česká Lípa, v jeho domácím prostředí. Čas výkopu je stanoven na 15:00!

SK Zápy

1 gól

Michal Macháček

16.08.2018 Dominik Šustr (22)