TJ Spartak Perštejn vs FK Litoměřicko

Datum a čas konání: 10.8.2019 17:00

Třetí zápas přípravy s půltuctem vstřelených gólů

Sérii tří zápasů na úvod zimní přípravy jsme ukončili v sobotu 19. ledna v Teplicích, Na Stínadlech. Na hřišti s umělým povrchem jsme změřili síly s teplickou juniorkou. Od úvodního hvizdu ve 14:00 jsme byli lepším a aktivnějším mužstvem, tuto skutečnost jsme podpořili dvěmi brankami v prvním poločase. V druhé půli se rozdíl i přes korigující branku domácích projevil ještě markantněji a nasázeli jsme teplickým mladíkům další čtyři branky. Střelecky se zaskvěl Dominik Dolejší, který zaznamenal hattrick.

První změnu skóre přinesla 11. minuta, poprvé se v přípravě trefil náš nejlepší střelec probíhajícího ročníku ČFL Míra Verner, pro něj netypicky usměrnil míč do domácí branky hlavou. Ve 25. minutě byl posledním, kdo se dotkl míče Vojta Karvánek a zvýšil na 2:0. Toto skóre platilo i při změně stran a poločasové přestávce, po které se na hrací ploše objevila hned trojice střídajících hráčů a pět minut po zahájení hry jsme první brankou dne Dominika Dolejšího odskočili již na třígólový rozdíl. Domácím se sice podařilo přece jen alespoň jednou skórovat a čáastečně korigovat průběžný výsledek, závěr však byl již plně v naší režii. Podruhé se v přípravě trefil Jakub Sedláček, a v závěrečné desetiminutovce dvěma zásahy dovršil svůj hattrick Dominik Dolejší. Spousta příležitostí ještě zůstala nevyužita, několikrát jsme rozezvonili brankovou konstrukci, v této disciplíně vynikal v sobotu jablonecký Tomáš Bulíř, který se připravuje s naším týmem. Zejména jeho pumelice ještě v úvodním dějství, když vracel na bránu odvrácený míč zpoza šestnáctky a za pomoci gólmana lízla břevno, stála za to. Mezi několika sledujícími diváky to jen zahučelo.Celkově jsme odehráli slušné utkání, kdy jsme si mohli vyzkoušet několik věcí především kombinačního rázu a přípravný anglický týden jsme ukončili vítězstvím 6:1.

Před zápasem jsme se krátce pozdravili s Honzou Plachým, který na podzim hájil naší svatyni, pro jaro už bude k dispozici teplickému klubu, se kterým odlétá na soustředění na Kypr. Potěšilo nás jeho přivítání, ale zejména zjištění, že jeho operovaný meniskus, kvůli kterému v posledních zápasech podzimu v naší sestavě chyběl, je v pořádku. Do zápasu s námi Honza nezasáhl, na rozdíl od Marka Červenky, pro kterého se jednalo o poslední zápas na českých hřištích před jeho ostrovním angažmá.

Sestava: Kafka (Lisa) - Šimkovský, Rubeš, Chábera, Štefko (Dura) - Valenta (Bakayoko) - Podrazký, Verner - Karvánek (Zajac, Sedláček), Dolejší, Bulíř

Trenér Zdeněk Hašek: Dnešní výhra potěšila, kombinační hra, kterou jsme se dostávali k zakončení nebyla nahodilá a to mě těší. Časté zakončení, šest branek, dvě břevna, dvě tyče a množství dalších střeleckých pokusů hovoří o velké ofenzívní aktivitě. Zapracovat musíme na organizaci hry ve středu hřiště a při přepínání z ofenzívy do defenzívy. Individuální výkony u některých hráčů byly zajímavé, celkově můžeme říct, že jsme navázali na herní progres z utkání proti Žižkovu.

Následující program připravujícího se Áčka bude spočívat v polykání dalších tréninkových dávek. Herní pauzu ukončíme začátkem února, kdy se poměříme s Hradcem Králové, myslícím na návrat do první ligy. Střetnutí s Votroky se uskuteční v sobotu 2. února od 12:00 na hřišti s umělým povrchem v Hradci Králové.

FC Slavoj Vyšehrad, a.s.

16.07.2019 Zdeněk Kavka (12)
24.07.2019 Jakub Löwy (15)
04.08.2019 Rudolf Kubát (15)