FK Litoměřicko A vs FK Varnsdorf

Datum a čas konání: 15.8.2018 18:00
Rozhodčí: Matějček Milan - Vlasjuk Pavel, Černý Ondřej

Nový ročník, stejně jako minulý, zahajujeme opět v Zápech

Uběhlo to jako voda, poslední zápas minulého ročníku, dovolená, letní příprava, vítězné předkolo Mol Cupu v Jílovém všechno je minulostí, je tu start nové sezóny Fortuna ČFL s naší třetí účastí v řadě. Začínáme v Zápech na sklonku druhého srpnového víkendu, konkrétně v neděli 12. srpna od 17:00.

Během měsíční letní přípravy jsme odehráli sedm přípravných utkání s vyrovnanou bilancí 3 výher i proher při jedné remíze (Teplice 0:6, Velvary 2:8, Saudská Arábie U23 1:1, Kladno 0:1, Vyšehrad 4:1, Hostouň 4:2, generálka s Motorletem 3:0) Zápasy se hrály v různých fázích zatížení, a jak je z výsledků patrno s blížícím se koncem přípravy byly i výsledky lepší. Jen pro orientaci, utkání s ligovými Teplicemi dva dny po startu přípravného období, Teplice v jeho závěrečné fázi. Proti Velvarům šlo o vyloženě nevydařený duel v období nabírání fyzické kondice. Původně neplánovaný duel s olympijským výběrem S. Arábie nabídl zajímavou konfrontaci a užitečnou zkušenost, hrou i výsledkem jsme příjemně překvapili. Následná jednobranková prohra s divizním Kladnem následovala dva dny po S. Arábii, v době dvofázových tréninků. Pak už následovala série tří zápasů, ve kterých jsme nejen zvítězili, ale i předváděli odpovídající výkony. Vyhodnocení letního snažení stávajících hráčů či nových adeptů vykrystalizovalo do kádru se sedmi novými tvářemi. Hned čtyři novicové se objevili v zahajovací sestavě prvního soutěžního střetnutí, Michal Macháček, Miroslav Verner, Šimon Havrda a Jakub Chábera byli u toho, když jsme v rámci předkola Mol Cupu, tedy českého poháru, vyhráli na hřišti FK Jílové 4:0. v průběhu zápasu zasáhl do hry i pátý nováček v žlutomodrém dresu Vojta Karvánek. Tým i fanoušci se těší na druholigový FK Varnsdorf, který na náš stadion zavítá ve středu 15. srpna. Trenérskému páru Kratochvíl, Čvančara bude k dispozici ještě Jan Štefko, naopak Martin Hurka, vzhledem k menšímu zranění, bude zápas nejspíš sledovat z tribuny, S novými hráči Vás na našem webu budeme postupně seznamovat, první vlaštovkou je Mirek Verner.

Původně jsme měli v plánu menší počet změn, ovšem některé odchody, které jsme neiniciovali, nás donutily dát šanci dalším fotbalistům. Z tohoto soudku na podzim neuvidíme v našich barvách Radka Dvořáka s Petrem Výborným, kteří v přípravě zaujali v Ústí nad Labem a zahrají si tak s Armou druhou nejvyšší soutěž. Důvody výhradně pracovního charakteru vedly k tomu, že naší defenzívě bude chybět Lukáš Maršálek, podobně se to má i se Štěpánem Kacafírkem. V zázemí naší kabiny ještě neuvidíme Vladyslava Marchuka, Kubu Trýznu a Aleše Zbudila. Všem odcházejícím hráčům děkujeme a přejeme mnoho štěstí v jejich dalších působištích.

V Zápech jsme hráli již dvakrát, jednou jsme 1:0 vyhráli, po druhé před rokem a dnem (vzhledem k termínu střetnutí) 1:0 prohráli brankou v závěrečných minutách. Domácí bilanci pak máme 2:1 na penalty a 0:2. Jak vidí naše šance v prvním kole nová posila Miroslav Verner?: "Já jsem optimista, myslím si že máme tým i hráče na to, abychom hráli v horní patrech tabulky a že to budeme potvrzovat již od samého začátku. V Zápech chceme uspět, i když jsme si vědomi, že soupeř je velmi těžký. Nakonec za pár hodin budeme všichni chytřejší, jak se nám podaří utkání prvního kola zvládnout."

Budeme držet palce, aby Mirkovo přání vyšlo, a těšíme se, že naše kluky doprovodíte do Záp k prvnímu třetiligovému souboji v sezóně 2018/19, ve které oslavíme 100 let založení klubu. Zápas SK Zápy - FK Litoměřicko, jehož řízením byl pověřen Petr Martínek, se hraje v neděli 12. srpna od 17:00 v Teletník aréně v Zápech.

SK Zápy

1 gól

Michal Macháček

16.08.2018 Dominik Šustr (22)