FK Litoměřicko, z.s.

Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

Vítej zlatý hattriku - Litoměřice jsou mistry Severočeského poháru

FK  Litoměřice zakončily úspěšné jaro výhrou v Severočeském poháru, když ve finále  porazily Louny 5:2. Každé seniorské družstvo FK Litoměřic tak letos získalo pohár. A tým triumfoval v Severočeském poháru, B tým postoupil do okresního přeboru a C tým vyhrál IV. třídu.

Zápas proti Lounům začal pro Litoměřice výborně. V desáté minutě šly do vedení zásluhou dorostence Matějky. Mladý dorostenec se prosadil hlavou a jednalo se o jeho první gól v soutěžním zápase za A tým. ,,Musím Tomáše pochválit, svůj premiérový gól si schoval na tu pravou chvíli,“ glosoval Matějkovu trefu předseda družstva Radek Bania.

Celý poločas Litoměřice Louny přehrávaly a nepouštěly je do větších šancí. Hosté jen občas hrozili z brejků. Naneštěstí pro Litoměřice jeden z lounský úniků vyústil ve vyrovnávací branku. Ve 30. minutě srovnal skóre Střelec. Poločas však nakonec vyhrály Litoměřice. Ve 36. minutě si balón vzal další dorostenec Šikl a při samostatném úniku si zamuzicíroval, když lounskému brankáři zahrál na housle – 2:1.

V druhém poločase Litoměřice ukolébané vedením začaly jen bránit výsledek, a tak zákonitě musel přijít trest. Z penalty vyrovnal v 68. minutě Kincl. Naštěstí pro Litoměřice však jejich tým disponuje plnou stájí talentovaných dorostenců. Další mladý kůň z dorosteneckých řad Jakub Novotný vymetl o minutu později šibenici – 3:2.

Louny se v úmorném vedru na závěrečný tlak už nezmohly a naopak ještě dvakrát inkasovaly. V 85. minutě se k přímému kopu postavil Dolejška, který nastavil svůj projektil na raketu země vzduch a z 30 metrů vymetl znovu lounskou šibenici.

Účet zápasu pak symbolicky uzavřel opět dorostenec Šikl, který je v letošní sezoně nejen nejlepším střelcem týmu, ale s 22 brankami i celého krajského přeberu.

Za zmínku stojí i výkon dalšího dorostence Marka Horvátha, který do utkání nastoupil v 52. minutě a pořádně provětral lounskou obranu. ,,Ke skórování mu chybělo trochu víc štěstí, ale i tak svým výkonem nezklamal,“ okomentoval mladého doroste, který je ročník teprve 1996, Bania.

Litoměřice získaly Severočeský pohár poprvé v historii a parádně tak zakončily povedené jaro. V jarní části přeboru Litoměřice skončily dokonce druhé za Děčínem. ,,Škoda, že jsme takové výsledky neměli i na podzim. Skvělé jaro je však příslibem do další sezóny,“ zalitoval předseda klubu, který už zároveň vyhlíží další ročník krajského přeboru.

Litoměřice – Louny 5:2 (2:1)

Sestava: Divecký, Rapavý, Novotný M., Svoboda, Dufek, Novotný J., Grunert, Dolejška, Matějka, Tichý, Šikl – náhradníci: Musil, Smetana, Horváth.