Áčko si připsalo dva body po další výhře na penalty.

Redakce | 15. 5. 2023

FK Litoměřicko 2:1 (pp) TJ Oldřichov

Sobotní utkání pro naše A - mužstvo nezačalo dobře. Hosté z Oldřichova se v krátkém časovém sledu dostali do několika slibných šancí, ale naštěstí žádnou z nich nedokázali zúročit. Postupem času se Litoměřicko dostávalo více do hry a začalo si tvořit příležitosti ke vstřelení branky, ale paradoxně první tým, který šel do vedení, byl právě Oldřichov. Ve 44. minutě si naši stopeři nepohlídali míč za obranu, kde číhal hostující útočník. Ten se tváří v tvář brankářovi nemýlel a proměnil.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili žlutomodří výrazně lépe. Přehrávali soupeře a tlačili se do zakončení. Komplikace přišla v 65. minutě. Jakub Grunert obdržel druhou žlutou kartu a předčasně musel opustit hřiště. I v početní nevýhodě Litoměřicko nesložilo zbraně a stále bojovalo. Devětasedmdesátá minuta, David Mrázek si odskočil pro balón, otočil se, udělal kličku a vypálil na vzdálenější tyč. Krásnou trefou z dálky David srovnal, a tak se šlo do penaltového rozstřelu, kde Litoměřicko potvrdilo formu.

Utkání zhodnotil hlavní trenér Štefan Knapík. „První poločas jsme se nedokázali prosadit do zahuštěné obrany soupeře. Chyběl nám pohyb, důraz a kvalita v zakončení. Druhý poločas jsme nastoupili s velkým odhodláním, zatlačili jsme soupeře, ale vyrovnávací branku se nám podařilo vstřelit až v závěru utkání… Kluci si za svůj výkon ve druhém poločase body zasloužili, ale pasivitu z prvního poločasu opakovat nesmíme…“

V sobotu 20. 5. se Litoměřicko vydá do Žatce, kde sehraje další mistrovské utkání od 17:00. Utkání můžete sledovat na tvcom.cz