TJ Štěchovice, z.s. vs FK Litoměřicko

Datum a čas konání: 26.5.2019 17:00
Místo: Štěchovice

Kanárová generálka

Přípravné období je u konce, v posledním jeho zápase jsme na hřišti v Mlékojedech diviznímu celku z Chomutova nastříleli půl tuctu gólů při čistém kontu dosaženém po druhé v řadě. Šestici branek jsme rovnoměrně rozložili do obou poločasů. V první půli se postupně prosadili Marek Hanuš, Tomáš Bulíř a David Surmaj. Ve druhé pálili ostrými dnes střídající hráči, Jakub Greš, David Zajac a Ladislav Kodad. Výsledkově jsme se naladili na příští sobotu, kdy už v mistrovském střetnutí hostíme vedoucí celek ČFL SK Zápy.

V generálce s Chomutovem jsme šli do vedení hned zkraje, ve třetí minutě Míra Verner přiťukl Marku Hanušovi a ten z pozice za hranicí šestnáctky překvapil chomutovskou defenzívu v čele s gólmanem. Ve 24. minutě neproměnil pokutový kop Mirek Verner, jeho příspěvek v dnešním zápase však dlel v asistencích. Za čtyři minuty vyslal do uličky Tomáše Bulíře, který se nezmýlil a navýšil naše vedení na rozdíl dvou branek. Po půl hodině hry dohrál s bolestivou grimasou po jednom z ostřejších zákroků chomutovské obrany Dominik Dolejší, naštěstí se žádné vážnější zranění nepotrdilo. V závěru první pětačtyřicetiminutovky rozšířil naši dnešní střeleckou četu David Surmaj, když využil příležitost a dal tak vzpomenout na svoji kanonýrskou pověst. Vzápětí následovala krátká pauza, které oba týmy využily ke krátkému odpočinku a trenéři k udělení pokynů do druhého dějství, s čímž souvisely i hráčské změny.

Na naší straně zasáhli do hry Lukáš Lisa, Patrik Valenta a Ladislav Kodad. Od 35. minuty byl již v zápřahu Jakub Greš, který nahradil Dominika Dolejšího. A i do druhého poločasu jsme vstoupili s gólovým vyjádřením, když právě Jakub Greš potvrdil svoji střeleckou formu a zvýšil na 4:0 již čtyři minuty po jeho začátku. Další muž z lavičky, Láďa Kodad se taktéž zapsal mezi dnešní snajpry a svým nájezdem ukončil vývoj skóre na tenisovém 6:0 po spolupráci s dalším dnešním náhradníkem Davidem Durou. Mezi Jakuba a Láďu se v 72. minutě ještě vklínil po dvou minutách pobytu na hřišti David Zajac, který nádherně uklidil Kodadův centr napříč trestným územím z voleje nechytatelnou střelou do branky.

Jednoznačná výhra i předvedená hra potěšila i příchozí fanoušky, kteří si v první březnovou sobotu našli cestu na hřiště v Mlékojedech, aby takřka po čtyřech měsících viděli své žlutomodré chlapce v akci. Nutno dodat, že pro chomutovské byl výsledek možná až příliš krutý, z hrací plochy dirigováni Patrikem Gedeonem se i oni prezentovali sympatickým herním projevem a několikrát byli blízko alespoň čestného úspěchu, bohužel pro ně jim dnes střelecké štěstí tolik nepřálo. Samotný Patrik válel tak, jak si ho pamatujeme z ligových trávníků v dresu Blšan, Slavie či Dukly nebo Mostu.

Sestava: Ordelt (46´Lisa) - Šimkovský, Rubeš, Ippolito, Hanuš - Krištof, Surmaj (46´Kodad), Verner
(46´Valenta) - Bulíř (70´Zajac), Dolejší (35´Greš), Štefko (70´Dura)

Branky: 3. Hanuš, 29. Bulíř, 45. Surmaj, 49. Greš, 72. Zajac, 82. Kodad

Slovo kouče Zdeňka Haška po utkání:  Jsem s výsledkem i předvedenou hrou spokojený, hodně zakončení a šest branek, tak kdo by nebyl. Snad jen začátek zápasu nebyl z naší strany, tak jak bych chtěl. Chyběl nám pohyb ve středu hřiště. Dnes se ukázal rozdíl mezi soutěžemi, protože ve všech činnostech jsme dominovali. Jsem rád, že se v utkání ukazují věci z tréninku a to vždy potěší. Nechci výsledek přeceňovat, ale je dobré, že se hráči přesvědčují, že náročnost se vyplácí. Jsme na začátku „cesty“, ale kluky pochválím, protože od ledna udělali kus práce. Generálka se podařila a tak můžeme s pokorou vstoupit do soutěže. Sedmnáct zápasů - špička ČFL hned na úvod - to je výzva. Těším se na konfrontaci,  naše mladé mužstvo se bude zlepšovat a jsem na výkony sám zvědav. Plán je jasně daný, připravit a sestavit mužstvo s perspektivou do budoucna.