FK Litoměřicko, z.s.

Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

Příprava č. 10, FK Litoměřicko – FK Neratovice-Byškovice 0:1

Po sedmi měsících jsme si opět domluvili přípravný souboj s FK Neratovice-Byškovice a stejně jako v létě jsme si nedokázali s druhým celkem divize B poradit a podlehli mu jednobrankovým rozdílem. Především díky naší neproduktivitě ve vypracovaných příležitostech se neopakovala přestřelka z července, v zápase v Brozanech na UMT stačil Neratovicícm jediný přesný zásah k výhře 1:0.

Přitom šancí na skórování jsme si vypracovali více než dost, bohužel v koncovce jsme opakovaně sterilní. Soupeři pak stačí k dobrému výsledku, aby se ujala jedna vydařená střela. To se právě v sobotu v Brozanech stalo. Po vyrovnaném začátku, kdy se obě mužstva vzájemně testovala, jsme hráli aktivnější part, bohužel v druhé části poločasu si své k vývoji střetnutí řekli Neratovičtí, na rozdíl od nás svoji snahu korunovali ve 29. minutě gólem, autorem nechytatelné střely byl Hrdý. V tu chvíli nikdo netušil, že se jedná o jedinou branku, které se přihlížející diváci dočkali. Ve druhé půli jsme viděli hru takřka na jednu branku, ovšem bez kýženého efektu. Možnosti Neratovic vznikaly výhradně po našich chybách pramenících především z přemíry snahy vývoj utkání zlomit. Podoba dnešní sestavy byla ovlivněna početnou absencí nemocných případně zraněných hráčů. Z různých důvodů zdravotního charakteru nemohli do utkání zasáhnout Ordelt, Maršálek, Štancl, Zdržálek, Husenský, Surmaj, Kacafírek ani Hanuš. Autor článku předpokládá, že až pět jmenovaných borců  by zřejmě nastoupilo v základní jedenáctce. Sympatické je, že ani náznakem nehledal v této skutečnosti důvod porážky trenér Müller: „Nedáš gól, nemůžeš vyhrát, tak to je. Moc dalšího, než co všichni viděli, se říci nedá, vytvoříme si sedm, osm gólových šancí, které bohužel neproměníme. Budeme pracovat dál a věříme, že se nám bude v dalších, především pak mistrovských, zápasech dařit i před protivníkovou brankou.“ V podobném duchu se vyjádřil pro oficiální facebookový účet klubu i kapitán týmu Jakub Šimkovský, pro jeho hodnocení klikněte prosím zde.

Dnes byli ve hře: Plachý – Šimkovský, Šustr, Václavek, Dvořák – Trýzna, Marchuk, Luong, Two – Valenta – Zbudil. V průběhu druhého poločasu dostali ještě příležitost Starczewski – Frank, Trekoval, Flégl.

Vůle vítězit v hráčích je, a do poslední chvilky se nevzdávají, pokud si dokážeme zachovat chladnější hlavu v koncovce, v kombinaci s nasazením a zmiňovanou vůlí vítězit, lze hledět k blížícím se soutěžním zápasům, s nadějemi a optimismem. Zaznamenáme obrat k lepšímu již v generálce na jaro?  Odpověď budeme znát za týden, v sobotu 3. března od 10:00 změříme síly s dalším divizním týmem skupiny B Sokolem Hostouň, který je podzimu pátý a v jeho dresu nastupuje i dvojice našich nedávných hráčů, Jirka Kabele a Vláďa Kolmistr. Trenérem je nám známý Zdeněk Hašek. Střetnutí, v němž figuruje jako domácí Hostouň, je situováno do obce Rynholec na Rakovnicku.