FK Dobrovice vs FK Litoměřicko

Datum a čas konání: 27.4.2019 17:00
Místo: Dobrovice

V Hradci dalece blízko překvapení

V avizovaném utkání na umělce "vedle lízátek" v Hradci Králové potvrdilo očekvání o těžké práci. Nicméně jsme byli blízko nečekaného překvapení, když jsme se za pomoci dvou standrdních situací ujali v prvním poločase dvoubrankového vedení. Po pauze již skórovali pouze domácí a to v dostačujícím počtu, aby zvrátili výsledek na 3:2 ve svůj prospěch. S vědomím si síly soupeře, bojujícího o postup do první ligy jsme předvedli prozatím možná nejlepší výkon zimní přípravy.

I přesto však nemůžeme upadnout v sebeuspokojení, protže jsme stále jen na cestě vpřed, chcete-li, na cestě vzhůru. Ale mužstvo samo sobě potvrdilo, že jde správným směrem. Když jsme si zvykli na vyšší tempo, byli jsme hradeckým Votrokům důstojným protivníkem. Že je Hradec se svoji ambicí postupu do nejvyšší soutěže trochu na jiném levelu, znát pochopitelně bylo, ale pro naše kluky to byla motivace se s nimi fotbalově poprat a dokud jim stačily síly, počínali si srdnatě. Ačkoliv si hradečtí udžovali převahu, své šance v první pětačtyřicetiminutovce v  gólový efekt nepřeměnili. Naopak my jsme si dokázali pomoci standardkami, to je v našem týmu živobytí především Míry Vernera. Ve 28. minutě posadil míč z trestného kopu na hlavu Paula Ippolita a vedli jsme 1:0. Paulo je u nás na zkoušce a pozorný čtenář jistě zaregistroval, že byl autorem jedné ze dvou branek v naší síti, mimochodem taky hlavou, když před dvěma týdny nastoupil proti nám v dresu žižkovské Viktorie. Za necelou čtvrt hodinku si stavěl míč k exekuci trestného kopu Míra znovu, tentokrát víc z levé strany a bez využití hlavy kohokoliv zvýšil již na 2:0. Většina z cca 120 diváků, kteří si našli cestu na přípravný zápas svých oblíbenců, byla vývojem skóre poněkud zaskočená a s nedůvěrou pozorovala další Mírův pokus z přímého kopu těsně před koncem první půle, ale tentokrát se již pohroma pro domácí svatyni nekonala.

Ve druhém dějství družina Zdenka Frťaly v bílém získávala umělku pod nohama a z našeho pohledu bohužel se jí moc brzy podařilo vsítit kontaktní branku. Čtyři minuty po zahájení druhého poločasu, tak vehementně dotíral na naše hráče Jukl, až jim míč uzmul, sám si ho navedl na prostředek k šestnátce a Adama Ordelta v brance prostřelil. V šedesáté minutě jsme sáhli hned ke trojímu střídání, a snad dočasná ztráta koncentrace či možná lehká deziorientace způsobena přeskupením řad měla podíl na tom, že mezi 62. a 66. minutou překlopili domácí brankami Ďurděviče a Plašila vedení na svou stranu a definitivně se uklidnili. Ačkoliv následné své příležitosti již nezúročili k navýšení, dovedli střetnutí do vítězného konce i proto, že jsme v závěrečné fázi domácí defenzívu pozlobili pouze bez efektu. Zopakovali jsme si tak průběh posledního zápasu jen v opačném gardu, však taky Patrik Valenta v kabině po zápase povzdechl, že nám vrátili Štěchovice.

sestava:

Ordelt - Šimkovský, Ippolito, Rubeš, Štefko (75´ Dolejší) - Chábera, Verner, Hurka (46´ Surmaj) - Greš (60´ Karvánek), Dolejší (60´ Valenta), Bulíř (60´ Zajac)

branky: 28´ Paulo Ippolito, 42´ Miroslav Verner

Trenér Zdeněk Hašek zhdonotil duel s Hradcem Králové takto:
Bojovné utkání, kde v kombinaci byli určitě lepší domácí, ale naše hra měla také parametry. Myslím, že hráči si v praxi dokázali, že při dobrém pohybu a dodržování naší "mapy hry" můžeme hrát i s mužstvem jako je Hradec. Jsem za to rád a to hlavně kvůli klukům. Předvedený výkon v defenzivě byl určitě lepší než v minulém utkání. Hráči si zvykají na nové rozestavění a  tím i na větší náročnost. Zatím to má vzestupnou křivku, ale vše je o pracovitosti a chuti. Asi se budu opakovat, ale jsme na začátku.

K následujícímu přípravném duelu, se pojedeme podívat za starými známými do Ústí nad Labem, s Armou se utkáme ve středu 6. února od 18:00 na hřišti s umělým povrchem v areálu ústeckého stadionu. Podaří se nám Ústí potrápit za pomoci cenných zkušeností získanými v sobotu v ´Hradci? Mimochodem, pro srovnání, ve vzájemném duelu zimní Tipsport ligy porazil 12. ledna Hradec Ústí 2:0. Tak snad kluci stihnou sestřást únavu z těla a pozlobí další druholigový tým s "naším" Radkem Dvořákem na soupisce.