FK Litoměřicko, z.s.

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Litoměřicko, z.s.
www.fklitomericko.cz

Příští zápas

TJ Spartak Perštejn vs FK Litoměřicko

Datum a čas konání: 10.8.2019 17:00

Značka spolehlivosti JR99 ...a pozvánka do Dobrovice

Značka spolehlivosti JR99 ...a pozvánka do Dobrovice

Další ze zimních posil na sebe upozornila vstřeleným gólem, v našem posledním střetnutí s Karlovými Vary dal výsledku čtvrt hodiny před závěrečným hvizdem nejen konečnou podobu, ale přinesl i klid do našich řad. Ten se snaží přinášet i ze své pozice stopera svými spolehlivými výkony, kterými poutá pozornost na trávníku a proto na jaře doposud absolvoval kompletní minutáž. Hráč s netradičním číslem 99 Jakub Rubeš.

 Kubo nemůžu jinak než začít otázkou na minulý zápas s karlovarskou Slavii, jak by jsi zhodnotil ze svého pohledu duel, ve kterém jsi vstřeli první gól v litoměřickém angažmá?

  Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. V prvním poločase jsme kontrolovali hru, dostávali se do několika šancí a jednu z nich i gólově proměnili. Na začátku druhého poločasu jsme čelili velkému tlaku ze strany soupeře, ale i s trochou štěstí bez obdržené branky. Celá hra se pak uklidnila, když se mi podařilo vstřelit svou první branku v sezóně poté, co se ke mně odrazil vyražený míč a já ho uklidil do poloprázdné brány. Potom už jsme zbytek zápas v klidu dohráli. Co se týče mého výkonu, tak se vždycky najde mnoho chyb, ale snažím se na nich pracovat a postupně je odstraňovat. Za premiérový gól jsem samozřejmě rád, doufám, že jich ještě několik vstřelím, ale hlavní je, že jsme zápas zvládli jako tým.

Jaký je Tvůj fotbalový životopis? Co bylo před tím než jsi přišel do Litoměřic a jak se Tvůj přestup k nám urodil?

  Začínal jsem v sedmi letech v Blšanech. Poté, co Blšany zrušily svoji mládež, jsem se přesunul do Žatce. Ve 14 letech jsem pak přestoupil do Baníku Most, kde jsem mimo jiné měl možnost poprvé nastoupit v ČFL. A právě z Mostu jsem přišel do Litoměřic. Před začátkem zimní přípravy mi zavolal trenér Hašek, proti kterému jsem hrál, když byl ještě v Hostouni, zřejmě si mě všimnul i přes  paradox, že zápas jsem odehrál na pozici útočníka, což není můj obvyklý post. Našli jsme společnou řeč, tak se uskutečnil můj přestup do Litoměřic. Jsem tady velmi spokojený,  máme mladý tým a skvělou partu a myslím, že jsem dobře zapadl, přestože jsem z kluků znal jen Mostečáky Dominika Dolejšího, Kubu Cháberu a Honzu Štefka.

Naznačil jsi, že nejsi hroťák, kde se tedy na hřišti cítíš nejlépe a proč jsi zvolil dres s "Baťovým" číslem? 

  Nejlépe se cítím na pozici středního obránce. Jak jsem zmínil výše, odehrál jsem i pár zápasů na pozici útočníka, ale tuto pozici nechám spíše ostatním. Číslo 99 jsem si vybral podle mého ročníku narození. Taky se mi vždy líbila netradiční vysoká čísla, takže při výběru jsem se nerozmýšlel dlouho.

Máš nějaký fotbalový vzor nebo alespoň oblíbence? Jaké jsou Tvé ambice? Dovolíš také malou sondu do Tvého mimofotbalového života? 

  Mým nejoblíbenějším týmem je Chelsea a co se týče hráče, tak nejspíše John Terry. Rád bych to fotbalově dotáhl co nejdále, jako většina spoluhráčů a předpokladem pro to je, aby nám to společně šlapalo tady, ale prioritou je pro mě škola. Prvním rokem studuji strojírenství na ČVUT, takže téměř všechen čas dělím mezi fotbal a učení. Pokud mám nějaký volný čas navíc, tak si rád zahraju volejbal, který jsem dlouhou dobu hrál na poměrně vysoké úrovni. Mezi mé další koníčky patří například lyžování a v posledních několika letech cestování po světě.

Jakube velmi Ti děkuji za rozhovor, přeji Ti, aby se Ti u nás v Liťáku líbilo i nadále a taky, aby jsi dokázal skloubit náročné studium i s fotbalovými výzvami. Ta nejbližší je na programu v sobotu v Dobrovici, kam zajíždíme k utkání 25. kola Fortuna ČFL. 

  Stejně jako na každý zápas, tak i na ten proti Dobrovici se těším, neboť jsem proti nim ještě nikdy nehrál. Určitě nás nečeká nic jednoduchého, ale to platí v každém zápase. V týmu panuje dobrá nálada, s trenéry se důkladně připravujeme a všichni věříme, že si jedeme pro další vítězství, protože my chceme vyhrát v každém utkání. Snad se přijede podívat co nejvíce fanoušků, protože právě oni můžou být rozhodujícím faktorem.

  O třetí výhru v řadě se budeme snažit v sobotu od 17:00 hod. v Dobrovici, jak za kabinu potvrdil Kuba Rubeš. Nemůžeme ovšem očekávat jednoduchou úlohu, zvláště, když oba týmy dělí v tabulce pouhý bod. Matematika tedy hovoří, že pokud se nám podaří v sobotu vyhrát přeskočíme svého hostitele v pořadí. Dobrovice měla totiž celkem povedený podzim, zatímco na jaře výsledkově tápala. Ovšem pozor, v posledních dvou kolech konečně připisovala body. Nejprve doma remizovala s Vyšehradem 1:1, Šemíci pak lépe zvládli penaltový rozstřel. A ve velikonočním kole vykoledovali hráči středočeského klubu tři body v Živanicích, které dokázali deklasovat 4:0. Ve vzájemném měření sil jsme v posledních duelech překlopili jazýček vah na naši stranu a již třikráte po sobě jsme odcházeli z trávníku jako vítěz. Podzimní souboj jsme doma zvládli 3:1, když se hattrickem zaskvěl David Surmaj. 

O velikonočním týdnu rozčeřila vody třetí ligy informace z Dobrovice, že nebudou přihlašovat své Áčko do nového ročníku Fortuna ČFL. Důvodem jsou hospodářské výsledky hlavního partnera klubu firmy Tereos TTD vzhledem k situaci na trhu, další podrobnosti se lze dočíst přímo stránkách FK Dobrovice. Následkem toho již nepokračuje jako trenér Petr Hejno, jeho roli přebral minimálně do konce sezóny dosavadní sportovní manažer klubu Petr Lukáš, držitel tří mistrovských titulů. Nelze ani omylem očekávat, že by hráči byli demotivovaní či rezignovaní, ba právě naopak, již s vědomím této nemilé informace právě minulé kolo naložili Živanicím.Hráči, kteří nebudou chtít hrát v Dobrovici nižší soutěž, se jistě budou chtít ve zbytku ročníku prezentovat v co nejlepším světle případným zájemcům o jejich služby. Opětovně očekáváme těžký vyrovnaný duel, ve kterém věříme, že si naši borci povedou lépe a vítězství do Litoměřic přivezou. Hraje se v sobotu 27. dubna, řídit jej bude hlavní rozhodčí pan Drahosla Drábek, pokyn k zahájení hry dá svým úvodním hvizdem v 17:00.

Diskuze

Poslední zápas

FC Slavoj Vyšehrad, a.s.
FK Litoměřicko
7:1
Podrobnosti

Tabulka

1. FK Litoměřicko 0 0:0 0
2. ASK Lovosice 0 0:0 0
3. FK Jílové 0 0:0 0
4. FK Jiskra Modrá 0 0:0 0
5. FK Tatran Kadaň 0 0:0 0
6. Mostecký fotbalový klub 0 0:0 0
7. SK Baník Modlany 0 0:0 0
8. SK Brná 0 0:0 0
9. SK STAP-TRATEC Vilémov 0 0:0 0
10. TJ Krupka 0 0:0 0
11. TJ Oldřichov 0 0:0 0
12. TJ Sokol Horní Jiřetín 0 0:0 0
13. TJ Sokol Srbice 0 0:0 0
14. TJ Spartak Perštejn 0 0:0 0
15. TJ Sokol Domoušice 0 0:0 0
16. FK Slavoj Žatec 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Střelci týmu

Žádné statistiky střelců.

Nejbližší narozeniny

16.07.2019 Zdeněk Kavka (12)
24.07.2019 Jakub Löwy (15)
04.08.2019 Rudolf Kubát (15)
05.08.2019 Vojtěch Macek (12)
11.08.2019 David Mahůt (12)

TOPlist Počet návštěv: 331250
Posledních 30 dnů: 4572 | Posledních 7 dnů: 1050 | Poslední den: 348

© 2019 FK Litoměřicko, z.s. | Všechna práva vyhrazena | fklitomericko@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne