FK Litoměřicko, z.s.

Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

Po druhém kole, 4 body

Litoměřicko má za sebou premiéru na domácí půdě. 120 diváků přihlíželo na utkání, ve kterém padlo 6 branek a o výsledku rozhodl penaltový rozstřel.

Litoměřicko zahájilo ročník 2019/2020 minulý týden v Perštejně, odkud si po výhře 2:1 odvezlo 3 body. Ve druhém kole Litoměřicko hostilo soupeře z Modlan, kterému nakonec podlehlo po penaltovém rozstřelu.

Zápas začal opravdu zostra. V úvodních minutách se do gólové šance dostal Jan Mikoláš (LTM), když běžel přes celou soupeřovu polovinu sám na brankáře. Domácí ale z této šance vytěžili pouze rohový kop. O minutku později bylo dusno i na druhé straně, kdy se po přesném centru dostal k hlavičce Tomáš Vavřinec (MOD). Naštěstí ale minul branku a skóre po desáté minutě bylo stále 0:0.

Ve 14. minutě poslal z levé strany centr do vápna David Šraga (LTM), který přesně našel Matěje Mariče. Ten svou střelou ´"z první"´ branku přestřelil. Změnit stav se pokusil i Vlastimil Stožický (MOD) ale brankář domácích jeho volný přímý kop perfektním zákrokem vyrazil. V 17. Minutě se na ukazateli skóre objevila jednička na straně domácích. Svůj první gól v sezóně se vsítil Vladimír Flégl (LTM), který po průnikové nahrávce Matěje Mariče, udělal kličku gólmanovi a s přehledem uklidil míč do sítě. 1:0.

23. minuta, 2:0 pro domácí. Flégl svojí přihrávkou za obranu vyslal Davida Šragu, ten v přečíslení "dva na brankáře" přihrál zleva nabíhajícímu spoluhráči. O druhou branku domácích se s chladnou hlavou postaral Mikoláš Jan. Bratr druhého střelce, brankář Václav Mikoláš, ve 34 minutě nenačasoval správně svůj výběh. Rozhodčí jeho zákrok posoudil jako penaltový a soupeř tak dostal šanci na snížení. Ovšem nic takového se nedělo, V. Mikoláš byl proti a svoji chybu napravil už druhou chycenou penaltou v základní hrací době. První poločas nám ukončila "brejková" situace. Bohužel, Matěj Marič trefil pouze boční síť soupeřovi branky.

FK Litoměřicko v polovině zápasu tedy vedlo zaslouženě 2:0. Ve druhém poločase hostě přitlačili. Od začátku se snažili dostat do zakončení a náskok domácích netrval dlouho. Svou hlavičkou rozvlnil síť Tomáš Vavřinec (MOD) ve dvaapadesáté minutě.

O šest minut později se stejný střelec radoval po druhé a zápas mohl začít od znovu. Jenže domácím pomalu začaly docházet síly a hosté se zmocnili kontroly hry. Hosté se v 69. minutě radovali potřetí. Obrat během 20 minut byl na světě a pro domácí to nevypadalo vůbec dobře. Síly docházely víc a víc a dobře psychicky nalazení hosté se stále tlačili do zakončení. Brankář Václav Mikoláš držel domácí zuby nehty, aby udržel naději o srovnání. A bylo tomu tak. V 84. minutě prokličkoval vápnem Vladimír Flégl a brankáři nedal šanci, 3:3. Domácí tedy dokázali získat aspoň bod. O ten druhý mohli ještě zabojovat. Penaltový rozstřel ale vyšel lépe hostům. Konečný stav byl tedy 3:3 (3:4 PP).

Na další domácí utkání se můžete těšit za 14 dní kdy do Litoměřic přijede TJ Sokol Domoušice opět v sobotu od 17:00. Chtěli bychom poděkovat všem divákům a doufáme, že za 2 týdny vás přijde ještě víc, protože podpora je potřeba!