TJ Sokol Horní Jiřetín vs FK Litoměřicko

Datum a čas konání: 24.8.2019 17:00

Naši již tak unikátní sérii, chceme zkusit v sobotu protáhnout

Již jen tři poslední zápasy čekají naše A-mužstvo v dobíhající sezóně, ten nejbližší je na pořadu hned zítra v sobotu v první červnový den. Na svém hřišti budeme hostit fotbalisty z jihočeského Písku. Bude to předposlední zápas na domácím stadionu a i v něm budeme chtít pokračovat ve vítězném tažení. Dosavadní řada výher se zastavila na čísle osm, dáme devítku?

Je to náš nejbližší cíl, a chceme za ním jít stejně jako v předchozích osmi duelech. Po té, co jsme naposledy zaskočili favorizovaný Radotín, by kdekdo mohl soudit, že nějaký Písek dáme v pohodě taky. Nebylo by víc sebezničující, než takto automaticky počítat s další výhrou. Věta, že není v ČFL slabých soupeřů, není klišé, třetí liga je velmi vyrovnaná a každý může porazit každého. FC Písek sice momentálně obsazuje šestnáctou pozici čili předposlední příčku z aktivních týmů, ale není to klub, který se porazí sám.Proto je nutné k nadcházejícímu utkání přistoupit se stejnou zodpovědností, jako k jakémukoliv jinému. Vzpomeňme jen na Brozany, které ztrácejí na Písek dva body, byť jsme nad nimi před dvěmi týdny vyhráli 2:0, vítězství se nerodilo lehce a museli jsme ho tvrdě vybojovat i za pomoci vlastního gólu soupeře. Připravme se na to, že i tentokrát budeme muset hrábnout na dno sil, štěstí přeje připraveným, jak se říká, udělejme všechno pro to, aby si nás našlo.

Že nebude radno písecké fotbalisty podcenit, naznačilo uplynulé předehrávané kolo, podle očekávání sice písečtí v Domažlicích padli, ovšem až po penaltách a divokém průběhu hry, která v základní hrací době skončila výsledkem 4:4. kolo předtím Jihočeši doma zdolali 3:1 Živanice a zdá se, že jejich forma v závěru sezóny má stoupající tendenci. V neposlední řadě si připomeňme naši podzimní prohru u našich sobotních hostů, která byla pro nás poměrem 0:4 v letošním ročníku Fortuna ČFL rekordní. Máme tedy, co napravovat, byť do zápasu nyní půjdeme jako favorit my, o čemž svědčí i názor bookmakerů sázkových kanceláří. Často jsme byli v opačném postavení, naším úkolem bývalo sázkové kursy postavit na hlavu, pojďme je nyní pro změnu potvrdit! Sebevědomě a s pokorou to dokážeme a naši snahu jistě ocení i fanoušci, kteří přijdou povzbudit Liťák!

Takže jen pro upřesnění, všichni se sejdeme na staďáku v Liťáku,v sobotu 1. června. V 10:25 borci obou týmů nastupují na hrací plochu v půl jedenácté to pod kontrolou hlavního rozhodčího pana Pavla Štrincla vypukne.

FC Slavoj Vyšehrad, a.s.

22.08.2019 Tobiáš Sedláček (15)
28.08.2019 Daniel Bareš (13)
12.09.2019 Štěpán Stojanov (13)