ROZCESTNÍK


SEZÓNA 2020/2021

Turnaj Libouchec 19.6.2021

Tým FK Litoměřicko U8 má za sebou poslední předprázdninový turnaj. Původně měli kluci vyrazit do Neštěmic, ale počasí a očekávané vysoké teploty budili respekt u rodičů a několik hráčů nakonec nemohlo dorazit. Zbylých šest hráčů tak vyrazilo na turnaj do Libouchce, kde se hrálo netradičně 3+1 na branky 3x2m a našim hráčům to náramně vyhovovalo. Turnaje v Libouchci jsou zaměřené hlavně na podporu individuálních schopností, bojovnosti a sebevědomí. Kluci si na menším hřišti mají šanci vybojovat míč a ukázat vůli po vítězství. Postupně narazili na 6 soupeřů a i když se výsledky nepočítají do tabulky, kluci si sami skóre hlídali a v závěru mohli říct, že zvítězili v pěti ze šesti utkání. V bojovném výkonu jim nevadilo ani vedro. Pravidelný pitný režim, osvěžování a podpora rodičů i příbuzných je motivovalo k výbornému výkonu. Týmu ještě naposledy přijel pomoci Adam Zejbrdlík, který přestupuje do Pokratic. Klukům v parném počasí výrazně pomohl a více než skvěle se s naším klubem rozloučil.
Turnaj zhodnotil trenér Honza Dostal:
"Za mě bylo velmi důležité vidět, že si kluci dokáží sami vybojovat míč a přes několik protihráčů se prosadí. Zároveň viděli u týmu Chabařovic, že musí makat celý tým pokud chtějí vyhrávat. Po tomto jediném prohraném utkání, kde výrazně ubrali, opět začali bojovat a další soupeře už opět přehráli zejména tím, že k protihráčům rychle přistupovali už při rozehrávce a vytvářeli si individuální příležitosti."

Turnaj Neštěmice 13.6.2021

Sedm statečných vyrazilo uplynou sobotu bojovat do Neštěmic O pohár Českého lva. FK Litoměřicko reprezentovali Vito a Giovanni Poliseno, Jirka Houda, Matěj Kadeřábek, Jonáš Baudler, Aleš Volf a Šimon Dostal. Již tradičně se na turnaji potkává dvanáct týmů, kteří po rozdělení do skupin bojují o postup do finálové skupiny. Ostatní pak změří síly ve skupině útěchy. Na všechny hráče tak čeká během celého dne osm utkání. Hráči FK Litoměřicka si nejprve bez problémů poradili s hráči Děčína, poté nedokázali udržet vedení 2:0 a nakonec remizovali s týmem Srbice. Nad síly litoměřických byli hráči Podlusk, kteří v celkovém pořadí obsadili čtvrté místo. Po prohře následovalo předpokládané odpočinkové utkání s Varnsdorfem "B", které vyhrálo FK Litoměřicko dvouciferným rozdílem. Před posledním utkáním se Slaným už bylo jasné, že Litoměřice postoupí do finálové skupiny. Protože ale Slaný také postupoval a výsledky ze základní skupiny se započítávají, byl i tento zápas důležitý, pokud chtěli hráči FK myslet na pohár. V parádním vyrovnaném utkání byli nakonec šťastnější hráči ze Slaného, když za nerozhodného stavu 5:5 nedali hráči FK čtyři jasné šance, kdy šli už pouze na osamoceného brankáře. Nakonec přesně podle rčění "nedáš dostaneš" po jedné neproměněné tutovce strhl Slaný vedení na svou stranu a v posledních minutách přidal ještě další branku. Hráči Slaného nakonec obsadili třetí místo.
Do finálové skupiny nakonec tedy FK Litoměřicko postoupilo se dvěma prohrami (Slaný a Podlusky) a před sebou mělo další těžká utkání s Varnsdorfem "A", Mělníkem a Admirou Praha. Zatímco první dvě utkání se litoměřickým vůbec nevydařila a jak se stříbrným týmem (Varnsdorf), tak s vítězem turnaje (Mělník) nemohli hrát vyrovnanou partii, na pražskou Admiru se dokázali namotivovat a vedli již 3:0. Opět se nechali ukolébat a hráči Admiry dokázali srovnat na 3:3. Z posledního útoku zápasu i turnaje ale dokázal Matěj Kadeřábek strhnout vítězství na stranu Litoměřic, které nakonec z Neštěmic odjely s krásným pátým místem a dobrým pocitem z podaného výkonu.

Jan Dostal, trenér FK Litoměřice U8: Mohu jen poděkovat celému týmu za předvedený výkon a hlavně chuť bojovat a vyhrávat. Vyzdvihnout musím Vita Poliseno, který před koncem května oslavil šesté narozeniny a s o dva roky staršími hráči držel bez problémů krok a dokonce téměř v každém utkání skóroval. Ostatní ale makali jako tým a díky tomu si vybojovali pěknou pátou příčku. Důležité je pro mě také to, že se o branky podělilo pět ze sedmi kluků. Navíc v každém utkání rozhodovaly branky někoho jiného. Kluci se také dokázali prosazovat v soubojích jeden na jednoho. Teď nás čeká další turnaj v Neštěmicích, kde si kluci zahrají i proti hráčům z Německa a Polska.

Sestava:

Matěj Kadeřábek, Vito Poliseno, Giovanni Poliseno, Jiří Houda, Aleš Volf, Šimon Dostal, Jonáš Baudler.

Trenéři: Jan Dostal, Ondřej Cermánek

Nebyly nalezeny žádné statistiky.

Tabulka nenalezena

Legenda tabulky
  • # - Pořadí
  • Z - Zápasy
  • V - Výhry
  • R - Remízy
  • P - Prohry
  • Skóre - vstřelené góly: obdržené góly
  • B - Body