FK Dobrovice vs FK Litoměřicko

Datum a čas konání: 27.4.2019 17:00
Místo: Dobrovice

Oplatíme Cábelíkům podzimní prohru? Posila z Teplic věří, že ano ...

V sobotním duelu s Domažlicemi dostal poprvé příležitost v základní sestavě další z nováčků Ladislav Kodad. Je dalším produktem teplické líhně, který se prezentuje v našem dresu. Po té, co se nám střetnutí proti Jiskře ne zcela povedlo, věří, že v Králově Dvoře předvedeme kvalitní výkon nejen v jednom z poločasů a že povede k tříbodovému zisku.

Jak jsi viděl Láďo svůj premiérový zápas v dresu Litoměřicka?

Proti Domažlicím jsme odehráli dva zcela odlišné zápasy. Prvním byl první poločas, kdy nás Domažlice přehrávali, byli mnohem silnější na míči a takřka do ničeho nás nepustili. Celou první půli byli tím dominantnějším týmem. Do druhé pětačtyřicetiminutovky jsme nastoupili úplně s jiným nasazením. Vypracovali jsme si dost šancí, které jsme ale bohužel nedokázali proměnit. Fotbal se hraje 90 minut a ne jen 45, a proto si myslím, že Domažlice zaslouženě vyhráli. Múj výkon byl podobný tomu týmovému. První půle mi ve středu zálohy vubec nevyšla. Neni to můj obvyklý post, ale doufal jsem, že se s tim poperu mnohem lépe. Do druhého poločasu jsem nastoupil na kraji zalohy, kde jsem se cítil mnohem lépe a hned jsem se dostal do šance, kdy jsem mohl snížit na 1:2, ale bohužel jsem nedokázal přehodit brankáře. Škoda, protože si mysím, že domažličtí byli našim nástupem do druhé půle zaskočeni a obdržená branka by je ještě více znejistila, mohlo se to pak celé vyvíjet jinak.

Přibliž nám prosím svoji dosavadní kariéru, kde jsi začínal, kde jsi všude hrál, a odkud jsi přišel do Litoměřic. Jak vzniklo Tvoje angažmá v Liťáku? Kde se cítíš na hřišti nejlépe a má pro Tebe číslo 16, které máš na dresu nějaký hlubší význam?

Moje kariéra začala v Bílině, kde jsem se narodil. K fotbalu mě přihlásili rodiče asi proto, že jsem byl moc hyperaktivní. Později jsem přestoupil do Teplic, kde jsem prošel všemi mládežnickýmu kategoriemi, a přes juniorku jsem to dotáhl až do A-mužstva. Tuhle zimní přípravu jsem zamířil na půlročni hostování do druhé ligy do Tábora, kde jsem se bohužel neprosadil, ale na druhou stranu jsem rád, že teď můžu hajit žluto-modré barvy tady v Litoměřicích, které vyznávají stejné zbarvení jako Teplice. Nikoho z kluků jsem před tím neznal krom Dominika Dolejšího, ale jen od vidění, osobně jsem neznal nikoho, Můžu ale říct, že se mi tu moc líbí, je tu skvělá parta mladých, talentovaných hráčů. Bez vyjímky tu všichni táhnou za jeden provaz, a tak by to mělo být v každém týmu. Již v létě jsem byl oslovený panem Šimkovským, ale v tu dobu jsem odmítl, teď mi to doporučil trenér Mikolanda z Táborska. Kývnul jsem, protože jsem se nechtěl vracet do juniorské ligy, ale učit se dospělému fotbalu. Post, kde se cítím nejlépe je určitě na kraji hřiště, ať už v obraně nebo záloze. S šestnáctkou je to jednoduché, nosím ji na zádech již od mala, a když byla volná, neváhal jsem a opět si ji vybral.

Předpokládám, že ptát se jaké je Tvé nejoblíbenější mužstvo v ČR je asi zbytečné, jak jsi na tom v zahraničním měřítku, kdo jsou Tvoji oblíbenci? Jaké Ty sám máš ambice a cíle?

Ze zahraničí je můj nejoblíbenější tým Barcelona a nejoblíbenější hráč tedy nemůže byt nikdo jiný než Lionel Messi. V české lize fandím samozřejmě Teplicím, se kterými se tedy pojí i moje ambice a cíle. Mým cilem je prosadit se v první lize za klub, za který hraju už téměř od malička a věřím, že mi v tom angažmá tady v Litoměřcích hodně pomůže a posune mě blíž k jeho dosáhnutí.

Stejného názoru je i Honza Palchý, který ještě na podzim hájil naší branku a s Láďou se zná z Teplic víc než dobře. Je to tak Honzo?

Ano z působení v Teplicích, kde na jaře pokračuji a tí pádem jsme se s Láďou minuli, se známe dost dobře, něco jsme toho spolu už nahráli. V každém případě je to velmi pracovitý kluk, který ví co chce. Myslím si, že angažmá v Litoměřicku mu pomůže v kariérním růstu. Fandím mu a držím palce, ať se daří jemu i Litoměřicku.

Po malé Honzově vsuvce, jaké další sporty nebo koníčky provozuješ?

Krom fotbalu se věnuji i futsalu. V létě jezdím hodně na kole a v zimě zase nejraději stojím na snowboardu. Sportem prostě žiju a čas od času si okusím snad každý sport. Fotbal je ale samozřejmě nejvíc.

Láďo děkuji za rozhovor, a držím palce, ať Tě výkony v litoměřických barvách  popostrčí blíž k Tvým cílům a nejlépe, aby to hned v sobotu šlapalo nejen Tobě, ale celému mužstvu. Čeká nás další zápas, utkáme se v Králově Dvoře s místními Cábelíky, hrál jsi někdy proti nim? Jak se těšíš a jaká je Tvoje prognóza?

V sobotu nás čeká další nelehké utkání, na které se už pečlivě připravujeme. Nikdy jsem ještě neměl možnost na hřišti Králův Dvůr poznat, ale věřím, že ve 3. lize nebude žádný zápas jednoduchý, takže do toho nemůžeme jít jinak než na 100%. Velmi se na ten zápas těším, vím, že po podzimu máme Cábelíkům co vracet. Fanoušci jsou důležitou oporou týmu, a proto doufám, že nás přijedou podpořit v co nejvetším počtu, a že nám pomůžou domů přivézt 3 body. Prognózu ani tip nemám, jen prostě chceme vyhrát každé utkání.

Láďa správně naznačil, že máme celku z Králova Dvora, co oplácet, podzimní prohra 0:1 musí mrzet žlutomodré aktéry snad ještě teď. Protože ani přes takřka neustálou převahu a několik vytvořených příležitostí jsme prostě míč do soupeřovy branky nedotlačili. A jak to v takových zápasech bývá, při jednom z nemnoha ofenzivních výpadů hostujícího celku, se odražený míč dostal až ke kapitánovi Balšánkovi a jeho střela zapadla do sítě za záda Adama Ordelta. Tolik výstižná citace z reportu podzimního klání, na druhou stranu se jednalo o první odevzdané body celku od Litavky. Předchozích pět střetnutí skončilo vždy našim vítězstvím, na tuto tradici bychom opět rádi navázali v nadcházejícím již sedmém vzájemném souboji. Ačkoliv Králův Dvůr venku nepatří k pravidelně bodujícím celkům, vkročil do jara výhrou 3:1 v jihočeském Písku. Následovala domácí prohra 2:5 s favorizovaným Vyšehradem a minulý víkend podlehl těsně 1:2 v Živanicích. Zajímavostí je, že v zápasech Králova Dvora padlo doposud 45 branek, z toho však takřka třetina, přesněji 14, v pouhých třech jarních odehraných utkáních. Rozstřílel se Martin Kraus, který se dotáhl na špičku pořadí střelců celé soutěže, rozšířil tak dosavadní trojici lídrů s deseti zásahy na čtveřici. V závěsu za nimi se drží s jednogólovým odstupem náš Míra Verner, který minulou sobotu absentoval pro zranění z Vltavínu. Pokud bude připraven nastoupit, jistě bude střelecky nadržený a bude chtít svůj gólový účet rozmnožit. Což by svědčilo i celému mužstvu. On sám však skromně říká, že není důležité, zda právě on vstřelí branku, hlavně, aby se vyhrálo. Po nadějném začátku jara, přišla domažlická lekce, ve které jsme poznali, že když přeneseme na hřiště to, co požaduje trenér Zdeněk Hašek, jsme schopni se vyrovnat nejlepším celkům v soutěži, vázne jen finální fáze, ve které bychom měli být produktivnější. To je úkol nejen pro Mirka, ale i pro celý mančaft. V tabulce Fortuna ČFL je FK Králův Dvůr o tři body před námi, případným vítězstvím, bychom s ním srovnali krok.

Přijeťe i Vy nás podpořit v úsilí vyhrát každý, tedy i tento duel. Zápas 21. kola zahájí v sobotu 30. března v 10:30 hod. svým úvodním hvizdem delegovaný hlavní rozhodčí pan Michal Paták.