Rozhovor s dorostencem Břetislavem Kafkou.

Redakce | 10. 11. 2020

Jaké jsou tvvé fotbalové začátky, kdo tě k fotbalu přivedl?

S fotbalem jsem začínal ve 12ti letech v Hoštce. Jo, celkem pozdě, protože mamka mě nechtěla přihlásit, prý je fotbal nebezpečný. Jednou jsem byl na táboře, kde jsem s kamarádem hrál hodně fotbal a po návratu jsme společně přemluvili moji mamku, která mě nakonec vzala na můj první trénink.

Jaký je tvůj cíl, čeho chceš ve fotbale dosáhnout?
Dříve to bylo tak, že jsem chtěl hrát za každou cenu ligu. Dnes si přeji, aby se dařilo všem týmům Litoměřicka, ať už se mnou nebo beze mě.

Jak jsi se dostal do Litoměřic?
Za tým Litoměřic jsem si vždy chtěl zahrát, chtěl jsem využít kontaktů mých kamarádů a nějak se tam dostat, ale nakonec jsem ani nemusel :o)

Jaké jsou tvé fotbalové přednosti a jak si prospěšný pro tým?
V minulé sezóně a v nižších soutěžích jsem vždycky střílel hodně branek a myslím, že i proto si mě trenér vyhlédl, takže rád střílím branky. V nové sezóně se víc učím herním prvkům prospěšných pro tým.

Naopak nedostatky?
Pořád se mám co učit, hlavně taktické věci, ale teď se chci věnovat například hlavičkování a s tím související správný výběr místa. To je teď moje slabina, na kterou se chci zaměřit a vylepšit.

Kdo je tvůj vzor?
Michail Antonio, momentálně hráč West Ham United FC, a Jack Grealish současný hráč Aston Villa FC.

Tvůj oblíbený tým?
SK Slavia Praha a samozřejmě FK Litoměřicko.

A jak vysvětlíš, že si v mládí byl velkým sparťanem?
Více méně jsem chtěl být malý slavista, protože starší bratr taky fandil Slavii. Jednoho dne jsem to ale popsal kamarádům ve 3. třídě a oni se mi začali smát, protože to byli sparťani. V té době jsem si neuměl stát za svým názorem, takže jsem měl blíž ke Spartě. Až když jsem přestoupil na jinou školu, tak jsem se opět odvážil vrátit k fandění Slávii a jsem jejím fanouškem až dodnes. Každopádně naše přátelství s kamarády tím neskončilo a já byl konečně hrdý na svůj názor, za kterým jsem si stál.

Kde studuješ a popřípadě, rozhodl si se správně?
Studuju na SŠHGS v Litoměřicích, obor instalatér a pevně věřím, že jsem se rozhodl správně.

Jak zvládáš dojíždění, přeci jenom bydlíš docela daleko?
Vůbec nevadí, rád jezdím vlakem, popřípadě všude dojdu, pohoda.

Můžeš popsat dosavadní průběh sezóny?
No, tak nějak vyhráváme každý zápas velkým rozdílem, takže dobrý, ale trenér nás spíše připravuje na další sezónu, kde budou mnohem starší soupeři. Máme dobrý tým a určitě by mu slušela divizní soutěž.

Co máš rád na trénincích a co naopak vůbec nemusíš?
Nejradši mám všechny hry, hlavně tu na závěr tréninku. Co mi vůbec nevoní a kde nedávám pozor, je rozcvička.

Jak zvládáš pracovat individuálně v nucené pauze vlivem Covid-19?
Cvičím každý den doma a snažím se plnit individuální plán zadávaný trenérem týmu v programu XPS. Stejně tak jsem se pokoušel vymýšlet individuál letos na jaře a všechno jsem konzultoval s trenérem přes zaslaná videa.

Nějaký vzkaz mladším kolegům?
Noste roušky. Ne vážně, važte si každého dne, kdy můžete sportovat.