TJ Spartak Perštejn vs FK Litoměřicko

Datum a čas konání: 10.8.2019 17:00

V Ústí jsme s Armou padli 2:4

V krátkém sledu jsme okusili utkání s dalším druholigovým celkem, tentokrát nám byl protivníkem FK Ústí nad Labem, v přípravných období již naše tradiční prověrka. Ústečtí fotbalisté využili svého domácího prostředí a na hřišti s umělým povrchem potvrdili roli favorita výhrou 4:2. Dva zápasy za sebou po čtyřech dnech s celky horní poloviny FNL je pro naše mužstvo stále velkým soustem, nicméně i přes prohru můžeme konstatovat, že jednotliví hráči tuto nálož více či méně zvládli se ctí.

Z počátku střetnutí nám ústecká Arma svým aktivním pojetím dělala velké problémy a než jsme se ve hře zadaptovali prohrávali jsme ve dvacaté minutě již dvougólovým rozdílem po brankách Valenty a Procházky. Po té jsme již byli domácím´vyrovnanějším soupeřem, přešli jsme na naše nacvičované rozestavení a ústeckým hráčům jsme již nenechávali tolik prostoru k jejich hře. Vytvořili jsme si i několik nadějných příležitostí, které však v červeném hrající druholigisté přečkali v první pětačtyřicetiminutovce bez úhony. Po celý zápas jsme dostávali pocítit, jak chutná rozdíl mezi popředím druhé ligy a druhou polovinou tabulky Fortuna ČFL, projevoval se v rychlosti i v agresivitě, dílem toho již ve 32. minutě nuceně střídal Jakub Chábera, jeho účast v dalším průběhu zimní přípravy však není ohrožena. Těsně po startu druhého poločasu se mezi střelce zapsal střídající Krátký a navýšil skóre již na 3:0. Následovala opět pasáž, ve které jsme domácím srdnatě konkurovali a konečně jsme se v 65. minutě gólově prosadili i my, autorem byl Honza Štefko, který tak podtrhl svoji zvýšenou motivaci proti celku, ve kterém strávil část zimní přípravy. Bohužel velmi brzy, již po čtyřech minutách, si prostřednictvím Matějky vzali Ústečtí svůj náskok zpět. Závěrem severočeského duelu jsme se zase prezentovali ve stylu, který snese přísnější měřítko a po několika šancích oslavil svůj přestup do žlutomodrého dresu Litoměřicka Jakub Greš naše nová posila pro ofenzívu. Blízko další korekce jsme byli pár vteřin před záverečným hvizdem, to se do gólové příležitosti dostal David Dura, chybělo snad více klidu a razantosti, aby snížil na rozdíl jedné branky.

FK Ústí nad Labem - FK Litoměřicko 4:2 (2:0)
Branky: 9. Valenta, 19. Procházka, 47. Krátký, 69. Matějka - 65. Štefko, 88. Greš
Sestava FK Ústí nad Labem: Němec - Brak, Peterka, Pimpara, Prošek - Nágů, Valenta (46. Richter), 12. Miskovič (46. Krátký), Dvořák (46. Šimeček), Procházka (46. Bílek) - Matějka.
Sestava FK Litoměřicko: Lisa - Šimkovský, Ippolito, Rubeš, Štefko - Karvánek (49. Hůrka), Chábera (32. Valenta) , Verner, Zajac (62. Dura) - Surmaj, Dolejší (49. Greš)

Opět vsítit dvě branky druholigovému mužstvu, je slušná devíza a v některých fázích hry prokázáná  schopnost se výkonu protivníku vyrovnat je potvrzením správnosti cesty, po které pod vedenéím nového kouče kráčíme. Samotný Zdeněk Hašek utkání zhodnotil: „Nejsem ani spokojený, ani nespokojený. Neodehráli jsme tak povedené utkání, jako v Hradci Králové. Tam jsme hráli agresivněji, což nám dnes chybělo. V tom přesně se ukázal rozdíl mezi druhou a třetí ligou, soupeř byl agresivnější v pohybu, hned chtěli získat míč, moc se mi líbil jejich výkon. Z kraje zápasu jsme zkusili jiné rozestavení, ve kterém nás ale domácí jasně přehrávali. Zhruba 15 minut bylo Ústí jasně lepším týmem, my jsme nechávali díry v obraně a nebyli jsme kompaktní. Pak jsme změnili rozestavení na naše obvyklé, které nyní trénujeme. Určitě se tím zlepšilo napadání a v určitých chvílích naše hra snesla i přísnější měřítko."

Nyní čeká náš připravující se kádr pětidenní soustředění jako loňský rok v Heřmanicích v Podještědí, které bude orámováno dvěma zápasy s juniorskými výběry prvoligových celků. Na úvod se v sobotu 9. února od 14:30 střetneme, pozor změna, s juniorkou Dukly Praha a před odjezdem domů ve středu 13. února poměříme síly s juniorským týmem Slovanu Liberec, který měl být naším původním sobotním protivníkem, ke změně programu došlo vzhledem k onemocnění v kádru libereckých nadějí.

FC Slavoj Vyšehrad, a.s.

16.07.2019 Zdeněk Kavka (12)
24.07.2019 Jakub Löwy (15)
04.08.2019 Rudolf Kubát (15)