FK Litoměřicko, z.s.

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Litoměřicko, z.s.
www.fklitomericko.cz

Příští zápas

TJ Sokol Horní Jiřetín vs FK Litoměřicko

Datum a čas konání: 24.8.2019 17:00

Sestřelil Zápy, teď si Dominik Dolejší brousí zuby na Vltavín

Sestřelil Zápy, teď si Dominik Dolejší brousí zuby na Vltavín

Pro fotbalovou veřejnost možná překvapivou výhru v úvodním jarním kole Fortuna ČFL s vedoucím celkem tabulky SK Zápy zařídila nová akvizice v našem dresu, autorem jediné a vítězné branky utkání byl Dominik Dolejší. V dnešním příspěvku nám Dominik zodpověděl na několik otázek a zve příznivce na další klání do Prahy, kde se v sobotu střetneme s dalším těžkým soupeřem. Naším hostitelem bude FK Loko Vltavín, aktuálně druhý celek soutěže.

Dominiku po té, co jsi v sobotu rozhodl zápas se Zápami, jsi jako nováček v našem dresu okamžitě vstoupil do povědomí litoměřického fanouška. A ten by o Tobě rád věděl něco víc, můžeš se ale ještě napřed vrátit k Tvému sobotnímu gólu? 

  Sobotní gól byl pro mé sebevědomí hodně důležitý a celkově i pro tým, kluci udělali skvělou akci a já byl na jejím konci. Dostal jsem přesnou a nezištnou přihrávku od Honzy Štefka a mohlo se slavit. Porazit první tým tabulky není jednoduchý úkol a nestává se to každý den, máme parádní  tým a skvělou partu plnou mladých kluků. Myslím si, že se má litoměřický fanoušek ještě na co těšit. 

V sobotu jsi hrál na hrotu, je to post, kde se cítíš nejlépe?

  Post hrotového útočníka je pro mě uritě ta nejlepší volba, cítím se tam velmi dobře a doufám, že se to zamlouvá i trenérovi.  Asi si sám sebe neumím představit na jiné pozici. 

Přibliž nám prosím svoji dosavadní kariéru.

  Moje kariéra začínala na Fotbalové škole v Mostě - Torolka, kam mě přivedl táta a od té doby jsem věděl, že fotbal bude hrát u mě prim. Odtud jsem se posunul do FK Baník Most, další moje štace byla v týmu FK Viktoria Plzeň, hráli jsme první juniorskou ligu, pro mě skvělá zkušenost. Strávil jsem tam jeden rok a vrátil se zpět do mosteckého Baniku, tehdy hrajícího ČFL. Odtud jsem šel do zahraničí a to k našim sousedům do Německa, do týmu  Bischofswerdaer FV 08 hrající 4. nejvyšší soutěž. Následoval návrat zpět do Mostu, tentokráte do Baniku Souš a odtud už vedla moje cesta právě do Litoměřicka. Byl jsem tu už v létě na testech a měl jsem zůstat, bohužel se můj přestup tehdy nedomluvil. Teď jsem šťastný, že to konečně klaplo a můžu být součástí kvalitního týmu. 

Mimochodem kromě výhry s SK Zápy jsme zaujali i novými dresy, v některých případech, pro fotbal, s netradičními čísly. Proč máš na zádech 77?

  Číslo 77 jsem si vybral, protože náš kapitán Kuba Šimkovský nosí dres se sedmičkou, a tím pádem není volná. Je to i mé nejoblíbenější číslo a proto jsem zvolil sedmičky rovnou dvě.

Jaké máš ambice, čeho by jsi chtěl ve fotbale dosáhnout?

   Mé cíle jsou zjistit, na co mám a posunout se ve fotbale ještě výš, chtěl bych hrát fotbal na profesionální úrovni. Vím, že samo to nepřijde a udělám pro to maximum, kdybych si zahrál první českou ligu, tak bych se určitě nezlobil. Ty současné cíle jsou, abychom s naším týmem hráli dobrý fotbal, který bude bavit fanoušky a dostali se do horních pater tabulky, a v dalších letech třeba i postoupili. 

Máš nějaký vzor nebo alespoň oblíbeného hráče, a Tvůj favorizovaný tým?

 Můj oblíbený hráč je Cristiano Ronaldo a na týmové úrovni je to Real Madrid.

Věnuješ se i jiným sportům?

  V létě je můj velký koníček tenis.

OK, Wimbledon si necháme na jindy, v dalším soutěžním utkání nás čeká opět těžký protivník z čela tabulky, troufáme si i na něj? 

  S nastávajícím soupeřem nemám zatím osobní zkušenost, vím, že Vltavín hrává pravidelně ve špičce třetí ligy a určitě to pro nás nebude zápas právě z nejlehčích. Každopádně my se musíme soustředit na sebe a svoji hru, pokud budeme hrát jako minulou sobotu a makat jeden za druhého, tak určitě máme šanci uspět a do tabulky si připsat další důležité body. Myslím, že do Prahy to není daleko, a pokud by nás přímo na místě podpořili i naši fanoušci, určitě by to pro ná byla vítaná vzpruha. Přijeďte a budeme společně bojovat za Litoměřice. 

Dominku děkujeme Ti za rozhovor a přejeme, aby se Ti Tvé cíle plnily, a aby Ti na pomyslné litoměřické pažbě přibývalo dalších zářezů. Fajn, že jsi ukončil rozhovor pozvánkou na Vltavín, můžeme tak plynule přejít k upoutávce na zápas 19. kola Fortuna ČFL. 

Jak již bylo zmíněno, ve druhém jarním kole zavítáme do Prahy na hřište momentálně, po přepočtu anulovaných výsledků odstupivších Jiren, druhého týmu rozehraného ročníku. V úvodu jarních bojů se potkáváme s tými ze samotné špičky tabulky a to nás ještě příští sobotu čekají Domažlice.

  Ale zpět k sobotě nadcházející, Fotbalový klub Vltavín není třeba dlouze představovat, hraje dobře, v popředí tabulky a má ambice postoupit. Nic lehkého naše obměněné mladé mužstvo nečeká. Zimní přípravu odehrál se střídavými výsledky, pro srovnání, se Vltavín také utkal s druholigovými Hradcem a Ústím n. Labem. V Hradci v poměrně oslabené sestavě padl 1:6, zato v Ústí dokázal vyhrát 2:1. V kádru nastal jen mimimální pohyb a z trenérského trůnu velí i nadále Martin Frýdek, který se na závěr podzimu na lavičce ze zdravotních důvodů neobjevoval, avšak nadále své mužstvo připravoval. Vstup do odvetných zápasů se jeho svěřencům vydařil a v Živanicích po brankách Valíčka a Šípka zvítězili 2:0.

 My jsme tamtéž končili podzimní program a výhru 1:0 vystřelil v závěru střetnutí z přímého kopu Míra Verner. Na úvod jara jsme pak Vltavínu možná trochu pomohli a dalšího vážného aspiranta na postup, vedoucí Zápy zdolali 1:0 brankou Dominika Dolejšího, kdy v brejkové situaci odhodil Honza Štefko své ego a v situaci, kdy už  mohl sám zakončovat, naservíroval Dominikovi přihrávku před odkrytou branku. Potvrdil tím, že slogan "Mysli na tým, ne na sebe" není v našem podání jen mlácení prázdné slámy. Pokud podobně týmově přistoupíme k sobotnímu dopolednímu duelu na Lokádě, máme šanci napravit výsledkově doposud tristní vzájemnou bilanci. V pěti soubojích jsme ještě s Vltavínem nevyválčili ani bod, oba venkovní zápasy skončili shodně 3:0 pro zelené. V podzimním druhém kole jsme podlehli 1:2, když nás dvěma góly popravil Petr Pejša, ten nám tentokrát branku již neohrozí, protože krátce po našem vzájemném utkání se přesunul do prvoligové Příbrami. Ovšem to nic neubírá na ostražitosti, protože kádr Vltavínu disponuje dalšími nebezpečnými hráči, za všechny jmenujme s deseti vstřelenými góly jednoho ze tří vedoucích střelců soutěže Lukáše Veselého, kterému zdatně sekunduje s osmi zásahy Ondřej Šípek. Mezi nimi je vklíněn s devíti brankami na kontě náš Míra Verner. 

Jednoznačným favoritem je mužstvo z pražských Holešovic, ale věříme, že ke kvalitě utkání přispějeme svým výkonem i my a pokusíme se opět překvapit a změnit dosavadní vzájemné statistiky. Chcete-li být u toho, vězte že výkop v sobotu 16. března je naplánován na 10:15 hod. a pokyn k němu dá pan Ladislav Benedikt delegovaný hlavní rozhodčí. Přidáváme se k Dominikově výzvě: „přijeďte a budeme společně bojovat za Litoměřice." 

 

 

Diskuze

Poslední zápas

FC Slavoj Vyšehrad, a.s.
FK Litoměřicko
7:1
Podrobnosti

Tabulka

1. FK Litoměřicko 0 0:0 0
2. ASK Lovosice 0 0:0 0
3. FK Jílové 0 0:0 0
4. FK Jiskra Modrá 0 0:0 0
5. FK Tatran Kadaň 0 0:0 0
6. Mostecký fotbalový klub 0 0:0 0
7. SK Baník Modlany 0 0:0 0
8. SK Brná 0 0:0 0
9. SK STAP-TRATEC Vilémov 0 0:0 0
10. TJ Krupka 0 0:0 0
11. TJ Oldřichov 0 0:0 0
12. TJ Sokol Horní Jiřetín 0 0:0 0
13. TJ Sokol Srbice 0 0:0 0
14. TJ Spartak Perštejn 0 0:0 0
15. TJ Sokol Domoušice 0 0:0 0
16. FK Slavoj Žatec 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Střelci týmu

Žádné statistiky střelců.

Nejbližší narozeniny

22.08.2019 Tobiáš Sedláček (15)
28.08.2019 Daniel Bareš (13)
12.09.2019 Štěpán Stojanov (13)
29.09.2019 Richard Kirbs (21)
04.10.2019 Štěpán Fadler (12)

TOPlist Počet návštěv: 335518
Posledních 30 dnů: 3940 | Posledních 7 dnů: 1044 | Poslední den: 117

© 2019 FK Litoměřicko, z.s. | Všechna práva vyhrazena | fklitomericko@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne