FK Litoměřicko A vs FK Varnsdorf

Datum a čas konání: 15.8.2018 18:00
Rozhodčí: Matějček Milan - Vlasjuk Pavel, Černý Ondřej

Příprava č. 9, FK Litoměřicko – Vlašim 1:4

Cesta k devátému zápasu zimní přípravy nás zavedla do druholigové Vlašimi, ač jsme v této konfrontaci nepropadli, FC Sellier & Bellot byl nejlepší tým, který proti nám v dosavadní přípravě nastoupil a rozdíl mezi druhou a třetí ligou na hřišti potvrdil. Na první gól jsme ještě dokázali odpovědět akcí, na jejímž konci byl Štěpán Kacafírek. Do přestávky si vzali vlašimští vedení zpět a ve druhé půli potvrdili svoji výhru dalšími dvěma brankami.

Po rozpačitém začátku a první obdržené brance jsme se dokázali dostat do hry a byli 8. mužstvu druhé ligy vcelku vyrovnaným soupeřem. Tuto část hry jsme korunovali ve 21. minutě, po postupném útoku a vykombinované akci se v pokutovém území nakonec dostal míč k Štěpánu Kacafírkovi a v situaci, kdy se dala očekávat ještě přihrávka k nabíhajícím spoluhráčům, se s balónem otočil, vystřelil a trochu i zaskočil přihlížející a především Vlašimskou obranu v čele s brankářem Čtvrtečkou. V další Štěpánově příležitosti se již Čtvrtečka překvapit nenechal a svůj celek podržel. Ještě do poločasu si své jednogólové vedení vzali domácí nazpět, když i podruhé se prosadil Oscar Fotr. Druhých čtyřicet pět minut utkání nebyl náš lepší poločas, zahrozili jsme v podstatě jen z několika standardních situací. Velmi blízko úspěchu byl při zahrávání jedné z nich Marek Hanuš, ze své parkety líznul břevno. Vývoj střetnutí hráči v modrém kontrolovali a upravili dvěma zásahy. V 50. minutě se trefil ze Sparty hostující Christian Frýdek. Sedm minut na to uklidil po Hadaščokem nastřeleném břevně míč do Plachého sítě Tulio.

S výsledkem i hrou svého týmu byl dva týdny před zahájením FNL kouč Petr Havlíček spokojený, jak sdělil pro http://www.fcsbvlasim.cz . Z naší strany byl výrazně lepší první poločas a ukázal, že se můžeme poměřovat s týmy z vyšší soutěže, uznání jsme sklidili i od domácích fanoušků, kteří náš výkon uznale komentovali.

Martin Müller, trenér Litoměřicka hodnotil dnešní test: „Soupeř byl fotbalově lepší, s tím se dalo počítat a na hřišti to bylo vidět, 4:1 je sice jednoznačný výsledek, ale v prvním poločase pokud jsme plnili to, co jsme si řekli, měla naše hra svoje parametry, z toho je potřeba vycházet. Zápas nám ukázal rozdíl mezi druhou a třetí ligou, obdržené góly padly výhradně po našich chybách a dnešní střídání změny k lepšímu nepřinesla. Nedopadlo to úplně podle našich představ, nicméně do startu ČFL zbývají ještě dva přípravné duely, ve kterých se budeme chtít naladit na vítěznou vlnu."

K trenérovým slovům dodáváme, že další utkání hrajeme příští sobotu 24. února s Neratovicemi, zatím je naplánováno na 13:00  na UMT v Brozanech. O případné změně i v závislosti na počasí Vás budeme informovat.

SK Zápy

1 gól

Michal Macháček

16.08.2018 Dominik Šustr (22)