Datum a čas konání: 23.3.2019 10:30
Místo: U Stadionu, Litoměřice - tráva
Rozhodčí: DUJSÍK Jiří - DRÁBEK Drahoslav, BEDNÁŘ Jaroslav DFA: SKÁLA Miroslav

V souboji proti svým trenér Hašek uspěl

Předposlední přípravný zápas v sobě nesl pikantérii v osobě Zdeňka Haška, trenéra našeho mužstva. Na podzim ještě vedl Sokol Hostouň tak úspěšně, že do jarní části divizní soutěže startuje z nejlepší výchozí pozice a aspiruje na postup do ČFL. Proto bylo jasné, že nás v sobotu 23. února v Rynholci nečekal snadný soupeř, navíc s motivací uspět v souboji se svým bývalým koučem. Nabíledni, že i lodivod naší lavičky neměl v úmyslu se Sokolem zaváhat. Byli jsme tak svědky utkání slušné úrovně, kdy oba celky chtěly hrát fotbal.

Remíza po prvním poločase byla zřejmě spravedlivá, i když výstižnější by byla jiná čísla než dvě nuly. Týmy měly k dispozici minimálně po dvou šancích, po kterých se mohlo i mělo měnit skóre, v jednom případě nás zastavila branková konstrukce. Střelci nabíjeli ostrými až ve druhé půli a měli oblečené žlutomodré barvy. Zaváhání Hostouňské obrany v padesáté minutě využil nejprve Jakub Greš, který se po blafáku brankáři ocitl s míčem před prázdnou brankou a pohodlně jako první změnil průběžný stav. O osm minut později ho napodobil David Surmaj, který získal odražený balón a proháčkoval se s ním až takřka do kuchyně. V těchto fázích hry jsme byli lepší a dominantnější, jen další gólové vyjádření nepřicházelo, protože defenzívu "domácích" jsme již k dalším hrubkám nepřinutili. V závěru jsme polevili, ale ani soupeř již s výsledkem nepohnul a nepokazil nám radost z prvního čistého konta v přípravě.

Fanoušci mohli zhlédnout nové tváře v sestavě, namátkou jmenujme střelecky se v útoku prosazujícího Jakuba Greše, pracovitá křídla Ladislava Kodada s Tomášem Bulířem, defenzívu tmelící Paula Ippolita s Jakubem Rubešem, ale taky po zranění do hry vracejícího se Marka Hanuše, který odehrál druhé střetnutí za sebou nebo třeba, nezvykle ve středu pole pracujícího Davida Surmaje.

Sokol Hostouň - FK Litoměřicko 0:2 (0:0)
Branky: 50´ Greš, 58´Surmaj
Sestava FK Litoměřicko: Ordelt - Šimkovský, Ippolito, Rubeš, Hanuš -  Valenta, Verner, Surmaj - Kodad, Greš, Bulíř náhradníci: Lisa, Dura, Dolejší, Štefko, Havrda,

Pravidelné zhodnocení od trenéra Zdeňka Haška: Dnešní utkání se odehrálo ve slušném tempu. Jsem rád, že jsme se prezentovali kvalitní kombinací a myslím, že naše vítězství je zasloužené. Domácí nastoupili v hodně zkušené sestavě a první šanci zápasu měli oni a to po nesmyslné naší malé domů, kdy Míra Verner přihrál Laušmanovi na vápno. Takových chyb se musíme vyvarovat. Jinak jsem v celku spokojen až na posledních deset minut, tam jsme nehráli dobře. Jsem rád, že jsme udrželi čisté konto, je to poprvé v přípravě.

Litoměřickým fans bude dostupnější poslední duel zimní přípravy, generálka na jaro  s divizním Chomutovem je naplánovaná na sobotu 2. března s výkopem v 10:30 na hřišti v Mlékojedech. Přijďte se podívat, jak bude vypadat A-tým v jarních bojích Fortuna ČFL.