FK Litoměřicko vs FK Baník Sokolov "B"

Datum a čas konání: 17.11.2018 10:00
Místo: Travčice

Rozhovor s kapitánem staršího dorostu

Antonín Pfeifer (18) se fotbalu věnuje 13 let, z toho deset let "kopal" za Libochovice. Po rozpadu mládeže přestoupil do Litoměřic, kde nyní zastává funkci kapitána. Jelikož bydlí v Radovesicích, chodí do školy do Ústí nad Labem a hraje fotbal v Litoměřicích, tak má poměrně složitou dopravu. Znamená to pro něj, že brzy ráno odjede z domova a vrací se až pozdě večer. Vybral si ale fotbal, do kterého dává všechen svůj "volný" čas a úsilí.

S dopravou to máš opravdu složité, co tě tedy drží u fotbalu v Litoměřicích?

Skvělá atmosféra, která panuje v kabině. V Litoměřicích jsem velmi spokojený a nikdy jsem tu neměl s ničím ani nikým žádný problém. Poznal jsem tu spoustu skvělých přátel a fobalistů.

Současná situace staršího dorostu není ideální. V čem vidíš problém?

To určitě není, už minulá sezóna nebyla zrovna povedená, ale dost věcí se změnilo. Myslím si, že všichni od nás očekávají víc. Upřímně náš tým nepodává jen špatné výkony, byly už i zápasy, ve kterých jsme soupeře přehrávali. Bohužel náš největší problém je, že soupeři "darujeme" vždy první branku, díky které se soupeř dostane "na koně" a zápas dohrává v poklidu. Další z problémů je neproměňování šancí, kterých si dokážeme vytvořit poměrně dost a to nám neprospívá.je dost demotivující, když přehráváte soupeře v úvodu utkání a pak dostanete hloupý gól. Mluvím především o zápasech, ve kterých bychom měli bodovat. Ale věřím, že pokud vyhrajeme dvě, tři utkání za sebou, naše sebevědomí se zvedne a budeme púodávat lepší výkony. Hlavním úkolem je sehrát se, plnit trenérovi pokyny a především tréninková docházka. Pokud toto budeme splňovat, naše herní výkony se budou viditelně zlepšovat.

Dorostenecké kategorie FK se už druhým rokem účastná České dorostenecké divize. Jak by jsi porovnal tu minulou z dosavadní?

Minulý ročník byl pro nás nový, nikdo nevěděl co má čekat. Určitě byla velká radost, ale i obavy z neúspěchu. Rok před tím jsme obsazovali přední příčky v krajskék přeboru, z kterého se společně s námi přihlásilo několik dalších týmů. Před začátkem této sezóny jsme si nebyli jistí, zda se nás bude týkat ČDD i letos, protože na jaře jsme skončili na sestupových příčkách. Klubu se ovšem podařilo divizi opět přihlásit, za což jsem velmi rád. Podle mě dosavadní výkony neodpovídají výsledkům, například utkání v Chomutově. Kde jsme první poločas soupeře přehrávali a do druhého poločasu jsme šli s náskokem 1:0. Kdybychom proměnili gólové šance, skóre mohlo být vyšší po první pětačtyřicetiminutovce. Ovšem jsme soupeři opět "darovali" gól, což ho motivovalo k otočení výsledku. Zápas skončil 2:1 pro Chomutov.

V ČDD hrají ligové B mužstva. Jak vnímás zápasy proti Teplicím, Bohemce nebo Liberci?

Zápasy s těmito soupeři jsou neuvěřitelné a nikdy by mě nenapadlo, že si zahraju proti takovým týmům, je to úžasný pocit. Do zápasu vždy nastupujeme s respektem k soupeři, ale snažíme se bojovat a znepříjemnit jim hru.

Co si myslíš o trenérech a trénincích?

Trenéry máme kvalitní, je to vidět na všech trénincíh a já osobně jsem s nimi spokojený. Snaží se nám věnovat maximálně ve svém volném čase, čehož si cením. Abych řekl pravdu, tak příchod nových trenérů byl jedním z důvodů proč jsem v klubu zůstal a ačkoliv se nám nedaří, nelituji svého rozhodnutí.

Jsi ve starším dorostu poslení sezónu, jaké jsou tvoje plány?

Tahle věc mě trápí delší dobu, kdyby to šlo, tak v dorostu zůstanu i nadále. Strašně rychle to utíká, a proto do každého zápasu dávám maximum, protože vím, že po téhle sezóně si už za dorost nezahraju. Mé plány po dorostu je dost velké téma pro mě i pro mou rodinu. Už teď mám nějaké nabídky kam bych mohl jít, ale samozřejmě doufám, že si jednou zahraju třetí ligu za "áčko" a nebo krajský přebor za B-tým, kterému chodím momentálně pomáhat.

Teď o víkendu hrajete doma s Děčínem, který je poslední v tabulce. Očekávání je jasné - 3 body. Připravujete se na zápasy nějak speciálně? S čím půjdete do zápasu?

Zápas s Děčínem beru jako průlom těch všech proher, ale stejně bychom neměli soupeře podcenit. Musíme se soustředit na poctivý výkon a nastoupit do zápasu s chutí vyhrát. Do zápasu dáme vše a pokusíme se vyvarovat zbytečných chyb. Soupeř je sice bez bodů a dostává hodně gólů, ale také jich o proti nám dal. Připravujeme se na ně tak, abychom drželi balón, nepouštěli je do šancí a abychom určili tempo hry. Zápas budeme hrát v Trávčicích v sobotu 27.10. od 10:00.

Nakonec bych chtěl poděkovat mladším dorostencům, kteří nám chodí pomáhat.

Děkujeme ti za rozhovor a přejeme hodně štěstí jak ve fotbalové kariéře, tak též v životní.

SK Ervěnice-Jirkov

Jan Januška

1 gól

Aleš Skála