FK Dobrovice vs FK Litoměřicko

Datum a čas konání: 27.4.2019 17:00
Místo: Dobrovice

Důstojná prohra s žižkovskou Viktorkou

Zimní příprava nabírá na tempu, ve středu 16. ledna jsme nastoupili ke druhému utkání v zimním období. Na umělé trávě v Praze - Satalicích jsme byli hostem FK Viktorie Žižkov. Tradiční klub prochází právě obrozujícím procesem s cílem uhájit druholigovou příslušnost, po podzimní půlce sezóny se totiž slavný klub krčí se ziskem pouhých deseti bodů na poslední příčce tabulky. Ve vyrovnaném střetnutí jsme podlehli  rozdílem jediné branky 1:2, po dvou totožných situacích jsme po půli prohrávali dvougolovým rozdílem, ve druhém poločase jsme snížili brankou Jakuba Sedláčka, ale na vyrovnání jsme již nedosáhli.

Do zápasu jsme vlétli aktivně a nabuzeni motivací proti celku vyšší soutěže a trenérovými pokyny. I Žižkovští jsou ve fázi hledání a zpočátku střetnutí se na umělé trávě v Satalicích opravdu chvíli hledali. Našli se ve dvacáté minutě, kdy se po rohovém kopu na bližší tyč ujali vedení hlavičkou, v zápase, kapitána Paula Ipolita. Ačkoliv po vstřelené brance se červenobílé pruhy uklidnily, ty naše žlutomodré byly stále nebezpečné a hrozily domácí obraně. Ke střeleckým pokusům se dostli Míra Verner i David Dura, na hrotu se statečně pral Dominik Dolejší, svému bývalému týmu hrozil i Míra Podrazký, který odehrál zápas s kapitánskou páskou, ovšem míč si za záda brankáře Hrubeše v prvních pětačtyřiceti minutách nenašel. Co na nás platilo ve dvacáté minutě, se osvědčilo žižkovským viktoriánům i před koncem poločasu. Když to nešlo jinak, zkusili opět rohový kop zahrát na bližší tyč Lisovy branky, bohužel jsme se nepoučili a gólem jako přes kopírák bylo rázem naše manko dvoubrankové. Tentokrát byl autorem gólové hlavičky Dominik Šustr. Počkat, počkat Dominik Šustr si dal vlastence? Ale kdeže, jde skutečně o našeho Dominika Šustra, ten však absolvuje přípravu právě v dresu našeho středečního soupeře. Je jedním ze tří našich borců, kteří se snaží v zimním období prosadit do kádrů druholigových celků.

Dominiku, jaké to bylo hrát a ještě navíc skórovat proti svým?
Plán přípravných utkání navedl proti sobě Viktorii Žižkov, ve které nyní trénuji a připravuji se na jaro a Litoměřicko, jehož jsem stále hráčem. Bylo to pro mě trochu zvláštní, o kvalitách kluků vím moc dobře, myslím, že je na hřišti potvrdili, rád jsem se s nimi zase viděl. Když mi to tam spadlo, tak mi hlavou proběhlo, že rok jsem v Liťáku neskóroval a pak se trefím paradoxně právě proti němu. Měl jsem za úkol chodit na bližší tyč, povedený centr si mě tam krásně našel a já míč jen hlavou usměrnil na branku a byl z toho gól.

Druhý poločas se tomu prvnímu podobal, ale na skóre se ani přes nadějné příležitosti na obou stranách nic neměnilo. Tempo s postupujícím časem poněkud opadlo, vzrušující okamžikynabídl samotný závěr duelu. Střídající Kuba Sedláček napadal s rozehrávkou váhajícího gólmana Hrubeše a obtěžoval ho tak důkladně, že zablokoval brankářův odkop a míč pak již kontroloval na cestě do sítě a pohodlně skóroval. Několik výtečných zákroků vystřihl ve druhém dějství chytající Adam Ordelt, pak lehce napodobil svůj protějšek, přišel o balón a gólu zabránil jen za cenu faulu a tím pádem i pokutového kopu. Adam potvrdil, že penalty umí a žižkovský Šobr ho nepřekonal ani z dorážky. O jednu branku byli nakonec šťastnější fotbalisté ze Žižkova, nás sice může prohra mrzet, avšak nikoli předvedená hra, byli jsme favoritovi důstojným soupeřem.

Hodnocení utkání trenérem Zdeňkem Haškem:  Myslím, že dnes byl náš výkon daleko lepší než proti Souši a to hlavně z pohledu kombinace. Prohra mrzí, ale prezentovali jsme se zajímavým výkonem. Hráči si ověřili v praxi, že to, co po nich chci funguje a může nás to dovést ke zlepšeným výkonům i výhrám. Ve hře se objevily náznaky toho co chceme hrát, některé pasáže hry byly poměrně dobré.

Sestava: Lisa (46. Ordelt) - Šimkovský, Rubeš, Chábera, Valenta - Podrazký, Dura (46. Grunert), Verner (70. Sedláček) - Karvánek (46. Zajac), Dolejší, Bulíř

Na začátku přípravy uzavřeme tzv. anglický týden v sobotu 19. ledna v Teplicích, na hřišti  s umělým povrchem se od 14:00 střetneme s juniorským výběrem prvoligového celku.