Datum a čas konání: 15.8.2018 18:00
Místo: U Stadionu, Litoměřice - tráva
Rozhodčí: Matějček Milan - Vlasjuk Pavel, Černý Ondřej

Příprava č. 8, FK Litoměřicko - Česká Lípa 1:1

Po dvou měsících a týdnu jsme se opět ocitli se stejným kumpánem na stejném místě činu, rozuměj v České Lípě na umělé trávě, kde nás opět hostil domácí Arsenal. Zápas se z naší strany proměnil v přehlídku nevyužitých příležitostí s výjimkou jedné, kterou proměnil Jakub Šimkovský. Brankou v 65. minutě vyrovnal na 1:1, ve snaze zvrátit výsledek na naši stranu se již nepodařilo nikomu skórovat, oproti prosincovému přáteláku jsme se rozešli s českolipským divizním celkem smírně.

Odehrání původně v přípravě neplánovaného utkání bylo vzhledem k zdravotnímu stavu našich hráčů v ohrožení. Kvůli zraněním oslabené mužstvo bylo ještě ke všemu vystaveno ataku chřipky a do České Lípy přicestovalo torzo kádru. Vzhledem k stavu v jakém se tým nacházel před střetnutím, odehráli naši borci velmi slušnou partii, ve které se prezentovali pohlednými kombinačními akcemi. Vypracovali jsme si řadu příležitostí, z nichž bohužel jen jediná vedla ke gólové radosti. Stalo se tak v 65. minutě, kdy Trýzna našel krásnou zpětnou přihrávku nabíhajícího Šimkovského a ten rozvlnil síť domácí branky. Vstřelená branka znamenala rychlé vyrovnání, protože tři minuty před tím se dostali po ojedinělém zaváhání naší defenzívy domácí do vedení. Obrátit skóre jsme se usilovně snažili po celý zbytek duelu, ovšem proti byla především branková konstrukce. Velmi agilní kapitán Šimkovský velel na zteč, ale ani jemu nebylo souzeno přidat druhý gól. Jeho ránu zastavila spojnice tyče a břevna. Břevno nedovolilo se radovat ani Zajacovi, když přehazoval vyběhnutého brankáře. Ovšem i domácí zvonili na naší branku, takže i v této disciplíně bylo nerozhodně.

Utkání dnes vedl z lavičky asistent Miroslav Kratochvíl a k zápasu nám řekl: „Zranění a chřipková epidemie se podepsali především na složení týmu. Na druhou stranu tak víme, že hráči jsou schopni hrát i na pro ně nezvyklých postech. V 18. minutě jsme neproměnili pokutový kop, což se stane, ale dokázali jsme si vypracovat na deset dalších šancí, ze kterých jsme skórovali bohužel jenom jednou, stejně tak jsme nebyli produktivní při standardních situacích, především rohových kopech. Na tom musíme ještě hodně zapracovat. Až na jedno zaváhání při obdrženém gólu musím vyzdvihnout hru obranné řady.“

Sestava: Plachý (60. Starczewski) – Šustr, Štancl, Maršálek (46. Zbudil) , Šimkovský – Trýzna, Marchuk (46. Frank), Valenta (76. Marchuk), Hanuš – Surmaj, Kacafírek (60. Zajac)

Doufejme tedy, že zdravotně dáme do kupy, protože v sobotu 17. února nás čeká těžká prověrka. Cestujeme do Vlašimi, kde se utkáme s místním druholigovým celkem.