Rok 2023

Rok 2023 byl již plnohodnotným sportovním rokem. Všechny soutěže jely na plné obrátky a bylo pouze na nás, jak naše týmy připravíme na jednotlivé zápasy či turnaje. Během celého roku jsme se snažili zakotvit již nastavené standardy a také společnými silami hledali nové výzvy, možnosti a aktivity, které bychom rádi zakomponovali do chodu našeho klubu. Všechny tyto kroky by měly vést k vytvoření lepších podmínek pro sportování našich členů.

Kromě vlastní sportovní činnosti byly samozřejmě prováděny práce na údržbě obou areálů (v Litoměřicích a Mlékojedech), kde jsme rozpracovali několik projektů, které, jak pevně věříme, dokončíme v průběhu roku 2024.

Největší výzvou, která nás čeká, je podílení se na projektu vybudování hřiště s umělým povrchem a zakrytím, které by mělo vzniknout v areálu fotbalového stadionu v Litoměřicích. Tento projekt má podporu města, tak věřme, že první stavební úpravy vypuknou již v roce 2024.

Rok 2022

Rok 2022 se nesl v duchu znovunastartování a obnovení sportovních aktivit, jejichž útlum byl po několik let způsoben Covidem. Všechny námi přihlášené soutěže se odehrály a na podzim roku 2022 byly odstartovány nové. S radostí můžeme konstatovat, že zájem mládeže o náš sport přetrvává a je jen pouze na nás, zda dětem vytvoříme dostatečné podmínky pro jejich setrvání v našem klubu. Kromě vlastní sportovní činnosti byly samozřejmě prováděny práce na údržbě obou areálů (v Litoměřicích a Mlékojedech), které využíváme. Na podzim roku 2022 proběhly komunální volby, po kterých se změnila politická situace v našem městě. Nově vládnoucí strany přislíbily změny v podporování sportu a výstavbu nových sportovišť. Uvidíme, do jaké míry své sliby splní

Rok 2021

- první polovinu roku zásadně ovlivnil Covid. Veškerá sportovní činnost byla utlumena vládními opatřeními. Situace okolo celosvětové pandemie se v druhé polovině roku natolik zlepšila, že podzimní část sezóny 2021/22 se mohla kompletně odehrát. Na konci roku opustil na vlastní žádost výkonný výbor Václav Mikoláš.

Rok 2020

- byl z pohledu FK a vlastně celého sportovního i společenského dění nestandardní. Jak jarní, tak podzimní část, byly ovlivněny celosvětovou pandemií, kterou způsobil koronavir SARS-CoV-2. Z jarní části bylo odehráno pouze jedno kolo a poté byly všechny soutěže přerušeny a následně ukončeny. Jelikož stanovy FAČR na tuto situaci nebyly připraveny, rozhodlo vedení fotbalu, že všechny soutěže se uzavřou (nikdo nepostupoval, ani nesestupoval). V kategorii muži A nám to bylo na škodu, byli jsme na prvním postupovém místě, muži B naopak byli na sestupových pozicích, a tak nás tento model zachránil.

S očekáváním vstoupily všechny naše týmu do přípravy na sezónu 2020/2021, kde jsme si dali za cíl se pohybovat ve vrchních polovinách tabulek. Bohužel se naplnil černý scénář z jara a i podzimní část sezóny byla kvůli zhoršující se epidemiologické situaci přerušena již po 8. kole. Než tak bylo učiněno, byl na lavičce A mužstva vyměněn trenérský tým. Nově angažovaná dvojice Štefan Knapík a Michal Rapavý absolvovala s mužstvem pouze jediný zápas. Většina mládežnických týmů stihla odehrát, vzhledem k pozdějšímu startu sezóny, pouze několik zápasů či turnajů.

V polovině roku opustil na vlastní žádost výkonný výbor Milan Hanzlíček z rodinných a pracovních důvodů.

Rok 2019:

- p odehrání sezóny 2018/19, kde A – družstvo dospělých figurovalo v ČFL na krásném 7. místě, se tento tým rozpadl. Na vině byly narůstající dluhy klubu a celkově špatná ekonomická situace. Hráči včetně realizačního týmu byli převedeni do jiných klubů, načež musela proběhnout v FK na úrovni dospělých restrukturalizace všech týmů. Byly zrušeny dva týmy dospělých, nový A-tým byl přihlášen pouze do Krajského přeboru Ústeckého kraje, kde se neúspěšně prezentoval v sezóně 2018/19 B-tým. Nově vzniklý rezervní tým dospělých byl přihlášen do okresního přeboru. Výsledkem nahromaděných problémů bylo na valné hromadě 1. 8.2019 zvolení kompletně nového výkonného výboru včetně předsedy a kontrolní komise, proběhl audit účetnictví. Stěžejní akcí pro rok 2019 měly být oslavy 100 let fotbalu v Litoměřicích. Ty se ale v důsledku ekonomických problémů neuspořádaly. Standardně proběhl celý rok alespoň v mládežnických týmech, které nám dělají radost. Máme celkem 10týmů. Průběžně se nám celkem daří týmy doplňovat a získávat i dostatek nových hráčů do nejmladších kategorií. Naší hlavní snahou je udržet mladé sportovce u fotbalu, vytvářet jim kvalitní podmínky a zázemí pro trénování, jelikož právě oni jsou budoucností tohoto klubu. Příjemným překvapením jsou podzimní výsledky A-týmu dospělých, který v krajském přeboru vstoupí do jarní části soutěže z prvního místa. Naopak B-tým čekají na jaře v okresním přeboru záchranářské práce.

Do ročníku 2018/2019 nastupuje FK Litoměřicko s pěti týmy dospělých A – ČFL, B – KP, C – I. B třída, D – III. třída. Stará garda – OP. Mládežnická mužstva, starší a mladší dorost soutěž Divize, starší, mladší žáci a přípravky, KP.

V následujícím ročníku 2017/2018 si A tým polepšil na 12. místo, když získal 48 bodů. B tým se zachránil v KP, C tým postoupil z OP do I. B třídy a D tým úspěšně reprezentoval ve III. třídě. Mládež v tomto ročníku povýšila do národních soutěží. Dorosty a starší žáci si vyzkoušeli Divizní soutěže, mladší žáci dokonce ligovou soutěž. Pět týmů přípravek nás reprezentovalo v KP. Ročník 2009 dokonce svůj přebor vyhrál!

Ohromný úspěch přišel v MOL Cupu ročník 2016/2017, když jsme v prvním kole vyřadili Meteor Praha (3:2), v druhém ligový tým z Příbrami (3:1) a ve třetím kole suveréna FNL a v tu dobu již jistého postupujícího do 1. ligy, slavný Baník Ostrava 2:1!! Tím jsme se dostali do osmifinále soutěže, kde nám v přímém TV přenosu byl vylosován tým z nejtěžších – SK Slavii Praha. Prohra v Edenu (0:7), před více než pěti tisíci diváky nás nemrzela, ba naopak, byla to krásná tečka za historicky nejúspěšnějším tažením v poháru.

V roce 2016 došlo k významné historické změně v podobě sloučení týmů Litoměřic a Pokratic a k přijetí nového názvu FK Litoměřicko. V tomto roce se také téměř dvojnásobně rozšířil počet týmů a poprvé v historii se zde začala kopat třetí liga, ČFL. B tým hrál KP, C – I. B třída, D – OP, E – IV. třída. Dále starší a mladší dorost, starší a mladší žáci a 5 týmů přípravek po jednotlivých ročnících. Vše KP. Stará garda nejvyšší Okresní soutěž. V premiérové účasti si A tým nevedl špatně, když obsadil konečné 14. místo se 42 body. E tým postoupil do III. třídy.

V ročníku 2013/2014, kdy se A tým vrátil po jedenácti letech zpět do Divize skupiny B.

V roce 2013 se v Mlékojedech s pomocí dotace postavily kabiny a automatická závlaha.

V roce 2012 mužstvo skončilo na 2. místě.

V roce 2011 došlo ke sloučení s oddílem FK Mlékojedy 2005. Tím se rozšířila základna členů FK Litoměřice na 300. Také tím oddíl získal další kvalitní hřiště v Mlékojedech. Postup do Divize unikl o jediný bod

V září 2009 Valná hromada zvolila nové vedení, které se od počátku snažilo oživit tradici kopané v Litoměřicích. Výsledkem byl vzestup na špičku KP.

. V následující sezoně 1994–95 sestoupil z Divize do Krajského přeboru, kde hrál tři sezony, aby v roce 1998 postoupil zpět do Divize. Zde hrál pět sezón a v roce 2003 sestoupil opět do Krajského přeboru.

Do sezóny 1993–94 vstoupil litoměřický klub pod novým názvem FK Litoměřice

Od roku 1952–1993 klub nesl název TJ Slavoj Litoměřice.

Od svého založení se v Litoměřicích hrála kopaná pravidelně na úrovni krajských soutěží. Největším úspěchem v minulém století bylo působení v Divizi, nejprve v letech 1970–1972, potom v letech 1975 - 1995.

Fotbal se začal hrát v Litoměřicích v roce 1919 pod hlavičkou SK Litoměřice. V průběhu II. světové války se název klubu změnil na Mrazírny Litoměřice.