Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

TJ Spartak Perštejn vs FK Litoměřicko

Datum a čas konání: 10.8.2019 17:00

V další vloženém přípravném utkání jsme po obratu ve druhé půli zdolali TJ Štěchovce 3:2

V úterý 29. ledna jsme opět odehráli narychlo domluvený přípravný zápas v místě, kde se během zimní přípravy chystají na jarní část ČFL oba celky, tedy na UMT pražského Motorletu. I proto bylo odehrání zápasu namísto tréninkové jednotky pro nás přitažlivé. Ačkoliv jsme se nyní obešli bez hattricku, přesto jsme dokázali nad naším protivníkem z ČFL zvítězit po obratu ve druhém poločase. Ten první jsme prohospodařili 0:2, góly do správné branky začaly padat ve druhé půli a zvítězili jsme 3:2.

Byli jsme svědky dvou rozdílných pětačtyřicetiminutovek, tentokráte myšleno, co do výsledku se týče. Ačkoliv jsme rozhodně nebyli horším týmem, umožnili jsme soupeři chybami v obraně odskočit do dvoubrankového vedení. Gólový úspěch oslavili Novák s Batkou. Po změně stran se prosadili postupně Dominik Dolejší, Míra Verner a obrat dokonal Tomáš Bulíř. Jelikož jsme již vzadu nepřipustili žádné komplikace v podobě obdržené branky, vyhráli jsme nejtěsnějším rozdílem 3:2. Otočený zápas po prohrané půli určitě kluky do další části přípravy zdravě povzbudí, stejně tak i zjištění, že se začíná projevovat příprava vedená trenérem Zdeňkem Haškem a přestože je stále na čem pracovat, jistý progres je znatelný, především v ofenzívní fázi hry.

Sestava: Lisa (46´ Ordelt), Šimkovský (46´ Dura), Rubeš, Chábera (46 ´Karvánek), Štefko, Valenta, Verner, Hůrka (46´ Dolejší), Zajac (46´ Bulíř), Surmaj, Greš.

Branky: 58´ Dolejší, 68´ Verner, 79´ Bulíř

Hodnocení trenéra Zdeňka Haška:

Dobré utkání proti mužstvu z ČFL , které nám ukázalo jak situace, které řešíme špatně, tak i ty dobré věci. Prvně jsem rád za to, že jsme dokázali otočit výsledek. Myslím, že i kombinace byla vcelku v pohodě, ale práce v defenzivě se mě nelíbila. V tomto utkání jsem chtěl vidět hráče i v jiném rozestavění. Pořád je dostatek času na zkoušení a tak proč jej nevyužít.

V následujícím týdnu nás ovšem čeká těžká prověrka s druholigovými týmy, v sobotu 2. února začínáme v pravé poledne v Hradci Králové s místními votroky, jejich jednoznačným cílem v rozehrané sezóně je návrat do 1. ligy. Po podzimu jim patří třetí příčka, znamenající v letočním ročníku nově baráž o postup, se ztrátou  pěti bodů na vedoucí Č. Budějovice. V přípravě již Hradečtí fotbalisté odehráli šest utkání, s bilancí jedné prohry s Vlašimí 1:2, jedné remízy 3:3 s prvoligovou Mladou Boleslaví a čtyř výher. Zdolali další ligové mužstvo Příbram 2:1, pro naše srovnání si výrazně poradili s našimi protivníky z Fortuna ČFL, s Vltavínem 6:1, a sedm kulí bez inkasované branky nadělili středočeské Dobrovici. Do počtu již schází jen souboj s Ústeckou Armou (2:0), která bude po Hradci naším dalším soupeřem ve středu 6. února.