FK Litoměřicko vs SK Brná

Datum a čas konání: 26.9.2020 14:00

Jak probíhalo soustředění kategorií U10 a U8?

Od středy 19.8 do neděle 23.8. probíhalo na našem stadionu příměstské soustředění mládežnických týmů U10 (ročník 2011) a U8 (ročník 2013). O krátké zhodnocení jsme poprosili Petra Smrže, který působí jako trenér v obou týmech a podílel se na pořádání soustředění.

Proč jste vůbec uspořádali právě příměstské soustředění?
Těch důvodů bylo několik. Tím hlavním bylo to, že našem stadiónu máme ideální podmínky pro trénování. Také jsme se obávali, jak by menší děti zvládli 5 dnů bez rodičů a nakonec i cena soustředění je výrazně příznivější než v případě pobytového soustředění mimo město. Celkově jsme pak soustředění pojmuli i více jako kemp, plný her a soutěží o ceny.

Jak konkrétně soustředění probíhalo?
Ve středu v 8 hodin ráno jsme se všichni sešli na stadiónu a šlo se na to. Dopoledne jsme měli vždy dvě hodinové TJ, po obědě jsme pro děti měli připravené různé soutěže a závěr dne jsme vždy zakončili fotbálkem. Rodiče děti po 17 hodině vyzvedávali.

V pátek v poledne jsme se vydali na litoměřické koupaliště a také na horolezeckou stěnu, která s koupalištěm sousedí. Každý si mohl vyzkoušet, jak mu lezení půjde. Na koupališti se pak děti skutečně vyřádily. V sobotu odpoledne jsme měli v plánu výlet na Kočku a opékaní buřtů. Bohužel nám ho ale deštivé počasí překazilo, a tak jsme si alespoň na Mostné hoře dali nanuka a buřty opekli na stadionu na grilu.

Co se povedlo?
Jedním z hlavních cílů soustředění bylo, aby se kluci více poznali a vytvořili skutečný tým. To se dle našeho pohledu podařilo. Velkým překvapením pak pro nás bylo, jak se jednotliví hráči dokázali v průběhu soustředění neustále zlepšovat. Některé kličky a finty si budeme pamatovat opravdu dlouho. Prostě bylo vidět, že kluky fotbal baví a hrají ho rádi.

Trenéři museli během 5 dnů připravit v součtu více než 25 tréninkových jednotek, což vyžadovalo pečlivou přípravu, která každému dala spoustu dalších zkušeností a inspirace do dalšího trénování. I na práci trenérů byl vidět velký pokrok.

A co se pro změnu nepovedlo?
Především jsme rádi, že se nám vyhýbala různá zranění. Řešili jsme jen bodnutí vosy a tak největšími zdravotními potížemi byly otlačené nohy z kopaček po ostrém středečním startu soustředění.

Zahráli jste si na soustředění nějaký zápas?
Na závěr v neděli vyzval tým U10 starší litoměřické naděje týmu U11. Před zápasem jsme byli nervózní a v očekávání, zda kluci dokáží nově nabité dovednosti přenést i do skutečného utkání. A i přesto, že výsledkově pro nás souboj neskončil příznivě, tak jsme byli velmi potěšeni, jak se hráči herně posunuli.

Tým U8 se v modelovém utkání střetl také se starším soupeřem a jeho hráči si vedli velmi statečně. A především nebojácné výkony některých kluků jsou velkým příslibem do budoucnosti.

Jak celkově soustředění hodnotíte?
Nechci, aby to znělo příliš sebevědomě nebo jako nějaké fráze, ale s průběh soustředění jsme opravdu spokojeni. Sami jsme ani nedoufali, že může být takto povedené.

Chtěl bych poděkovat všem trenérům, kteří se na soustředění podíleli, všichni odvedli obrovský kus práce, a časté pochvaly od rodičů, doprovázené slovy „usíná o dvě hodiny dříve než obvykle“, jsou toho důkazem a velmi nás těší! To, že kluci šli opravdu do každého tréninku a cvičení naplno jenom potvrzuje jejich zájem o fotbal.

Děkujeme také všem rodičům, že děti k fotbalu, a sportu obecně, vedou a umožňují jim trénovat! Už teď se těšíme na příští rok!

FK Jiskra Modrá

11. FK Baník Most-Souš 5 5:7 5

27.09.2020 Ondřej Hájek (11)
30.09.2020 Tim Groh (6)