TJ Štěchovice, z.s. vs FK Litoměřicko

Datum a čas konání: 26.5.2019 17:00
Místo: Štěchovice

Soustředění orámované zápasy

Od 9. února pobývalo naše A - mužstvo na zimním soustředění stejně jako minulou sezónu v Heřmanicích v Podještědí. V jeho rámci jsme měli odehrát dvě utkání s juniorskými výběry ligových celků. Ten první s Duklou jsme měli na pořadu v příjezdový den, ten druhý na závěr s Libereckou rezervou se nakonec neodehrál z důvodu zranění některých hráčů. Považujme proto soustředění za ukončené až po návratu, když jsme se v sobotu 16. února střetli s pražským Motorletem, v jehož areálu podstanou část zimní přípravy absolvujeme.

Po příjezdu do místa soustředění, jsme od 14:30 naběhli na plac a postavili se pražské Dukle, tedy jejímu juniorskému týmu. Při náročném hracím vytížení, kdy jsme nastoupili již k pátému utkání v 15 dnech, jsme tahali za kratší konec pomyslného provazu a kromě začátků poločasů Dukla duelu dominovala a v každé pětačtyřicetiminutovce třikrát rozvlnila síť naší branky. Deset minut před koncem zařídil alespoň korekci na konečných 1:6  Patrik Valenta.

Sestava: Kafka-Šimkovský, Ippolito, Rubeš, Štefko- Valenta, Verner, Dolejší- Greš (Zajac), Surmaj (Dura), Buliř

Branka 80. Valenta

Hodnocení trenéra Zdeňka Haška: Dnes to nebylo vůbec dobré, těch důvodů proč, je více. Musím sportovně uznat, že dnes Dukla hrála moc dobře a jasně dominovala. Moc hezky se na to koukalo, myslím na výkon Dukly, samozřejmě to myslím s nadsázkou. Nás dohnalo velké zatížení a málo hráčů, sobotní zápas v Hradci Králové a středeční v Ústí nad Labem na počet hráčů byla velká zátěž. Prostě jsme nestíhali.

Sobotní duel se začátkem v 10:00 hod. se uskutečnil již po návratu ze zimního soustředění, a jím jsme ho symbolicky zakončili, když nám odpadlo původně naplánovaný souboj s juniory Liberce. Nástup do zápasu byl z naší strany přímo famózní, ve druhé minutě jsme po dvou výpadech na polovinu domácího Motorletu vedli 2:0, nejprve se krásnou střelou trefil Jakub Šimkovský, a minutu po něm navyšoval další Kuba v sestavě Greš. Tím jsme dali ráz celému střetnutí, zaskočení domácí se museli chvíli hledat než přispěli k úrovni utkání. Ale to už bylo 3:0, když svůj druhý příspěvek přidal Jakub Greš. Tento výsledek vydržel až do střídání stran i několika hráčů v sestavě. Před tím ještě vydařenou střelou, která skončila na břevně, hlasitě připoměl Marek Hanuš, že je po vleklém zranění zpět v plné parádě. Vzhledem k nižšímu počtu zápasu zdravotně schopných jsme poslali do druhé půle pouze tři čerstvější borce včetně dnes náhradního brankáře. Deset minut po pauze se trefil zkoušený Ladislav Kodad z Teplic. Kolem sedmdesáté minuty jsme přenechali prostor domácím fotbalistům, kteří toho dokázali využít a brankami Filipa a Hrabiny korigovali v 76. resp. 80. minutě na 2:4 z pohledu domácího divizního klubu. Další drama se již nekonalo a naši výhru ještě v poslední minutě vylepšil Šimon Havrda, který nastoupil v přípravě k prvnímu utkání za Litoměřicko.

Sestava: Ordelt (Lisa) - Šimkovský, Rubeš, Ippolito, Hanuš - Valenta, Verner, Surmaj (Havrda) - Kodad, Greš, Bulíř (Zajac)

Branky: 1. Šimkovský, 2., 23. Greš, 55. Kodad, 90. Havrda

Zimní příprava se překlenula již do finální fáze, s trenérem Zdeňkem Haškem ji však pro Vás vyhodnotíme až po odehrání posledního zápasu s Chomutovem. Před tím však ještě pojedeme jako loni do Rynholce, kde na UMT sehrajeme utkání s Hostouní, vedoucím celkem divize B. Na její vrchol po podzimu přivedl Sokol náš současný kouč Zdeněk Hašek, dá se očekávat poměrně motivovaný přístup obou stran a k vidění by mohl být zajímavý duel. Hostouňské vede nově trenér Ivan Pihávek, který jako aktivní hráč působil v prvoligových klubech, v týdnu pak přišla mezi zelenobílé další exligová posila v podobě hráče Radka Dosoudila, kterého ze Zbuzan, jeho dřívějšího klubu, doprovodil ještě Václav Laušman. Výkop je naplánován na desátou dopoledne v sobotu 23. února.