FK Litoměřicko vs SK Baník Modlany

Datum a čas konání: 17.8.2019 17:00

Valná hromada proběhla

Jak už se ví, následující ročník se dá považovat za takzvaný ´´restart´´. Nové soutěže, noví trenéři, noví hráči, nové plány a nové vedení. Ve čtvrtek 1. srpna proběhla, v restauraci na stadionu, valná hromada, na které se zvolil nový výkonný výbor v čele s Robertem Mühlfaitem. Pozici místopředsedy převezme Petr Smrž a členy výboru se stali Miroslav Novotný, Pavel Zuna a Milan Hanzlíček. ´´Za tři roky trénování mládeže v FK Litoměřicko jsem zjistil, jak klub funguje a kde ho nejvíce tlačí bota. Proto jsem rád, že nás valná hromada zvolila a my od řečí můžeme přistoupit k činům. Nejhezčí je pohled na náš stadion, když je plný dětí a budeme se snažit o to, aby tomu tak bylo co nejčastěji. U nás bude vždy, za všech okolností, mládež na prvním místě. Nejvíce se těším na nábory nových dětí, turnaje které budeme pořádat a také věřím v to, že se jako celý klub semkneme, zlepšíme jeho reputaci a prestiž a všichni včetně dětí budeme podporovat naše áčko.´´ Řekl nově zvolený místopředseda Petr Smrž. Dále jsme si pro vás připravili rozhovor s předsedou Robertem Mühlfaitem.

Roberte, co tě vedlo k tomu zajímat se o místo předsedy klubu FK Litoměřicko? Jaký byl hlavní důvod?
Nebylo mi lhostejné jaký bude osud FK Litoměřicka. Po rozpadu bývalého výkonného výboru se ozývaly hlasy, že se tým zruší, rozpadne prostě skončí. A to se nesmělo dopustit. Chtěl jsem zachovat možnost pro malé sportovce hrát a věnovat se fotbalu na kvalitních sportovištích s trenéry, kteří vědí, jak k nim přistupovat, aby je sport bavil a zároveň jim vštěpovali základní morální hodnoty.

Jaké jsou vaše nejbližší cíle a budoucí ambice?
Nejbližší cíle jsou finančně zabezpečit a stabilizovat klub, rozjet nové projekty s mládeží a vytvořit kvalitní tým trenérů a lidí, kteří nám budou pomáhat rozvíjet fotbal v Litoměřicích.

Prozraď nám, na jaké změny krom výkonného výboru, se ještě můžeme těšit?
Ze sportovního hlediska chceme začít pracovat s ročníky 2013,2014,2015 a 2016, tak aby děti měly vztah ke sportu od útlého věku a dále založit v dětských kategoriích i takzvané "béčka", aby děti které začínají se sportem později, či nedosahují takových kvalit jako jejich šikovnější vrstevníci, měly možnost u fotbalu setrvat a bavit se jím.

V letní přípravě jsme tě mohli vidět také na hřišti v trošku jiné roli s titulem hrající předseda. Jak tedy plánuješ svou hráčskou kariéru?
Fotbal hraji od pěti let a rád bych ještě chvíli pokračoval, pokud to zdraví dovolí. To jestli budu hrát za A- tým, B-tým nebo starou gardu ukáže má aktuální výkonnost.

Jaké jsou tvé pocity a dosavadní dojmy z funkce, kterou jsi dosud neabsolvoval?
Pocity mám smíšené. Setkal jsem se s lidmi, kteří nahlížejí na fotbal a sport v našem městě podobně jako já. Tito lidé tomu věnují svůj volný čas, podílejí se na rozvoji našeho klubu a za to jim patří velký dík. Na druhou stranu jsem se už setkal s lidmi, kteří hájí pouze své zájmy a moc je nezajímá osud FK Litoměřicka.

Chtěl by jsi něco vzkázat fanouškům?
Aby si našli cestu na naše sportoviště a podporovali nás

FC Slavoj Vyšehrad, a.s.

18.08.2019 Martin Riedel (13)
22.08.2019 Tobiáš Sedláček (15)