Datum a čas konání: 17.11.2018 13:30
Místo: Živanice
Rozhodčí: Ulrich Tomáš - Hurych Jan, Opočenský Vojtěch DFA: Eibl Vladimír

Litoměřický odchovanec David Dura dostal šanci za áčko.

Osmnáctiletý odchovanec dostal šanci za ´´ áčko ´´ . David Dura za dvě minuty dokázal něco, co se zapíše do historie klubu.

´´Jmenuji se David a je mi 18 let. Fotbal hraji od svých 6ti let a hrál jsem jen za Litoměřice. Nikde jinde jsem nehrál. Jsem ve čtvrťáku na litoměřickém gymnáziu.´´ Začal.

K tvému prvnímu startu v dospělé kategorii. Pamatuješ?

Můj první start proběhl před dvěma lety na jaře. Byla to zajímavá sezóna v níž jsem kvůli nízkému počtu hráčů v tehdejších pěti týmech odehrál mnoho minut a nebyl víkend kdy bych nehrál dva zápasy. V podzimní části této sezony jsem prvně naskočil za chlapy. Bylo to za tehdejší D tým na 30 minut. Byl jsem opravdu hodně nervozní. Snad tomu napomohli i výkony ale hlavně kvůli několika dalším zraněním spoluhráčů jsem na jaře debutoval za b - tým a rovnou v základní sestavě. Pamatuji si, že se mi vůbec nedařilo a zápas jsme prohráli ale byl to křest, který mi hodně pomohl. V dalších několika zápasech jsem se na hřiště podíval jen lavičky.

A teď už do ČFL. V rámci 10. kola, třetí nejvyšší ligy, jsi dostal šanci v závěru utkání s SK Viktorie Jirny. Litoměřicko v tomto duelu vyhrálo 3:0 také díky tvé brance. V 88. minutě David vystřídal Honzu Štefka. Za 2 minuty david stihl založit útočnou akci a zárověň být i na jejím konci. Popiš nám tvé pocity potom co jsi rozvlnil síť.

Pocit z gólu byl naprosto skvělý. Hlavně když jsem neměl být ani na lavičce. Po pátečním tréninku mi trenér řekl, že bude mít nejspíše dostatek hráčů a já se mám soustředit na svůj zápas za ´´béčko´´. Ale v sobotu, asi 2 hodiny před zápasem, mi zavolali abych přišel. Doufal jsem, že pokud budeme mít zápas pod kontrolou tak bych se mohl na hřiště aspoň na pár minutek podívat. Po vyloučení jsem si ale myslel, že tam nepůjdu. Naštěstí kluci odehráli skvělou druhou půli a já jsem mohl 2 minuty před koncem naskočit. A nemohlo to dopadnout lépe. Měl jsem velkou radost a ten moment kdy míč spadl do brány byl asi nejlepší pocit co jsem zatím ve fotbale zažil.

První start, první minuty a první gól. To už máš za sebou. Čeho by jsi chtěl ve své fotbalové kariéře ještě dosáhnout?

Tak samozřejmě mám své fotbalové sny jako sny jako si zahrát za reprezentaci, Arsenal nebo Bohemians 1905. Ale reálně bych se chtěl udržet v A týmu a využít šancí, které dostanu, abych dokázal, že mám na to hrát ČFL už teď. Časem pokud se mi bude dařit tak budu doufat že bych se mohl dostat třeba i výše. Ale to jsou v současné době jen sny.

Spousta mladých fotbalistů by si jednou chtěli splnit to co ty. Co by jsi jim vzkázal?

Vím, že je to hodně otřepaná fráze, ale jde o to hlavně hodně trénovat. Já sám vím že aby má hra měla nějakou úroveň musím být skvěle připraven z tréninku. Hrál jsem s mnoha kluky, kteří byli lepší než já ale přestalo se jim chtít trénovat a skončili.

Davide děkujeme za rozhovor a přejeme ti hodně úspěchů. Ať se ti splní tvé sny a hlavně ať ti slouží zdraví.