FK Jílové vs FK Litoměřicko A

Datum a čas konání: 5.8.2018 17:00
Místo: Jílové u Děčína

Zastavíme jarního lídra?

Pro někoho možná překvapivá informace, pohled na dosavadní průběh jarní části Fortuna ČFL dává zřetelnou odpověď. SK Benešov tým, který byl s osmnácti body v tabulce po podzimu pod námi vévodí jaru a shlíží na nás s náskokem šesti bodů. Jako jediní dokázali Benešovští vyhrát všechna svá jarní utkání a strmě stoupají pořadím.

Podobnou jízdu směrem vzhůru, bychom chtěli jistě odstartovat i my, bude tedy zápas s benešovským klubem začátkem naší úspěšné série? Naši hráči motivovaní jsou, důležité bude, co dokážeme přenést na hřiště. Čeká nás velmi těžký zápas s celkem, který přes zimu velmi posílil, prožívá jarní obrození a veze se na vítězné vlně. Spokojenost se změnami v kádru dal najevo i trenér Roman Veselý, který se před jarními boji vyjádřil pro Benešovský deník (odkaz na článek): zhruba takto: "Cílem je záchrana a proto jsme se přes zimu snažili přivést kvalitní hráče s motivací se rvát za Benešov. Věřím, že se nám to povedlo, přišli Petr Rys, bývalý reprezentant do 21 let, Vojtěch Engelmann, s ligovými zkušenostmi, Denis Laňka, který hrál Champions League U19 za Příbram, tvořiví hráči Ondřej Brejcha z Dukly Praha a levonohý Martin Hurka, o kterém řekl František Straka, že je to český Messi, Daniel Kozel z Dukly Praha, syn Luboše Kozla, bývalého ligového hráče nebo Patrik Haitl, devatenáctiletý levý obránce z Jablonce nad Nisou." Ještě doplníme, že na hrotu útoku řádí také novic Kamerunec Esomba, který přišel z Táborska. S velkým přispěním právě zmíněných posil dosáhl SK Benešov na jaře čtyř tříbodových výher ze čtyř střetnutí.

Naše prozatimní bilance je 1výhra - 2 prohry, když máme k dobru dohrávku 19. kola v Králově Dvoře. V zápase, který je prakticky o šest bodů by měl být k dispozici celý kádr. To znamená, že laborující hráči s různými neduhy jsou v pořádku a připraveni naskočit do boje za žlutomodré barvy, tedy ty litoměřické, nutno upřesnit, protože stejné barvy vyznává i soupeř nalosovaný do 22. kola. Nebylo by od věci ještě vylepšit naše statistiky vzájemného soupeření s Benešovem. Hráli jsme spolu třikrát a na našem kontě je jedno vítězství za tři body, dvakrát náš duel rozhodovala střelba ze značky pokutového kopu, přičemž jednou jsme byli úspěšnější my a jednou Benešovští. Výkop je plánovaný na 10:30 v sobotu 7. dubna na hřišti Městského stadionu Litoměřice. Přijďte nás podpořit v utkání, které bude rozhodovat trojice arbitrů s převahou nežnější části populace. Jako hlavní bude rozhovat O. Zadinová, asistovat budou L. Matoušek a D. Žáková. Věříme, že Vám připravíme podívanou s úspěšným koncem.

Přesunout se pak můžeme na hřiště v Mlékojedech, kde se naše Béčko utká s FK Tatran Kadaň. I v tomto neméně důležitém  zápase půjde o tzv. šest bodů, protože před poslední Kadaní máme náskok jen pěti bodů a rozhodně máme v úmyslu ho navýšit. Motivací navíc je i naše podzimní vystoupení na hřišti sobotního soupeře, které se nám nevyvedlo a podlehli jsme 3:7. Odčinit tento výsledek a získat více klidu pro další boje krajského přeboru se budeme pokoušet v Mlékojedech od 14:30, i k návštěvě tohoto střetnutí Vás, co nejsrdečněji zveme.

SK Převýšov
2:1 PP

24.07.2018 Jakub Löwy (14)
04.08.2018 Rudolf Kubát (14)