FK Litoměřicko, z.s.

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Litoměřicko, z.s.
www.fklitomericko.cz

Příští zápas

SK Sokol Brozany, z.s. vs FK Litoměřicko A

Datum a čas konání: 21.10.2018 15:30
Místo: Brozany
Rozhodčí: Musil Jiří - Hurych Jan, Cichra Matěj. DFA: Řezáč Michal

Na slovíčko výkonný řediteli: Co nového v novém roce?

Na slovíčko výkonný řediteli: Co nového v novém roce?

V dnešním rozhovoru pro klubový web poskytujeme prostor Pavlu Šimkovskému, který nyní pracuje na pozici výkonného ředitele. Ve svém prvním interviewu v nové funkci objasňuje některé změny v klubu, sdílí své představy, nevyhýbá se ani otázce finančního zabezpečení, zamýšlí se i nad otázkou odchovanců, nahlíží do fotbalistovy duše, hovoří o mládeži i o kádru A-týmu a uvádí jeho první dvě posily!

Pavle, jak jsme avizovali v článku o započetí zimní přípravy, vystupuješ nově jako výkonný ředitel. V čem spatřuješ největší změnu či posun ve Tvé práci?

Změna by se měla projevit větším záběrem. V klubu jsem se doposud pohybovat u A-týmu a částečně u B-mužstva. Nyní bych měl spolupracovat s celky napříč klubem včetně mládeže.


Jaký dopad to má na ostatní složení vedeni klubu a jeho hierarchii?

Na pozici čestného prezidenta k žádné změně nedochází. Pan doktor Větrovec v ní zůstává a v krátké pauze opět ukázal svůj velký přínos, při jednání o jedné dle mého názoru velké posile. Předseda, místopředseda i sekretář zůstávají na svých postech také. Byla zrušena funkce sportovního ředitele, kterou budu částečně zastávat já a částečně nový sportovní manažer Pavel Šemelík.Z toho plyne, že vzhledem k velkému pracovnímu vytížení, nebude pan Martin Pýcha působit v souběžných funfcích výkonného a sportovního ředitele, ale jako člen výboru se však bude nadále věnovat oblasti skautingu.  

Doposud ses pohyboval především na sportovním úseku, jak se tyto změny projeví na sportovní politice a sportovních cílech klubu?

Dovolím si otázku rozdělit na několik bodů:

1. Sportovní politika klubu zůstává stejná. Myslím, že od postupu do ČFL jsme udělali spoustu chyb. Od množství trenérů u A týmu, přes velkou fluktuaci hráčů a v neposlední řadě i v práci s B týmem.

2. Cílem vedení klubu je stabilizovat a vhodně doplnit kádr A-týmu, pokusit se o posun v tabulce výš. Velkým úkolem, který je nelehký, bude zachránit B tým v přeboru.

3. Mládež, zde je třeba říci, že jen obrovskou pílí všech trenérů, šéftrenéra Pavla Zuny a některých rodičů si mládež stojí a funguje, jak funguje. Vstupem do vyšších soutěží nastala pro zmiňované velmi psychicky náročná práce, kluci ve svých zápasech většinou tahají za kratší konec, a hluboce smekám před trenéry, jak přesto dokážou kluky motivovat. Uvědomuji si, že jen z jejich práce může klub v budoucnu těžit. Proto považuji za důležité pomoci trenérům se vzděláním a požádat rodiče o spolupráci v každém mužstvu, abychom věci okolo týmu přenesli na dobrovolníky a trenéři se mohli věnovat tomu, co umějí nejlépe tedy trénování. Vybízím tímto především rodiče (ale nejen je), kteří by měli chuť a zájem pomoci, aby nabídli trenérům případně vedení klubu svoji součinnost.

4. Pokud se ptáš na cíle klubu, chceme hrát důstojnou roli v ČFL, protože A-tým je naše vlajková loď. Prioritou bude i výchova hráčů pro první mužstvo, aby Filip Frank nebyl ojedinělým diamantem, který vybrušujeme. Rádi bychom také přivedli do ochozů více fanoušků a přál bych si, abychom všichni naplňovali od srdce heslo, které vozí náš autobus na kapotě „Spolu jsme nejsilnější“. Když s tímto heslem přišel předseda Radek Bania, moc nadšený jsem z něj nebyl, nezdálo se mi příliš originální, dnes musím říci, že můj osobní cíl je jeho naplnění. Chci, aby hráči všech týmů od Áčka až po přípravky, trenéři, vedení i fanoušci toto heslo vzali za své. A to je podle mě velká výzva a dlouhá cesta.

 

Jak potvrzuješ, asi jako v každém klubu, je A-tým vlajkovou lodí, fanoušky tedy pochopitelně zajímá, kdo bude hájit naše barvy v první linii. Začněme tím, kdo již určité nebude na jaře v mužstvu pokračovat? Koho naopak zkoušíme, a koho bychom rádi v týmu přivítali? A můžeš již potvrdit, kdo naše řady posílí?

Tak a otázka na tělo. Jdeme na to. Jistě již neuvidíme Lukáše Šlehofera, který přijal nabídku z nižší rakouské soutěže, pravděpodobně jej bude následovat i Martin Štancl. Hostování bylo ukončeno s hráči Ústí nad Labem Jelínkem a Heřmanem na jejich vlastní žádost.

Do přípravy se zapojilo 7 vytipovaných hráčů od gólmana přes obranu po ofenzívu. V úvodu jsem zmínil velkou posilu. Myslím, že již můžu odtajnit, že díky panu prezidentovi Větrovcovi, jenž vyjednal, a nebylo to vůbec lehké, ukončení profesionální smlouvy v Ústí nad Labem a následný přesun k nám, se mohou fanoušci těšit a přivítat v našich barvách opět Štěpána Kacafírka! Dále mohu prozradit, že dnes (8. 1.) jsem se dohodl se Slávií na příchodu Nicolase Husenského. O tohoto středního záložníka jsem hodně stál již v létě, ale díky shodě nepříznivých souvislostí to tehdy ještě nevyšlo. Nicolase velmi dobře znám z mého působení ve Slávii Praha a jsem přesvědčen, že přestup tohoto mládežnického reprezentanta bude pro náš tým přínosem. Další jména si zatím dovolím nezveřejňovat, prozradím však, že se jedná o hráče, kteří by přišli z vyšších soutěží. Po dotažení jednání do zdárného konce, budeme nové hráče následně představovat. Fanoušci, kteří nás přijdou v přípravě podpořit, mohou ovšem kluky vidět.


Rozvoj klubu je úzce provázán s finančními možnostmi, jak je a bude klub zajištěn po této stránce? Je v plánu vylepšení zázemí, hovořilo se o rekonstrukci stadionu, vybudování hřiště s UMT....?

Tak tato otázka mě moc netěší. Bohužel nemám nyní k dispozici potěšující odpověď. Zatím se nám nepodařilo dotáhnout UMT ke zdárnému konci. Vzhledem k dotační politice se nyní nedá očekávat ani rozsáhlá rekonstrukce stadionu. Vedení si však dalo za cíl nejen stabilizaci hráčskou a trenérskou, ale i vytvoření pevného a stabilního sponzorského portfolia.


Na závěr rozhovoru, bych Tě chtěl Pavle požádat, zda chceš fanouškům něco vzkázat? A jak vnímáš skutečnost, že u některých skalních patriotů převládá pocit, že v litoměřickém klubu je Litoměřic málo?

Děkuji za tuto ožehavou otázku. Vím, že v kabině A-týmu je názor na naše hráče, který se k nim dostává, přijímán s lítostí. Všichni, kteří zde jsou, tu být chtějí a není to pro peníze, jak jsem několikrát zaslechl. Víte, pohybuji se ve fotbale bezmála 20 let. Jistě není tajemstvím, že Jakub Šimkovský je můj syn, proto si dovolím na jeho příkladu ukázat, co je pro mladé kluky důležité. Pro hráče velkých českých klubů je nejhorší chvíle, kdy pochopí, že ač odmala jsou součástí nějakého klubu, přijde okamžik, kdy jim tento klub již nenabízí perspektivu, prostě nemají tam místo. V našich předních klubech to je logické, protože každý rok vyprodukují na 22 kvalitních fotbalistů. A pro všechny uplatnění ale není. Pro takového kluka je to zklamání a šok, klub jeho srdce ho nechce. Následuje zkoušení v různých jiných oddílech, hostování případně přestupy někdy každého půlroku a mnohé to semele tak, že přestanou hrát fotbal úplně, nebo hrají nižší soutěže jen pro pocit pohybu a jejich ambice se vytrácejí.  Byl to i Jakubův případ, střídal kluby  II. a III.ligy až jej pan Pýcha, kterému vděčím, že vůbec u fotbalu zůstal, protože v té době byl Jakub úplně dole, vykoupil ze Slávie a přivedl ho do Litoměřic. Odcházel z Viktorky Žižkov a opouštěl ji s touhou najít klub, kam by patřil opět tak, jako 17 let příslušel ke Slávii. Mohu říct, že Litoměřicím děkuji za to, že tento pocit zde našel. Svou prací pro klub bych rád Litoměřicku projevil svůj dík. V současnosti máme tým a přicházejí hráči podobných osudů a pocitů jako měl tehdy Jakub. Věřte, to nejsou „žoldáci“, jsou to kluci, kteří měli to štěstí, že se fotbal učili ve velkých klubech, kde měli možnost růst díky vyšším soutěžím a sportovním třídám. Nyní jsou městu a oddílu vděčni, že mohou tvořit Váš tým.

Byl jsem zde již ve chvíli sloučení. Řekněme si konečně pravdu, v Lovosicích byli velmi dobří fotbalisté a i v Litoměřicích uměli hrát fotbal, ale již příprava odhalila realitu. Rozdíl mezi Divizí a ČFL je v rychlosti, důrazu a nasazení, někteří hráči sami vzdali možnost o místo v týmu bojovat. Ať protože cítili větší konkurenci a nevěřili si, či neměli až takové ambice, nebo prostě nebyli ochotni věnovat fotbalu tolik. Hlasy o tom, kdo z nich mohl za Áčko hrát, jsou a byli liché. Je jistě smutné, že jediným opravdu domácím hráčem je Filip Frank, ale já v tom spatřuji naopak i radost, neboť je důkazem, že opravdu nikdo neměl a nemá zavřené dveře, a věřte prosím, že vždy se snažíme vybrat ty nejlepší, aby reprezentovali Litoměřice, jak městu a regionu svým významem náleží.V souvislosti ještě bohužel musím zmínit, že na vlastní žádost ukončil své působení v prvním mužstvu Kuba Grunert populární Migas. Tohoto srdcaře je velká škoda, ale věřím, že přijme naši nabídku pokračovat v klubu na jiné pozici. Teď si musíme přiznat, že další Filipové Frankové se v A týmu objeví pouze z těžké a mnohdy úmorné práce našich mládežnických trenérů. Jinou cestu, jak dostat vlastní odchovance na první palubu, nevidím. Touto cestou jim přeji hodně síly, trpělivosti a co nejvíce radosti s naším klubem.

Pojďme společně naplnit heslo klubu. Děkuji za možnost být tu s Vámi. 

Diskuze

Poslední zápas

FK Litoměřicko A
SK Viktorie Jirny
3:0
Podrobnosti

Tabulka

1. SK Zápy 12 21:13 29
2. FK Dobrovice 12 27:17 25
3. FC Slavoj Vyšehrad, a.. 12 21:17 23
4. TJ Jiskra Ústí nad.. 12 16:16 23
5. SK Převýšov, z.s. 12 18:13 22
6. FK Loko Vltavín, z.s. 12 28:20 21
7. TJ Jiskra Domažlice,.. 12 26:19 21
8. FK Králův Dvůr, z.s. 12 15:10 19
9. Slovan Velvary, z.s. 12 23:20 18
10. FK Litoměřicko A 12 21:21 16
11. FK Olympia, a.s. 12 13:15 16
12. TJ Štěchovice, z.s. 12 17:17 15
13. FC Písek fotbal, z.s. 12 19:21 15
14. TJ Sokol Živanice 12 13:17 13
15. FC Slavia Karlovy.. 12 15:22 13
16. SK Benešov, z.s. 12 13:21 13
17. SK Sokol Brozany, z.s. 12 14:23 12
18. SK Viktorie Jirny 12 7:25 10

Kompletní tabulka

Střelci týmu

7 gólů

Miroslav Verner

5 gólů

Michal Macháček

3 góly

David Surmaj

2 góly

Jan Štefko

2 góly

Lukáš Čajkovský

Nejbližší narozeniny

20.10.2018 Michal Macháček (31)
21.10.2018 Ondřej Ulbrich (11)
01.11.2018 Filip Frank (19)
15.11.2018 Adam Rolínek (14)
19.11.2018 Petr Pechatý (27)

TOPlist Počet návštěv: 290931
Posledních 30 dnů: 4658 | Posledních 7 dnů: 1142 | Poslední den: 118

© 2018 FK Litoměřicko, z.s. | Všechna práva vyhrazena | fklitomericko@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne