FK Litoměřicko, z.s.

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Litoměřicko, z.s.
www.fklitomericko.cz

Příští zápas

Kdo ovládne bitvu stoletých? Denis věří, že to zvládneme ...

Kdo ovládne bitvu stoletých? Denis věří, že to zvládneme ...

Slávistický odchovanec Denis Krištof, který k nám přišel z Chrudimi, se rychle zabydlel v sestavě našeho celku, od svého příchodu nastoupil do všech pěti jarních utkání v základní jedenáctce, a protože nebyl důvod ho střídat, nechyběl ještě ani minutu. Jeho místo je ve středu pole a praktické využití má i na stoperu, tam také odehrál závěr zápasu s Benešovem. Ve Velvarech by rád s týmem domácí prohru odčinil.

  Vraťme se ještě ke zmiňovanému střetnutí s Benešovem, jak by jsi zhodnotil ze svého pohledu zápas i svůj výkon? 

  Zápas z naší strany úplně vydařený nebyl. Myslím si, že jsme ze hry měli víc a měli jsme tam i dobré pasáže, jenže se nám to nedařilo dotáhnout do konce. Benešovští byli vzadu velmi kompaktní a my jsme je nedokázali moc překvapit, naopak vytěžili maximum z toho, co jsme jim našimi chybami nabídli. Se svým výkonem v tomhle zápase osobně moc spokojený být nemůžu, když jsme jako mužstvo neuspěli, jsme tým i když se prohraje.

  Kde jsi prosím odstartoval svoji fotbalovou kariéru, jakými týmy jsi prošel, a jak vzniklo Tvoje angažmá v Litoměřicku? Jaké je Tvé místo v sestavě, na kterém se cítíš nejlépe a proč zadní část Tvého dresu nese č. 58, má pro Tebe nějaký hlubší význam?

     Od nějakých pěti let jsem byl ve Slavii až do staršího dorostu, odkud jsem přestoupil do Pardubic. Po půl roce jsem šel do Jablonce, kde jsem hrál Juniorskou ligu a teď jsem byl v Chrudimi, ale bohužel mě potkalo zranění, které se táhlo skoro celý podzim, takže jsem moc šancí nedostal. Do Litoměřicka jsem se dostal tak, že se mi ozval trenér Hašek, na spoustu věcí jsme měli stejný názor a domluvili jsme se, takhle nějak se to zrodilo. Odmala jsem hrál střední zálohu, poslední rok a půl pak i stopera, ale lépe se přece jen cítím v záloze, ale nastoupím tam, kde mě bude trenér, potažmo tým potřebovat.  Samotné číslo 58 jako takové by pro mě zvláštní význam nemělo, ale já si ho vzal pro datum 5.8., které už pro mě má  význam velký.

Jak se Ti u nás v Litoměřicích vlastně líbí? Znal jsi dříve někoho ze současných spoluhráčů?

   Znal jsem kluky, co se mnou byli ve Slavii a Buldu z Jablonce. Každopádně je tady skvělá parta a jsem tu spokojený. A věřím, že do budoucna budu já i všichni včetně fanoušků spokojenější i výsledkově. Když se daří, je to pro atmosféru vždycky lepší.

Mimo Litoměřicko, kdo je Tvůj oblíbený hráč/klub a máš konkrétní vzor? Jaké Ty sám máš ambice, cíle?

  Žádný jedinečný vzor nemám, myslím si, že od každého se dá něco vzít, naučit. Jinak z klubů fandím odjakživa Manchesteru United, však i anglickou Premier league mám taky nejraději. K cílům, je to určitě hrát v naší 1. lize, chtěl bych této mety dosáhnout.

Jak jsi na tom s jinými sporty případně mimosportovními koníčky? A umožníš nám malou sondu do soukromí?

  Mám rád snad všechny sporty, každopádně nejčastěji asi hraju tenis, k tomu mám nejblíž. Mimo sport, a zároveň tím reaguji na otázku o soukromí, s přítelkyní rádi cestujeme a poznáváme nová místa.

Na úplný závěr jsme si nechali nadcházející zápas ve Velvarech. Jak se těšíš, a Tvůj tip?

Zatím jsem proti nim ještě nehrál, na podzim jsem tu ještě nebyl, ale vím, že jsme domácí duel zvládli s výsledkem 2:1. Určitě se těším, zápas je vždycky takové vyvrcholení té práce v týdnu a my do Velvar pojedeme s jasným cílem! Věřím, že se pod taktovkou trenérů správně připravíme, a že se nám podaří ve Velvarech naplno bodovat. Tak to koneckonců chceme stále, vyhrát každé utkání ...!

   Denis správně připomněl, že podzimní vzájemný zápas se Slovanem Velvary jsme v nervózní atmosféře vyhráli 2:1, ne vždy tomu však bylo i v přípravných zápasech, ve kterých jsme se s nadcházejícím protivníkem utkávali nejčastěji. Lze opět očekávat vypjatější atmosféru, v týmu hraje několik hráčů, kteří působili i v našem žlutomodrém dresu a nepředpokládáme, že je motivace, svůj bývalý klub porazit, opustila. Prohlédneme-li si podrobněji, jak se Slovanu vedenému koučem Pavlem Janečkem ve své premiérové sezóně v ČFL daří, nemůže nám uniknout skutečnost, že body připisuje především ve svém domácím prostředí. Z doposud získaných třiceti bodů, se kterými Velvarští prozatimně obsazují desátou příčku, jich celých 23 vybojovali právě doma. A pozor, ještě se žádnému týmu nepodařilo odvézt si z Velvar všechny tři body! Čtyřikrát fotbalisté Slovanu byli po zápase sice doma smutnější, ale vždy až po penaltové loterii, naposledy před dvěmi týdny po remíze 2:2 takhle padli s favorizovaným Vyšehradem. Do jara vstoupili dobře, po výhře v Brozanech a po penaltách doma se Štěchovicemi, následovala však třízápasová černá série, zmiňovaný duel s Vyšehradem orámovaly dvě prohry venku, v Písku a v uplynulém kole v Živanicích. Můžeme si být jistí, že o to více touží všichni ve Velvarech právě Litoměřice porazit. Proti ovšem bude naše mužstvo, které bude chtít napravit "Benešov" a nahradit ztracené domácí body hned v nejbližším utkání se Slovanem, navíc myšlenka být první, kdo ve Velvarech vydoluje tři body je velmi lákává  V každém případě nepůjde o nudný zápas, lze jej očekávat vyrovnaným a dramatickým až do konce. Bude to bitva kdo s koho, s jakým koncem poznáme v sobotu 13. dubna zhruba v 19:00, tedy cca dvě hodiny po úvodním hvizdu pana rozhodčího Zdeňka Mudry. To celé je ke všemu ještě okořeněno skutečností, že jak my tak i Velvary slavíme letos sté výročí založení klubu, kdo tedy bude úspěšnější v derby stoletých?

Diskuze

Poslední zápas

FC Slavoj Vyšehrad, a.s.
FK Litoměřicko
7:1
Podrobnosti

Tabulka

1. FC Slavoj Vyšehrad, a.. 31 64:30 70
2. SK Zápy 32 56:36 67
3. FK Loko Vltavín, z.s. 32 67:38 65
4. FK Olympia, a.s. 31 49:32 62
5. TJ Jiskra Domažlice,.. 32 59:42 59
6. FK Litoměřicko 32 42:50 49
7. SK Převýšov, z.s. 31 46:50 46
8. FK Dobrovice 31 44:41 45
9. TJ Jiskra Ústí nad.. 32 33:45 45
10. TJ Sokol Živanice 32 40:45 44
11. SK Benešov, z.s. 31 47:56 44
12. Slovan Velvary, z.s. 31 49:55 42
13. TJ Štěchovice, z.s. 32 48:58 41
14. FK Králův Dvůr, z.s. 32 46:43 37
15. FC Slavia Karlovy.. 32 41:62 33
16. FC Písek fotbal, z.s. 32 44:62 30
17. SK Sokol Brozany, z.s. 32 32:62 28

Kompletní tabulka

Střelci týmu

12 gólů

Miroslav Verner

5 gólů

David Surmaj

4 góly

Marek Hanuš

4 góly

Michal Macháček

3 góly

Ladislav Kodad

Nejbližší narozeniny

29.06.2019 Rudolf Friedrich (53)
08.07.2019 Jakub Kleniar (21)
11.07.2019 Daniel Hervert (15)
12.07.2019 Kryštof Tyl (12)
12.07.2019 Vojtěch Karvánek (23)

TOPlist Počet návštěv: 327139
Posledních 30 dnů: 4978 | Posledních 7 dnů: 1430 | Poslední den: 163

© 2019 FK Litoměřicko, z.s. | Všechna práva vyhrazena | fklitomericko@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne