Příští zápas

TJ Spartak Perštejn vs FK Litoměřicko

Datum a čas konání: 10.8.2019 17:00

1. zimní příprava, v Souši 1:1

První tréninkový týden roku uzavřelo A - mužstvo prvním utkáním v rámci zimní přípravy, po téměř roce jsme byli hostem Baníku Souš, podobně jako vloni jsme po poločase s divizním domácím celkem prohrávali o jednu branku. Na rozdíl od předešlého střetnutí jsme tentokrát nedokázali obrat dokonat do vítězné podoby a v sobotu 12. ledna jsme se svěřenci trenéra Petra Johany rozešli smírně 1:1. Naši branku vsítil povedenou střelou ze střední vzdálenosti nedávno ještě dorostenec David Dura.

Ještě, že se David k svému pokusu šest minut před koncem zápasu odhodlal, možná tím pozdě ukázal, kudy mohla vést cesta k překonání kompaktní defenzívy domácích. Příležitostí jsme si vytvořili, a zejména v druhé půli, poměrně dost, po hříchu žádná z nich nevedla k překonání brakáře Baníku a tak jsme museli vzít za vděk nerozhodnému rozuzlení. V základní sestavě nastoupilo hned pět hráčů, které byste hledali marně v podzimním soupisce, i tato skutečnost měla vliv na náš předvedený výkon, kluci ještě nejsou po týdnu na sebe tolik navyklí a spolupráce na umělém trávníku poněkud drhla. Tento nedostatek se v průběhu hry dařilo odbourávat a výsledkem byly pasáže zápasu, kdy jsme permanetně zaměstnávali obranu po podzimní části 4. týmu divizní skupiny B. Té se však dařilo odolávat a veškeré naše akce přečkala bez úhony.

Sestava: Ordelt (Lisa) - Šimkovský, Holý, Chábera, Valenta, Podrazký, Hůrka (Dura), Verner, Surmaj (Karvánek), Dolejší, Bulíř (Zajac). Lehce pikantní byl duel pro Jakuba Cháberu, který k nám v létě právě ze Souše přišel, o totéž se snaží Dominik Dolejší, který nastoupil v sobotu na hrotu našeho útoku. Jak chutná propotit dres ochutnal po více jak půl roce Martin Hurka, naše letní akvizice, která pro zranění do podzimních bojů nezasáhla.

K hodnocení prvního zimního zápasu jsme vyzvali nového lodivoda Zdeňka Haška: „První utkání bylo pro mě důležité především z toho pohledu, že mužstvo   teprve poznávám, některé hráče jsem neznal vůbec, jiné jsem dlouho v akci neviděl. V pomyslné tabulce bychom dnes našli více čárek v kolonce negativ, ovšem od toho podstupujem přípravu, abychom objevili na čem je potřeba pracovat. Chuť k práci, chuť se zlepšovat a chtít vyhrávat očekávám od hráčů samozřejmě. Kluci si namalovali startovní čáru, bude záležet jen na nich, kam a jak rychle se budou chtít dostat a co budou ochotni pro to podstoupit a obětovat."

Další zimní prověrkou bude ve středu 16. ledna zápas ve sportovním centru V Praze - Satalicích, kde se od 14:30 poměříme s Viktorkou Žižkov.