Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

Modrá obrala Litoměřicko o jeden bod

FK Litoměřicko 2:1pp TJ Jiskra Modrá

Litoměřicko v osmém kole hostilo Modrou. O výsledku musely rozhodnout penalty a nebylo jich zrovna málo. Poslední slovo měl Jakub Hnát, který při svém druhém pokusu nezaváhal a míč poslal k levé tyči. Radostnému momentu ale předcházel skvělý zákrok Václava Mikoláše.

Litoměřicko do zápasu vstoupilo velmi dobře, vytvářelo si šanci za šancí a soupeře do ničeho nepouštělo. Po 28. minutách šlo Litoměřicko do zaslouženého vedení. O branku se postaral Vladimír Flégl. 1:0. Po změně stran, mohli domácí zvýšit vedení, když se Petr Hranička pokusil o přehození brankáře. Bohužel, hostující brankář byl proti a balón zastihl jen tak tak. O navýšení se také pokusil Matěj Marič, ale jeho rána šla nad branku. Devětapadesátá minuta přinesla srovnání. Hosté se dostali do velké šance, kterou proměnil Mayerhoffer (MOD). Zápas se dohrával na polovině soupeře, ale žádné další branky už se nikdo nedočkal. Utkání tedy rozhodly pokutové kopy. Jak hodnotí zápas Matěj Marič?

"První poločas jsme měli určitě víc ze hry, Modrou jsme do ničeho vážného nepustili. Měli jsme dost šancí a uzemní převahu, která vyústila ve Fléglisovou uklizenou střelu k tyči, levou nohou.! Druhou půli to bylo nahoru dolu, ale bez vážnějších situacích. Soupeř si ale přece jednu vypracoval a dokázal vstřelit gól. První střelu Famózně vytáhl Venca Mikoláš, ale dorážku jsme už nezachytili. Ke konci byl zápas trošku, jak se říká, “vyšperkovaný” ostrými zákroky. Po jednom z nich, na našeho kapitána, dostal hostující hráč zaslouženě červenou kartou. V závěru utkání jsme měli ještě nějaké šance, ale bohužel jsme selhali v zakončení. V penaltách jsme byli po nekonečné sérii úspěšnější a připsali si druhý bod. V domácích utkáních se nám nedaří získat tři body už déle, ale příště věřím, že se nám to povede. Děkujeme i všem skalním divákům, kteří nás přišli podpořit. Doufáme, že nás přijdete podpořit i na další domácí zápas, který odehrajeme za tři týdny od 15:30 s Oldřichovem."