FK Litoměřicko vs SK Brná

Datum a čas konání: 26.9.2020 14:00
Místo: U Stadionu, Litoměřice - tráva

První domácí utkání naše mužské kategorie zvládli na výbornou.

Ve druhém kole krajského přeboru, hostilo Litoměřicko A soupeře z Žatce. První poločas vůbec nenapovídal tomu, že by zápas skončil debaklem. O úvodní branku se postaral David Šraga. O pár minut později přišlo srovnání a první poločas tak skončil 1:1. Do druhého poločasu domácí šli s velkým odhodláním, chutí a hlavně nastoupil Filip Frank, který zaznamenal hattrick. Další branku přidal ještě Matěj Marič, sváteční střelec Tomáš Matějka a jeden si do vlastní sítě vstřelil sám soupeř. Utkání zhodnotil třígólový střelec Filip Frank.

První poločas jsme nemohli začít lépe, když jsme hned z kraje zápasu dali, po dobrém napadání Šragise a Ládi, gól na 1:0, pak jsme se příležitostně dostávali do šancí, ale bohužel jsme je nedokázali lépe vyřešit. Soupeř chodil do nebezpečných protiútoků a vyústilo to gólem na 1:1, do konce poločasu se hrál fotbal nahoru dolu. Po přestávce jsme zase dobře naskočili a dostávali se do šancí, zlepšili jsme pohyb a přesnost v nahrávkách. Dali jsme góly po pěkných týmových akcích a nakonec jsme mohli slavit vysokou výhru 7:1.

Statistiky zápasu

Litoměřicko 24

Své první domácí utkání, v nové sezóně, má za sebou i náš B - tým. Do Mlékojed přijela TJ Viktorie Budyně nad Ohří. Z prvního kola okresního přeboru si rezerva odvezla čtyřbrankový příděl od Libotenic. V sobotním utkání si však ´´Béčko´´ spravilo chuť, když Budyni porazilo 5:0. Utkání zhodnotil obránce Jan Grus

Do utkání jsme vstoupili s taktikou nenechat soupeře hrát, od první minuty jsme se snažili napadat jejich rozehrávku a nepustit soupeře do žádné šance, to se povedlo. Podařilo se nám hned na začátku skórovat a tím jsme uklidnili naší hru. Neustále jsme se tlačili do zakončení. Na držení míče jsme moc nehráli. Chtěli jsme dohnat to, co jsme v prvním kole ztratili a to byly tři body. v sedmnácté minutě jsme přidali druhou branku, a v pětatřicáté třetí. Soupeře jsme takřka do ničeho nepustili. Jediné z čeho jsem měl strach byli standartní situace. Někdy špatně pobrané, někdy nedůrazný přístup ale naštěstí toho soupeř ani jednou nevyužil, na standartkách musíme určitě zapracovat, jak na útočných, tak na těch obraných. O poločas jsme si jasně řekli, že utkání není zdaleka vyhrané. Nastoupili jsme do druhého poločasu s pocitem, že utkání je 0:0. O pět minut později po faulu v pokutovém uzení, na Honzu Janušku, jsme dostali možnost přidat čtvrtou branku z penalty, kterou zahrával náš brankář Roman Zahálka. Míč poslal do levého dolního rohu a my jsme se mohli znovu radovat. Pátou branku přidal David Černuška po krásné individuální akci, když obešel brankáře a s velkým klidem zakončil do prázdné branky. Budyně nám nedala nic zadarmo, celý zápas nás tvrdě dostupovali a někdy až za hranou přerušovali naše akce, ale s tím jsme počítali a soupeře se nebáli.