FK Litoměřicko, z.s.

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Litoměřicko, z.s.
www.fklitomericko.cz

Příští zápas

TJ Štěchovice, z.s. vs FK Litoměřicko

Datum a čas konání: 26.5.2019 17:00
Místo: Štěchovice

S trenérem Haškem před startem jarní části ČFL, chceme vyhrát každý zápas

S trenérem Haškem před startem jarní části ČFL, chceme vyhrát každý zápas

Zimní příprava na druhou část sezóny 2018/19 úspěšně proběhla, tým se chystá na první jarní mistrovský zápas a my Vám, jak jsme slíbili počátkem roku, přinášíme první obsáhlejší rozhovor s novým trenérem A mužstva Zdeňkem Haškem.

   

 

  Více jak dva měsíce třímáš v rukou taktovku litoměřického souboru. Po celou dobu probíhala zimní příprava před jarní částí ČFL. Můžeš nám přiblížit její průběh a jak jsi spokojený s přístupem hráčů?

   Zimní příprava hlavně sloužila k poznání. Chtěl jsem hráče poznat z pohledu pracovitosti, charakteru a dalších pro mne důležitých věcí a také hráči museli poznat na co kladu při hře důraz, co po nich budu chtít v trénincích a podobně. Je důležité vědět, co se od koho očekává a kdo jakou roli má v týmu V rámci přípravy se hráči zúčastnili také soustředění v Heřmanicích, které bylo hlavně o taktice a opět o seznámení, ale tentokrát hráčů mezi sebou. Bohužel jsme zrovna nebyli v optimálním složení a zdravotním stavu, ale vše špatné je pro něco dobré, alespoň jsem viděl hráče, jak se určitým situacím staví. Mohu konstatovat, že přes trochu složitější začátek jsem teď už s přístupem hráčů spokojen.

   Odehráli jsme oproti  původnímu plánu celekm jedenáct přípravných utkání, můžeš se s námi podělit o Tvoje hodnocení?

   Zápasů bylo opravdu hodně a tak nám herní praxe v lednu a v únoru nechyběla. Přípravné zápasy bych rozdělil asi takto: První zápas se Souší (1:1) byl po prvních čtyřech trénincích a výsledek či spíše hra nebyla hodná mužstvu z ČFL. Bojovnost a dobrý pohyb nám pomohl ke slušnému výsledku se Žižkovem (1:2), pak následovala již i herně povedená střetnutí, ve kterých jsme dali i dost branek (Teplice jun. 6:2, znova Souš 7:2, Štěchovice 3:2), kvalitní utkání jsme odehráli s Hradcem Králové 2:3 a v Ústí nad Labem 2:4. Bohužel tato utkání nás stala moc sil, hrálo se sobota - středa a v následující sobotě nás tak nachytala juniorka Dukly 1-6. Poslední herní část přípravy byla s mužstvy z Divize. Výhry 5:2 Motorlet, 2:0 Hostouň a 6:0 Chomutov byly i z pohledu důvěry v to co děláme hodně důležité. Hráči musí věřit tomu, co děláme a každá výhra upevňuje jejich víru.

   Kádr se již víceméně vykrystalizoval. Na koho se můžou diváci těšit, případně koho již v našem dresu nespatří?

   Do přípravy a s největší pravděpodobností i do soutěže přišli noví hráči – brankář Lukáš Lisa (Kralovice) 21 let, stoper Jakub Rubeš (Most) 19 let, útočník Tomáš Bulíř (Jablonec) 22 let, útočník Dominik Dolejší (Souš) 21 let, stoper Paulo Ippolito (Argentina) 24 let, útočník Jakub Greš (Dukla Praha) 20 let, stoper Denis Krištof (Chrudim) 20 let, útočník Láďa Kodad (Teplice) 20 let, útočník David Zajac (Hostouň) 21 let. Ještě s námi trénuje Marek Novák 23 let z Táborska. Nevylučuji ještě jednu posilu, ale na jaký post a kdo to je, nemohu prozradit, konkurence totiž nespí. Vzhledem k neplánovaným odchodům jsme museli zapracovat především na složení středu obrany. Ze stávajících hráčů bych například vypíchl, že zůstává kapitán Jakub Šimkovský, stejně tak i podzimní nejlepší střelec týmu Míra Verner, po zranění se úspěšně vrací Marek Hanuš. Naopak diváci v našem dresu neuvidí již Martina Štancla, Dominika Šustra, který přestoupil do druholigového Žižkova a v Teplicích bude na jaře chytat Honza Plachý.

   Podle uvedených jmen pokračujeme v trendu mladých fotbalistů, jaká máš od takto mladého mužstva očekávání neřku-li cíle?

   Opravdu máme mladé mužstvo, věkový průměr 21,8 nás předurčuje k dobrému pohybu, chtěl bych, abychom hráli běhavý kombinační fotbal a byli pro každého soupeře nepříjemným soupeřem. Cílem je sestavit mužstvo, které bude v novém modelu ČFL v příští sezóně hrát na špici. Tím, ale nechci, budilt dojem, že na jaře jsou výsledky nepodstatné. Opak je pravdou, každé utkání chceme vyhrát a v tabulce se chceme posouvat, samozřejmě myšleno směrem nahoru ☺.

   Bude i nadále probíhat spolupráce s Béčkem hrající přebor ústeckého kraje?

   Chci, aby naše spolupráce byla prospěšná pro obě strany, hrajeme všichni za jeden klub a tak jsme na stejné lodi. Pro jaro budeme disponovat kádrem pravděpodobně o 18 hráčích do pole a dvou brankářů. Do zápasů s „B“ mužstvem se budou zapojovat nevytížení hráči nebo hráči po zranění. Věřím v kvalitu našich hráčů, a proto není potřeba přetěžovat hráče ze základní sestavy, tak jak se stávalo na podzim. Pro mne je toto nepřípustné.

   Můžeme teď obrátit pozornost k Tvé osobě? S Hostouní, kterou jsi po podzimu přivedl na první místo divize B, jsi měl taktéž našlápnuto do ČFL, proč jsi zvolil "přestup" do Litoměřic?

   Vize, která mně byla představena, se mi líbila. Chceme společně vybudovat silný tým, viz má odpověď o cílech, a to je pro mě výzva.

   Jak by ses charakterizoval, jaký jsi trenér? Mimochodem máš nějaký konkrétní trenérský vzor nebo inspiraci, jaké vyznáváš trenérské krédo??

   To by měl vyhodnotit asi někdo jiný, ale když něco chceš slyšet. Tak chci, aby mužstvo, které trénuji, hrálo poctivý, pracovitý, kombinační fotbal s co nejčastějším zakončením. Snažil jsem se naslouchat a brát si inspiraci od trenérů se kterými jsem spolupracoval ať od Mirka Koubka na Kladně, tak od Luboše Kozla a Parase (Suchopárka) na Dukle. Také z knížek o těch nejslavnějších trenérech, inspiraci jsem hledal i ve sportovních filmech z jakéhokoli prostředí. Trenérské krédo? Pracovitost-kolektiv-dovednosti-práce s detailem-pokora- to je základ úspěchu.

   Zdeňku Tvoje hráčská kariéra, a chtěl by jsi sám sebe trénovat nebo hrát pod sebou?

  Hráčská kariéra snad nestojí ani za řeč, moc jsem toho nenahrál. Krajský přebor ve Slovanu Kladno, ale skončil jsem už ve 21 letech.A víš, že bych se klidně trénoval a zároveň i pod sebou hrál, myslím, že bych určitě neskončil tak brzy.

   Řadíš se ke Sparťanům nebo Slávistům či máš v oblibě v českém fotbale jiný klub? Co zahraničí?

  Fandím dobrému fotbalu a nemám vyhraněný klub, ani u nás ani v zahraničí. Většinou fandím klubům, kde
mám známé jak mezi trenéry, tak i mezi hráči.

  Na závěr vzkaz pro fanoušky?

   Vím, že většinou na domácích zápasech nebývá vyprodáno, chtěl bych fanoušky přesvědčit a pozvat, především kvalitou, vůlí a nadšením pro hru. Věřím, že pak budou chodit osobně podporovat náš celek na litoměřický stadion. Věřím, že výročí 100 let založení klubu pro nás bude velkou motivací k lepším zítřkům litoměřického fotbalu..
 


 

 

Galerie k aktualitě

Diskuze

Poslední zápas

FK Litoměřicko
SK Sokol Brozany, z.s.
2:0
Podrobnosti

Tabulka

1. SK Zápy 28 47:30 59
2. FC Slavoj Vyšehrad, a.. 27 51:28 58
3. FK Loko Vltavín, z.s. 28 58:33 56
4. FK Olympia, a.s. 27 38:27 52
5. TJ Jiskra Domažlice,.. 28 49:35 51
6. SK Převýšov, z.s. 27 39:41 42
7. FK Litoměřicko 27 34:40 41
8. TJ Štěchovice, z.s. 27 38:40 40
9. TJ Jiskra Ústí nad.. 27 28:38 38
10. SK Benešov, z.s. 27 40:50 37
11. FK Dobrovice 27 36:35 36
12. TJ Sokol Živanice 27 33:39 35
13. Slovan Velvary, z.s. 28 42:50 35
14. FK Králův Dvůr, z.s. 28 37:32 34
15. FC Slavia Karlovy.. 27 33:52 28
16. SK Sokol Brozany, z.s. 27 29:50 28
17. FC Písek fotbal, z.s. 27 36:48 26

Kompletní tabulka

Střelci týmu

10 gólů

Miroslav Verner

5 gólů

David Surmaj

4 góly

Michal Macháček

3 góly

Marek Hanuš

2 góly

Jan Štefko

Nejbližší narozeniny

23.05.2019 Jan Jakub Verner (15)
26.05.2019 Václav Kuchař (13)
03.06.2019 Marek Bárta (13)
09.06.2019 David Zákravský (13)
13.06.2019 Vojtěch Mareš (11)

TOPlist Počet návštěv: 322800
Posledních 30 dnů: 4756 | Posledních 7 dnů: 991 | Poslední den: 91

© 2019 FK Litoměřicko, z.s. | Všechna práva vyhrazena | fklitomericko@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne