TJ Sokol Horní Jiřetín vs FK Litoměřicko

Datum a čas konání: 24.8.2019 17:00

Posila z první ligy?!

Posila z první ligy? Ano, po čtyřech letech se vrací náš odchovanec Jakub Hnát z 1. Dorostenecké ligy.

Ahoj, jmenuji se Jakub Hnát, je mi 17 let a studoval jsem na střední průmyslové škole v Jablonci nad Nisou ale teď budu přestupovat do Ústí nad Labem také na střední průmyslovou školu. A mojí největší vášní je fotbal.

Co tě vedlo k tomu se z Jablonce vrátit k nám do Litoměřic?

Strávil jsem v Jablonci 4 roky na intru, a už mi chyběl domov, rodina a chtěl jsem se vrátit zpátky domů a také do mého bývalého klubu kde jsem působil před Jabloncem a tím jsou Litoměřice. Hlavním důvodem se vrátit zpátky do Litoměřic bylo asi to abych mohl hrát s klukama, se kterýma jsem hrál dříve a kteří jsou mí dobří kamarádi. Chtěl bych také pomoct svými výkony k lepším výsledkům týmu.

Když jsi odcházel z Litoměřic do Jablonce, proč byli zrovna zelenobílý ta správná volba?

Když jsem odcházel z Litoměřic nebylo to pro mě nic lehkého, opustit rodinu, přátele a klub, ve kterém jsem byl tak dlouho, opustit spoluhráče, se kterými jsme odehráli skvělou sezónu 2015/2016 kdy jsme vyhráli naší skupinu v kraji.. Ale když přišla nabídku hrát v klubu FK Jablonec bylo to pro mě něco nepopsatelného. Byla to pro mě nová zkušenost, mohl jsem si zahrát první ligu, byl to můj dětský sen, mohl jsem si zahrát proti týmům jako je Sparta, Slavie, Plzeň a mnoho dalších dobrých týmů. Hlavním důvodem bylo asi to, že to mohla pro mě být nová zkušenost a možnost v mé fotbalové kariéře dalšího rozvoje.

Měl jsi i jiné nabídky z první dorostenecké ligy?

Abych řekl pravdu, tak jsem neměl žádné jiné nabídky z první ligy. Dostal jsem nabídku jít hrát do Ústí nad Labem 2. Dorosteneckou ligu. Ale volba pro mě byla jasná.

Jaké jsou tvoje cíle? Co by jsi chtěl v Litoměřicku dokázat?

Mé fotbalové cíle jsou každým rokem větší a větší, pořád se chci zdokonalovat ve věcech, kde mám rezervy ale také ve věcech, které mi jdou lépe a v těch se chci pořád zlepšovat abych je uměl ještě lépe. Pracovat na 100% v tréninku i v zápase, abych svým výkonem pomohl co nejvíce týmu k dobrým výsledkům. Litoměřicko, je pro mě zase nová výzva, teď když jsem hrál v Jablonci. Tam jsme měli mnohem náročnější tréninky a také se hrálo v mnohem větším tempu co se týče první ligy. Doufám, že se s tím vypořádám a poperu dobře, a v Litoměřicích budu podávat skvělé výkony.

Je něco, co by jsi chtěl vzkázat mladým fotbalistům a jejich rodičům?

Každý ať se zlepšuje ve věcech, které mu moc nejdou, ať jde úspěchům naproti, tvrdě na sobě pracuje a dává fotbalu všechno, protože se mu to někdy vrátí a odmění ho za tu snahu a dřinu, kterou tomu obětuje. Je velmi důležité se zlepšovat a zdokonalovat, protože úspěch nepřijde sám. Když budete dávat fotbalu vše, může se vám to vrátit i třeba tak, jak se to stalo mně.

Dnes můžu říct, že jsem si zahrál první ligu za FK Jablonec.

FC Slavoj Vyšehrad, a.s.

22.08.2019 Tobiáš Sedláček (15)
28.08.2019 Daniel Bareš (13)
12.09.2019 Štěpán Stojanov (13)