TJ Sokol Domoušice vs FK Litoměřicko

Datum a čas konání: 22.8.2020 17:00
Místo: Domoušice

Chceme vyhrát krajský přebor dorostu. Řekl trenér Michal Slabý.

V zimní přestávce jsme pro vás vyzpovídali trenéra Michala Slabého. Coach, který sbíral zkušenosti v třetí lize, nyní trénuje litoměřickou U19.

Michale, nejprve rychlá otázka. Jste v klubu spokojený?
„ Litoměřicko bylo, je a bude mou srdeční záležitostí. Je zde nové vedení, kterému fandím a chci mu pomoct. Kdybych zde nebyl spokojen, nebyl bych tu. “

Jak by jste zhodnotil podzimní část sezóny? Liší se realita od předsezónních představ, nebo jde všechno podle plánu?
„ Nebyl jsem s klukama od začátku, tým jsem přebral až v průběhu sezóny, tudíž byl celý podzim spíš poznávací. Snažil jsem se zjistit, co od kluků mohu čekat a jak se chovají v trénincích a v zápasech. “

S týmem jste poměrně krátkou dobu, jak jste se s kabinou sžil a jak vás dorostenci vzali?
„ Z mého pohledu, je to pracovitá parta. Je pro mě moc důležité jak pracují a jakou mají chuť se zlepšovat a posouvat. Jak mě vzali kluci nedokážu říct, ta otázka je spíše pro ně “

Zeptali jsme se kapitána staršího dorostu Jakuba Hnáta, jak tedy přijali nového kouče.
„ Můžu za celou kabinu říct, že jsme trenéra Michala přijali s velkou radostí a jsme s ním naprosto spokojeni. Přinesl sebou kvalitu, která je znát v trénincích a poté i v zápasech. Určuje nám směr dává nám spoustu dobrých rad, jak vyřešit dané situace a jak snadno je řešit. Myslím si, že kluci se mnou budou souhlasit, když řeknu, že máme opravdu výborného trenéra a můžeme být rádi za to, že nás trénuje a že pod ním můžeme hrát. Tímto bychom chtěli i poděkovat za jeho práci, které si vážíme a na oplátku za to, bychom chtěli vyhrát kraj! “

Jakou mají kluci partu, a vůbec jak vypadá mužstvo po loňském sestupu z divize?
„ I po krátké době, co u kluků jsem, tak si myslím, že parta je zde velice dobrá. U sestupu z divize jsem nebyl, pár zápasů jsem sice viděl ale to je tak vše. A jak už jsem řekl, je to pracovité mužstvo a rozhodně mohou mít na víc než na krajský přebor. Je to jen o nich. “

Příští týden vám začíná příprava. Jaké jsou plány ? Proběhnou i nějaké přátelské zápasy?
„ Začátek přípravy je naplánován na 13.ledna. K dispozici máme 2x týdne umělku v Brozanech a samozřejmě, že se nevyhneme ani nějakým dávkám v domácích podmínkách. Je v plánu i zimní soustředění v Heřmanicích a samozřejmě i přátelská utkání. Plán je jasný - kvalitně a poctivě se připravit na druhou část sezóny. “

Stejně jako vám tak i ´´áčku´´ začíná zimní příprava. Bude někdo z dorostenců kompletně její součástí?
„ S vedením jsem se domluvil, že zimní přípravu a jarní část chceme udržet tým pohromadě. Ale určitě chci aby se ti nejstarší začali zapojovat do dospělého fotbalu. “

Jaké jsou jarní cíle?
„ Jednoduchou odpovědí. Vyhrát krajský přebor. “

A ty dlouhodobé?
„ Kvalitně kluky připravovat na přechod do mužské kategorie. Vychovávat dobré a poctivé fotbalisty. “

Michale, děkujeme za rozhovor a přejeme Vám i našim dorostencům hodně štěstí a na jaře držíme palce.

TJ Spartak Perštejn

6. FK Baník Most-Souš 0 0:0 0

15.08.2020 Tomáš Janouš (14)
18.08.2020 Martin Riedel (14)