TJ Spartak Perštejn vs FK Litoměřicko

Datum a čas konání: 10.8.2019 17:00

Využijeme domácí prostředí i v souboji se Štěchovicemi ...?

Dvanáct bodů ze šestnácti z celkově nasbíraných jsme získali na Městské stadionu zásluhou čtyř výher v posledních doma hraných utkáních Fortuna ČFL. Nyní přivítáme ve dvanáctém kole celek od Vltavy TJ Štěchovice. Zápas se doma hraje tradičně v sobotu, ovšem zatím stále s netradičním výkopem ve 14:30.

Výsledek 2:1 pro Litoměřicko je hlavním znakem dosavadních vzájemných střetnutí. Výhru za tři body při zmíněném skóre jsme si ze Štěchovic přivezli dvakrát, v domácím areálu jsme shodného výsledku v obou případech dosáhli v penaltovém rozstřelu. Vyrovnaný zápas lze pravděpodobně očekávat i tentokrát, po třinácti odehraných zápasech dělí oba celky pouhé dva body, tomuto bodovém náskoku se těší naši sobotní hosté. Kteří také většinu bodů vybojovali před zraky svých příznivců. venku zvítězili naposledy koncem srpna v Karlových Varech, od té doby bodovali až 13. října u Šemíku na Vyšehradě, kde podlehli až po penaltách. V následném duelu doma před týdnem zdolali Živanice 3:2 a potvrdili domácí bilanci. Jen jednou se v probíhajícím ročníku stalo, že Štěchovice vyhráli dvakrát za sebou a to ještě až po pokutových kopech.

Tuto bilanci nebudeme chtít fotbalistům vyznávajícím červenobílé barvy nijak "pokazit" a naším cílem zůstávají jako v každém utkání tři body. Jak bylo v úvodu zmíněno, bodujeme především doma, naposledy jsme porazili Jirny 3:0 po zlepšeném výkonu ve druhé půli a jednalo se o čtvrtou domácí výhru v řadě. Pátý korálek se pokusíme přidat na šňůrku v sobotu se Štěchovicemi a doufáme, že nadcházející souboj zůstane prost nešťastných okamžiků, jakého jsme byli svědky při našem posledním vzájemném měření sil, kdy se ošklivě zranil kapitán hostujícího týmu Michal Švejda. Nás velmi upřímně těší, že je Michal zdráv a na trávníku opět šéfuje svému mančaftu. Otázkou zůstává v jak moc improvizované sestavě se o další domácí výhru budeme pokoušet, kdo četl zprávu z minulého duelu v Brozanech, přepočítával kolik zdravých borců nám vůbec zbývá a zda naplníme alespoň jedenáctihlavou sestavu, tak horké to snad nebude, ovšem jisté je, že k dispozici nejsou Honza Plachý, kterého čeká operace menisku, ani Dominik Zdržálek, v jakém stavu se nachází jeho křížový vaz je zatím otázkou. Podle posledních zpráv by ostatní potlučení měli být trenéru Kratochvílovi k dispozici a připraveni zasáhnout do zápasu.

Do něj by se nám hodila Vaše podpora přímo na stadionu, kde budeme chtít napravit dojem z Brozan. Připomínáme, že se hraje v sobotu 27. října odpoledne od půl třetí pod taktovkou rozhodčího Tvrdíka a jeho asistenty Melinčuka a Talpáše.

FC Slavoj Vyšehrad, a.s.

16.07.2019 Zdeněk Kavka (12)
24.07.2019 Jakub Löwy (15)
04.08.2019 Rudolf Kubát (15)