TJ Sokol Horní Jiřetín vs FK Litoměřicko

Datum a čas konání: 24.8.2019 17:00

Na derby do Brozan

Před námi je v pořadí již páté derby litoměřického okresu v rámci Fortuna ČFL. V neděli 21. října se v 11. kole budeme snažit o další body v Brozanech, duel s místním Sokolem má naplánován výkop na 15:30 a řídit ho bude hlavní rozhodčí pan Jiří Musil.

Dosavadní vzájemné zápasy se Sokolem Brozany se vyznačovaly vyrovnaností, dosvědčuje to i bilance, která hovoří, že tři ze čtyř utkání rozhodovala až střelba ze značky pokutového kopu. Jen v posledním střetnutí nám to troch ujelo a v květnu tohoto roku jsme podlehli v Brozanech 1:3. Po pěti měsících tak máme příležitost porážku soupeři oplatit. Avšak ani tentokrát nelze předpokládat, že by zápas měl být pro nás jednoduchý a to i přesto, že se Brozany nacházejí momentálně na 17. příčce tabulky rozehrané soutěže, na naše desáté pořadí ztrácejí jen čtyři body a jejich bezpochybným cílem pro neděli bude náskok, co nejcíce, snížit. My však máme úmysly zcela opačné a naopak budeme chtít od spodních pater tabulky odskočit.

Brozanský Sokol neměl vstup do soutěže vůbec špatný, pak však následovala série čtyř proher za sebou, po dalších třech bodovaných utkáních přišly zase dvě prohry a součet všech výsledků posadil Brozany na momentální předposlední místo v tabulce. V posledních dvou zápasech prohrál Sokol doma 0:1 s Vyšehradem a skóre si pošramotil prohrou 0:4 v Živanicích. Zajímavostí je, že Brozany v základní době již pětkrát remizovali, z toho čtyřikrát byli v penaltovém rozstřelu úspěšnější.

Na rozdíl od okresního rivala jsme si černou sérii vybrali v samotném počátku sezóny, po pěti kolech jsme byli stále bez bodu, ve zbývajících sedmi duelech jsme prohráli jednou v devadesáti minutách a jedenkrát po penaltách, jinak jsme vždy zvítězili za tři body. Naposledy doma jsme zlepšeným výkonem ve druhém poločase zdolali Viktorii Jirny 3:0, přestože jsme více jak poločas hráli o deseti. Díky červené kartě z tohoto utkání nebudeme mít k dispozici Bobyho Luonga, v bráně se určitě kvůli zranění neobjeví Honza Plachý.

Mužstvo už několikrát dokázalo, že se takzvaně kousnout umí a že umí zabrat i v kritických chvílích. Bez týmového pojetí to nepůjde ani v neděli v Brozanech a hráči si uvědomují, že je čeká náročné střetnutí s motivovaným sokem. Nic to však nemění na tom, že jako každé jiné utkání chceme prostě vyhrát. K tomu by reprezentanti žlutomodrých barev uvítali i Vaši podporu přímo na hřišti, věří, že cestu do Brozan najdete a že budete při utkání slyšet. Oplátkou za to, jsou ohodláni předvést výkon a uhrát výsledek odpovídající tomu, že momentální okresní fotbalový vládce je přímo z Litoměřic.

FC Slavoj Vyšehrad, a.s.

22.08.2019 Tobiáš Sedláček (15)
28.08.2019 Daniel Bareš (13)
12.09.2019 Štěpán Stojanov (13)